Jump to content
Dogomania

Dług został spłacony, Miłka już w swoim domku :)Duże mają gorzej! los się do niej uśmiechnął na krótko, musi wracać do schroniska ,bo jest za... duża, Miłka ,najmilsza sunia, prosi o pomoc!!!


anica

Recommended Posts

Ja bym osobiście nie czekała i nie głodziła psa, oczywiście bez soli i przypraw ugotowany ryż+warzywa(marchewka,seler,pietruszka) i troszeczkę ugotowanej piersi z kurczaka zalane wywarem.To jedzenie jest stosowane przy chorej trzustce,wątrobie i żołądku.

Nifuroksazid100(dla dzieci jest.natomiast 200 dla dorosłych - tabletki).Stosuję to od lat i pomaga błyskawicznie,biegunka szybko mija.Jeżeli jest silne rozwolnienie to psiak się może odwodnić,następna sprawa trzeba odbyt smarować linomagiem albo sudocremem bo będzie zaczerwieniony i będzie boleć.Dobrze stosować chusteczki dla dzieci z pantenolem.

Nie wiem czy Pani ma go w domu jako dyżurny lek,jeżeli nie to trzeba gonić do Apteki.Nie jest drogi.

Ja to piszę ze swojego długoletniego doświadczenia bo różnie to było z psiakami.

Nie wiem jaką Miłka karmę je bo być może rozwolnienie jest spowodowane przez karmę albo po podaniu tabletki przeciw robalom chociaż ja się nie spotkałam z tym,żeby po tabletce miał psiak rozwolnienie jeżeli już to luźny stolec a nie rzadki.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Nadziejka napisał:

Ciezko bardzo czasem

 ciezko ..z kazdenkiej strony

 boc gdyby byla milosci do Mileczki

 to i my bysmy tutaj wszytcy odetchneli

 mam nadzieje ze sie uda

 tulinkam suniu tulinkam

Z każdej strony to jest chyba najgorsze i jeszcze w jednej chwili , aż czasem brak oddechu :(

14 godzin temu, jankamałpa napisał:

wpłacę chociaż 20 zł jednorazowo. Poproszę nr konta.

Jankamałpa, dziękujemybuziak.gif  więc są i te dobre wieści!  dzięki nim ,łatwiej znosić te trudne! :)

14 godzin temu, Anula napisał:

Ja bym osobiście nie czekała i nie głodziła psa, oczywiście bez soli i przypraw ugotowany ryż+warzywa(marchewka,seler,pietruszka) i troszeczkę ugotowanej piersi z kurczaka zalane wywarem.To jedzenie jest stosowane przy chorej trzustce,wątrobie i żołądku.

Nifuroksazid100(dla dzieci jest.natomiast 200 dla dorosłych - tabletki).Stosuję to od lat i pomaga błyskawicznie,biegunka szybko mija.Jeżeli jest silne rozwolnienie to psiak się może odwodnić,następna sprawa trzeba odbyt smarować linomagiem albo sudocremem bo będzie zaczerwieniony i będzie boleć.Dobrze stosować chusteczki dla dzieci z pantenolem.

Nie wiem czy Pani ma go w domu jako dyżurny lek,jeżeli nie to trzeba gonić do Apteki.Nie jest drogi.

Ja to piszę ze swojego długoletniego doświadczenia bo różnie to było z psiakami.

Nie wiem jaką Miłka karmę je bo być może rozwolnienie jest spowodowane przez karmę albo po podaniu tabletki przeciw robalom chociaż ja się nie spotkałam z tym,żeby po tabletce miał psiak rozwolnienie jeżeli już to luźny stolec a nie rzadki.

