Jump to content
Dogomania

Dług został spłacony, Miłka już w swoim domku :)Duże mają gorzej! los się do niej uśmiechnął na krótko, musi wracać do schroniska ,bo jest za... duża, Miłka ,najmilsza sunia, prosi o pomoc!!!


anica

Recommended Posts

Magda napisała ,że we wtorek będą badania.

5 minut temu, konfirm31 napisał:

Czy już coś wiadomo nt problemów Miłki? 

Przesyłam zdjęcie naszej Bliss ze Schroniska, która jest z nami już osiem lat, czyli ma około 10. Też przez długi czas, walczyliśmy z jelitami, aż wreszcie (odpukać!) jest ok. Dziewczyna ma 61 cm w kłębie i waży 34 kg. Ogólnie zdrowa, tylko dopadła ją łuszczka owczarka niemieckiego, więc systematycznie jeździmy do Warszawy, do okulisty. 

FB_IMG_1544614064101.jpg

Piękna! Cudna!  do zakochania serduszka2.gif

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.03.2019 o 15:59, konfirm31 napisał:

Nie jestem przeciwniczką barfu w żadnej postaci, ale jak pies ma wrażliwy przewód pokarmowy i jest przeznaczony do adopcji, myślę, że lepiej ustawiać go na karmach komercyjnych. Przyszły opiekun, może nie dać sobie rady z barfem (suplementacja), nie mieć na niego czasu/ chęci/miejsca w zamrażarce/pieniędzy. Barf wymaga wiedzy, a przeciętny Kowalski, niekoniecznie będzie ją mieć. A dla wrażliwego psa, kolejna zmiana diety, będzie oznaczała biegunkę, a i tak będzie stres, związany ze zmianą domu. Poza tym, jak psiak będzie na barfie, to straci ochotę na chrupki :D. 

Ja jak kiedyś poczytałam o barfie... nie odważyłabym się! run.gif

Link to comment
Share on other sites

większość psów karmionych normalnie surowym, Barf lub RAW,, bez problemu przestawi się na chrupki -psy się starają bardzo dostosować ; 

a może akurat trafią jej się właściciele, którzy tez będą karmić surowym?  i wtedy już dostana psa przestawionego na surowe

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

3 godziny temu, anica napisał:

Ja jak kiedyś poczytałam o barfie... nie odważyłabym się! run.gif

Czemu? BARF psi nie jest skomplikowany :) Gorzej z kocim. Ja jedynie mam opory (psychiczne) przed podawaniem WP. BARF gdybym mogła, to bym stosowała u swojego.

Link to comment
Share on other sites

U mnie większość stada na barf/whole prey. 

Jest nieco lepiej z brzuszkiem Miłki. I owszem, część problemu to BYŁO głupie karmienie- nieważne, czy głównym zmartwieniem jest wrażliwy przewód pokarmowy, pasożyty, czy cokolwiek innego, podawanie ludzkich rzeczy, parówek, kotlecika (a zakładam że to raczej były najtańsze z Biedronki, a więc coś, czego nie powinni jeść nawet ludzie) dodatkowo mocno pogarsza sytuację. 

 

Zobaczymy jeszcze co Miłka będzie dobrze tolerować, czy barf, czy porządne suche, na pewno nie może jeść "śmieciowo".

Ania, co do grubości, żebra i kręgosłup nie powinny wystawać, natomiast powinny być dobrze wyczuwalne pod ręką. Szczególnie u psa krotko po kastracji, nadwaga jest wybitnie niewskazana. I lekkiej lekka niedowaga, niż sadło. 

Wyśle ci foty Kry jak była w podobnym wieku, jadła za trzech, a wyglądała że wstyd ;) 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, ulvhedinn napisał:

U mnie większość stada na barf/whole prey. 

Jest nieco lepiej z brzuszkiem Miłki. I owszem, część problemu to BYŁO głupie karmienie- nieważne, czy głównym zmartwieniem jest wrażliwy przewód pokarmowy, pasożyty, czy cokolwiek innego, podawanie ludzkich rzeczy, parówek, kotlecika (a zakładam że to raczej były najtańsze z Biedronki, a więc coś, czego nie powinni jeść nawet ludzie) dodatkowo mocno pogarsza sytuację. 

 

Zobaczymy jeszcze co Miłka będzie dobrze tolerować, czy barf, czy porządne suche, na pewno nie może jeść "śmieciowo".

Ania, co do grubości, żebra i kręgosłup nie powinny wystawać, natomiast powinny być dobrze wyczuwalne pod ręką. Szczególnie u psa krotko po kastracji, nadwaga jest wybitnie niewskazana. I lekkiej lekka niedowaga, niż sadło. 