Dziękuję , Anulko za ten Nifuroksazid jest lepiej!/ ja poradziłam ten 100x2tabl tylko nie wiem ile razy dziennie ma brać? bo to chyba trzeba kontynuować przez kilka dni / :)   wczoraj wieczorem, jeszcze była  rozwolniona koopa, zaraz po podaniu leku, dzisiaj rano pani powtórzyła , też dwie tabletki i na spacerku ,było tylko siooo, to dobry znak!  tylko nie doczytałam ,żeby nie głodzić / przepraszam ale do północy rozsyłałam po świecie do znajomych link z petycją o zakazie festiwalu mięsa!  jestem wstrząśnięta i czułam ,że muszę to zrobić!  zszokowało mnie to! / więc Milka jest do teraz na głodzie! dzwoniłam przed chwilą i pani ,powiedziała że jest z kolei zmartwiona , ponieważ przed chwilą ,wymiotowała , taką białą pianą, którą zaraz sama chciała zlizać!  pani mówi ,że powycierała wszystko i pyta czy może jej dać jeść?  poprosiłam o ugotowanie jak pisała Anula /musi iść na zakupy i ugotuje/ obiecałam ,że zwrócę pieniążki za jedzonko i leki , poprosiłam o kupno maści i spytałam czy mogła by ,jej smarować odbyt powiedziała ,że nie ma problemu :)  później będę dzwonić, ..

12 godzin temu, Gabi79 napisał:

Melduję się u cudnej Miłeczki. W życiu bym nie chciała zwrócić psiaka, bo jest za duży, czy za mały. To dla mnie jakiś absurd. 

Witaj, Gabrysiu :)  nawet nie mam za bardzo czasu, żeby to wszystko dokładnie opisać!   naprawdę historia pod tytułem... Nikt nie zawinił!  stało się!    jak tylko znajdę więcej czasu, postaram się napisać, chociażby dla zrozumienia sytuacji :)

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, anica napisał:

Dziękuję , Anulko za ten Nifuroksazid jest lepiej!/ ja poradziłam ten 100x2tabl tylko nie wiem ile razy dziennie ma brać? bo to chyba trzeba kontynuować przez kilka dni / :)   wczoraj wieczorem, jeszcze była  rozwolniona koopa, zaraz po podaniu leku, dzisiaj rano pani powtórzyła , też dwie tabletki i na spacerku ,było tylko siooo, to dobry znak!  tylko nie doczytałam ,żeby nie głodzić / przepraszam ale do północy rozsyłałam po świecie do znajomych link z petycją o zakazie festiwalu mięsa!  jestem wstrząśnięta i czułam ,że muszę to zrobić!  zszokowało mnie to! / więc Milka jest do teraz na głodzie! dzwoniłam przed chwilą i pani ,powiedziała że jest z kolei zmartwiona , ponieważ przed chwilą ,wymiotowała , taką białą pianą, którą zaraz sama chciała zlizać!  pani mówi ,że powycierała wszystko i pyta czy może jej dać jeść?  poprosiłam o ugotowanie jak pisała Anula /musi iść na zakupy i ugotuje/ obiecałam ,że zwrócę pieniążki za jedzonko i leki , poprosiłam o kupno maści i spytałam czy mogła by ,jej smarować odbyt powiedziała ,że nie ma problemu :)  później będę dzwonić, ..

 

albo sie pani zblizy do suni albo zniecheci...ale widze,ze sie stara,przejmuje sunia

tym bardziej,ze to kamienica a nie dom z ogrodem to jest ciezko...

ale co to ta piana? to chyba nie za dobrze :(

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, anica napisał:

 

Dziękuję , Anulko za ten Nifuroksazid jest lepiej!/ ja poradziłam ten 100x2tabl tylko nie wiem ile razy dziennie ma brać? bo to chyba trzeba kontynuować przez kilka dni / :)   wczoraj wieczorem, jeszcze była  rozwolniona koopa, zaraz po podaniu leku, dzisiaj rano pani powtórzyła , też dwie tabletki i na spacerku ,było tylko siooo, to dobry znak!  tylko nie doczytałam ,żeby nie głodzić / przepraszam ale do północy rozsyłałam po świecie do znajomych link z petycją o zakazie festiwalu mięsa!  jestem wstrząśnięta i czułam ,że muszę to zrobić!  zszokowało mnie to! / więc Milka jest do teraz na głodzie! dzwoniłam przed chwilą i pani ,powiedziała że jest z kolei zmartwiona , ponieważ przed chwilą ,wymiotowała , taką białą pianą, którą zaraz sama chciała zlizać!  pani mówi ,że powycierała wszystko i pyta czy może jej dać jeść?  poprosiłam o ugotowanie jak pisała Anula /musi iść na zakupy i ugotuje/ obiecałam ,że zwrócę pieniążki za jedzonko i leki , poprosiłam o kupno maści i spytałam czy mogła by ,jej smarować odbyt powiedziała ,że nie ma problemu :)  później będę dzwonić, ..

 

Anica wymioty białą pianą to jest to,że jest pusty żołądek i Miłkę mdli,jest jej nie dobrze.Koniecznie szybciutko ugotować osobno ryż i dodać ugotowane pogniecione widelcem warzywa+pierś z kurczaka może być indyk+wywar,chodzi o to aby mięso nie zawierało tłuszczu.Karmić 3 razy w małych ilościach.Można nagotować więcej,włożyć do woreczka przeznaczonego do żywności i zamrozić,wyciągać sobie woreczek,dać spokojnie jemu czas aby sam się odmrażał.

Pisałam wcześniej o Nifuroksazicie100 bo to jest dawka dla dzieci.Nie wiem czy 2x100g nie jest za duża dawka.Nifuroksazid100 podaje się 2xdz rano i wieczorem.Jezeli jest silne rozwolnienie to 3xdz.Trzeba podawać aż do normalnej konsystencji kupy.Zazwyczaj wystarczy przez 2-3 dni i ustępuje biegunka.Jeżeli kupa jest dalej nie taka to przedłużyć podawanie o kolejny dzień/dni.

Ja tak gotuje na cały tydzień albo wychodzi nawet do dwóch tygodni dla mojego psa.Z tym,że ja kupuję duże ćwiartki z kurczaka,na jedno gotowanie daję 2 ćwiartki+kawałek piersi z indyka+ średnia marchewka obrana+korzeń pietruszki mały+kawałek mały selera to wszystko bez przypraw.Osobno gotuję ryż na sypko.Jak się ugotuje,wyjmuję do pojemnika(najlepiej garnka) jarzyny-drobię widelcem następnie wyciągam po ćwiartce obieram ze skóry(wyrzucam ją) i kości i też drobię widelcem a pierś z indyka kroję.W tym czasie w osobnym garnku sparzam dobrze wątróbkę drobiową aby nie było krwi,kroję,siekam.Na końcu dodaję ryż przelany wodą i zalewam to 4 chochelkami wywaru o mieszam wszystkie składniki.Marchewka powinna iść na spód bo po wymieszaniu bardzo dobrze widać czy składniki są wymieszane.Jak wystygnie to przekładam po 5 łyżek do woreczka.Przeważnie wychodzi 8 porcji a woreczek mam na dwa dni.Oczywiście można dodać inne jeszcze podroby ale trzeba gotować osobno.Aby woreczki nie zajmowały dużo miejsca w zamrażalniku to z woreczka tworzę prostokąt i przyklepuję.

Z reszty wywaru mam wspaniały rosołek doprawiając go albo inną zupę a więc wszyscy jesteśmy zadowoleni i syci.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, anica napisał:

Z każdej strony to jest chyba najgorsze i jeszcze w jednej chwili , aż czasem brak oddechu :(

Jankamałpa, dziękujemybuziak.gif  więc są i te dobre wieści!  dzięki nim ,łatwiej znosić te trudne! :)

Dziękuję , Anulko za ten Nifuroksazid jest lepiej!/ ja poradziłam ten 100x2tabl tylko nie wiem ile razy dziennie ma brać? bo to chyba trzeba kontynuować przez kilka dni / :)   wczoraj wieczorem, jeszcze była  rozwolniona koopa, zaraz po podaniu leku, dzisiaj rano pani powtórzyła , też dwie tabletki i na spacerku ,było tylko siooo, to dobry znak!  tylko nie doczytałam ,żeby nie głodzić / przepraszam ale do północy rozsyłałam po świecie do znajomych link z petycją o zakazie festiwalu mięsa!  jestem wstrząśnięta i czułam ,że muszę to zrobić!  zszokowało mnie to! / więc Milka jest do teraz na głodzie! dzwoniłam przed chwilą i pani ,powiedziała że jest z kolei zmartwiona , ponieważ przed chwilą ,wymiotowała , taką białą pianą, którą zaraz sama chciała zlizać!  pani mówi ,że powycierała wszystko i pyta czy może jej dać jeść?  poprosiłam o ugotowanie jak pisała Anula /musi iść na zakupy i ugotuje/ obiecałam ,że zwrócę pieniążki za jedzonko i leki , poprosiłam o kupno maści i spytałam czy mogła by ,jej smarować odbyt powiedziała ,że nie ma problemu :)  później będę dzwonić, ..

Witaj, Gabrysiu :)  nawet nie mam za bardzo czasu, żeby to wszystko dokładnie opisać!   naprawdę historia pod tytułem... Nikt nie zawinił!  stało się!    jak tylko znajdę więcej czasu, postaram się napisać, chociażby dla zrozumienia sytuacji :)

Aniu kochana, jeśli i mnie chodzi, to nie mam potrzeby by doszukiwać się czy ktoś zawinił czy nie. Dla mnie wygląda to tak, że sunia okazała się większa niż się Pani spodziewała i dlatego jej nie chce. 

Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, ewu napisał:

Dzwoniłam do Pani. Miłka wczoraj nie dostała jedzenia zgodnie z zaleceniem. Dzisiaj wymiotowała zółtą pianą. To może być z głodu.

Teraz dostała jedzenie i zjadła z apetytem. 

Żółta piana może być od nifuroksazitu bo on ma kolor żółty.

Link to comment
Share on other sites

Zaglądam do suni...

Gdzie suczka zostanie umieszczona na wypadek, gdyby Pani z jakich względów obrzydlo zajmowanie się suczka ?

Jestem bardzo ciekawa w jaki sposób Pani wybrała psiaka, skoro jej nie chce z uwagi na wielkość ?

W schronisku w M to raczej trudno określić jak duży jest psiak, skoro  zwykle widzi się go tylko na zdjęciach, a schronu pilnuje, jak to się wypowiedziała ewu na wątku Malenstw...,  jakiś pijaczyna.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, beataczl napisał:

albo sie pani zblizy do suni albo zniecheci...ale widze,ze sie stara,przejmuje sunia

tym bardziej,ze to kamienica a nie dom z ogrodem to jest ciezko...

ale co to ta piana? to chyba nie za dobrze :(

 

Zobaczymy?  rozmawiałam z panią przed chwilą już piana nie leci! i kooopy też nie było! ja rozumiem ,że kuracja Nifuroksazydem , Anulki zadziałała, pani też ugotowała jedzonko z piersi, ryżu i marchewki i podaje w małych porcjach, już trzy razy dostała jeść, więc mam nadzieję ,że będzie dobrze... Oby!

7 godzin temu, Gabi79 napisał:

Aniu kochana, jeśli i mnie chodzi, to nie mam potrzeby by doszukiwać się czy ktoś zawinił czy nie. Dla mnie wygląda to tak, że sunia okazała się większa niż się Pani spodziewała i dlatego jej nie chce. 

I chyba ,tak to wygląda ,Gabrysiu, rozmawiam z panią 3-4razy dziennie i rozumiem ,przynajmniej tak mi się wydaje?... na pewno to sprawa ,czasu... jak się to potwierdzi? wyjaśni? ..

5 godzin temu, IlonaS napisał:

Ludzie traktują psy jak zabawki, pobawią się i wyrzucą jak zużytą rzecz. Dobrze, że nie wszyscy mają  takie myślenie.

To prawda :(

4 godziny temu, ewu napisał:

Dzwoniłam do Pani. Miłka wczoraj nie dostała jedzenia zgodnie z zaleceniem. Dzisiaj wymiotowała zółtą pianą. To może być z głodu.

Teraz dostała jedzenie i zjadła z apetytem. 

Dziękuję, Basiu :)

4 godziny temu, Anula napisał:

Po jedzeniu powinny przejść wymioty.Niech dostaje 3 razy jedzonko po małych porcjach rozłożonych na całą dzienną porcję.

Przeszły! Dziękujemy ,Anulko :)

9 godzin temu, jankamałpa napisał:

Przelew poszedł.

Bardzo ,Dziękjemy Jankamałpa :)

9 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

też tak pomyślałam...

Jeżeli to sama piana, bezbarwna to raczej bym się nie martwiła. 

Witaj Tyś(ka)  dobrze, ze jesteś!wiem ,wiem!  że teraz nie masz czasu ,ale jak znajdziesz chwilkę...  czy uda się zrobić jakieś ogłoszenia dla Miłeczki?

2 godziny temu, MALWA napisał:

Zaglądam do suni...

Gdzie suczka zostanie umieszczona na wypadek, gdyby Pani z jakich względów obrzydlo zajmowanie się suczka ?

Jestem bardzo ciekawa w jaki sposób Pani wybrała psiaka, skoro jej nie chce z uwagi na wielkość ?

W schronisku w M to raczej trudno określić jak duży jest psiak, skoro  zwykle widzi się go tylko na zdjęciach, a schronu pilnuje, jak to się wypowiedziała ewu na wątku Malenstw...,  jakiś pijaczyna.

Ze zdjęć ,pani wybierała, na tym pierwszym zdjęciu Miłka nie wygląda na taką dużą?! jesteśmy umówione we wtorek do lekarza, porobię parę zdjęć i porównamy, choć to niewiele w sumie zmienia / w sensie jak wygląda na zdjęciu, czy duża? czy średnia? /

Link to comment
Share on other sites

I znowu gorzej! :(    przyszłam do pracy i o 20,40 nieodebrane połączenie od pani i sms że Miłka zrobiła rzadką kupę, że się martwi i nie wie co robić?? / dzwoniłam do pani z domowego telefonu i mówiłam ,że komórkę zostawiłam w pracy, rozmawiałyśmy ok 20?!  /ręce opadają :(    dzwoniłam nie odbiera ,napisałam ,żeby zadzwoniła jak będzie mogła rozmawiać... wspominała wczoraj ,że ma spotkanie o 8rano nie wiem jak długo???

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Anula napisał:

Mamy wolne dwa ogłoszenia po Czesterku na OLX promowane do 07.03.19.Można by było wstawić Miłeczkę.Potrzebny tekst i zdjęcia.Są na Szczecin i Opole ale to można zmienić na inne miasto.Warto skorzystać jeżeli Miłka ma szukać domu.

Suuuper! buziak.gif zapytam jeszcze raz Tyś(kę) chociaż wiem,że jak jest sesja... to lepiej nie przeszkadzać!  może już .. po?? a zdjęcia może te ,które już są te 4 na początek a we wtorek podmienimy ,dołożymy?

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, anica napisał:

I znowu gorzej! :(    przyszłam do pracy i o 20,40 nieodebrane połączenie od pani i sms że Miłka zrobiła rzadką kupę, że się martwi i nie wie co robić?? / dzwoniłam do pani z domowego telefonu i mówiłam ,że komórkę zostawiłam w pracy, rozmawiałyśmy ok 20?!  /ręce opadają :(    dzwoniłam nie odbiera ,napisałam ,żeby zadzwoniła jak będzie mogła rozmawiać... wspominała wczoraj ,że ma spotkanie o 8rano nie wiem jak długo???

Aniu trzeba z Miłą iść do weta,podadzą inne leki. A ile razy był podany Nifuroksazid? Czy nie było dokarmianie innym jedzeniem chleb itd.?

7 minut temu, anica napisał:

Suuuper! buziak.gif zapytam jeszcze raz Tyś(kę) chociaż wiem,że jak jest sesja... to lepiej nie przeszkadzać!  może już .. po?? a zdjęcia może te ,które już są te 4 na początek a we wtorek podmienimy ,dołożymy?

Te zdjęcia są beznadziejne no ale nie ma innych.Czy możesz napisać jakiś tekst krótki i w nim także podać charakterystykę Miłki i wstawić na pierwszą stronę aby później nie szukać po wątku?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...