Wyśle ci foty Kry jak była w podobnym wieku, jadła za trzech, a wyglądała że wstyd ;) 

Magda, jesteś dla mnie autorytetem ,więc z marszu... zawsze przyznaję Ci rację! na pewno Twoja wiedza, jest ogromna i to pod wieloma względami :)  ale.. czasem , gdzieś można w tym biegu... w  tych problemach życia codziennego, się pomylić, nie tak coś zobaczyć?... wiesz ja tak, tylko... ze swojego punktu widzeniavieux-smiley.gif

... zaraz dzwonię do Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Patmol napisał:

większość psów karmionych normalnie surowym, Barf lub RAW,, bez problemu przestawi się na chrupki -psy się starają bardzo dostosować ; 

a może akurat trafią jej się właściciele, którzy tez będą karmić surowym?  i wtedy już dostana psa przestawionego na surowe

 

 

 

8 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

 

Czemu? BARF psi nie jest skomplikowany :) Gorzej z kocim. Ja jedynie mam opory (psychiczne) przed podawaniem WP. BARF gdybym mogła, to bym stosowała u swojego.

Ja wiem ,że jest chyba... najlepsze karmienie BARFem!  ale dla mnie skomplikowane z wielu względów... bo trzeba znać, normy ,dzienne zapotrzebowanie, zbilansować , stała dostępność świeżego mięsa,...itd

lajki mi się skończyły...

Link to comment
Share on other sites

Anica, Ulv, zastanówcie się, co jest potrzebne Miłce - Skarpeta Owczarkowa przyznała dziewczynce pomoc. Po ustaleniu co i jak, skontaktujcie się na pw z DONnką. Szczegóły poniżej :) 

https://www.dogomania.com/forum/topic/117529-skarpeta-owczarkowa-dla-bezdomnych-cywilów-szarików-rexów-i-alexów/?do=findComment&comment=17444823

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, konfirm31 napisał:

Anica, Ulv, zastanówcie się, co jest potrzebne Miłce - Skarpeta Owczarkowa przyznała dziewczynce pomoc. Po ustaleniu co i jak, skontaktujcie się na pw z DONnką. Szczegóły poniżej :) 

https://www.dogomania.com/forum/topic/117529-skarpeta-owczarkowa-dla-bezdomnych-cywilów-szarików-rexów-i-alexów/?do=findComment&comment=17444823

 

Konfirm31 jesteś kochana buziak.gif Bardzo dziękuję!  uważam ,że tutaj najlepiej będzie jak wypowie się Magda, wczoraj dzwoniłam ale nie mogła widocznie odebrać telefonu, dzisiaj będę się dobijać :) 

Nie mam lajków??  jeszcze nic nie napisałam a już wyświetla mi się napis ,że nie mam???

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, konfirm31 napisał:

Anica, to nie moja zasługa, tylko Owczarkarzy :). Razem, możemy więcej :))

Jak ustalicie z Magdą co i jak, to skontaktujcie się z DONnką. 

Twoja, Twoja! przecież poprosiłaś o tę pomoc, Wielki cmokbuziak.gif już przekazałam Magdzie ,zastanowi się ? czy już się zastanowiła? bardzo źle się rozmawiało ,Magda była gdzieś na interwencji / jakiś dramat, słyszałam ,że jeden szczeniak nie żyje, drugiemu brakuje kawałka jednej łapki :( /   a zaraz leci na "łapankę" gdzieś mają wyburzyć budynek i trzeba wyłapać wszystkie koty, które tam bytują, bo je pomordują! :(     nie chciałam już jej więcej męczyć! rozmową, w razie czego jutro ją znowu przyatakuję ;)

17 godzin temu, beataczl napisał:

zagladam do Mileczki, co slychac nowego

Beatko, znowu lepiej!  koopa się unormowała, wczoraj miała ,jednak jakieś badanie, ponieważ te nawroty ,trzeba sprawdzić ,powiedziała Ulv, jak tylko się uda mi z nią porozmawiać, zaraz będę pisać!  martwię się powiem szczerze! :(    bo.... nie wiemy czy Miłka jest zdrowa?  co jest przyczyną, tych nawrotów?  telefon milczy! :(

pomocy.gifa Ulv  będzie musiała w najbliższym czasie ,chyba całą swoją uwagę poświęcić swojej ukochanej suni Kraksie /bardzo poważna operacja kręgosłupa, również chciałabym tutaj u Miłeczki i na dogo, pisać , ponieważ potrzebne będzie wsparcie finansowe i każde inne! bo ja nie jestem na FB tam można dowiedzieć się więcej, ja spróbuję szukać dla nich pomocy również na dogo! /

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.03.2019 o 11:09, Patmol napisał:

większość psów karmionych normalnie surowym, Barf lub RAW,, bez problemu przestawi się na chrupki -psy się starają bardzo dostosować ; 

a może akurat trafią jej się właściciele, którzy tez będą karmić surowym?  i wtedy już dostana psa przestawionego na surowe

 

 

Super by ,było!   na razie telefon ,zamilkł :(

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, anica napisał:

Super by ,było!   na razie telefon ,zamilkł :(

U mnie ogłoszenie Miłej wygląda tak:

 

Od: wczoraj 
Do: 28 mar

image;s=94x72

Miła w typie owczarka niemieckiego napra...

 
 
 

Za darmo

 1
 Promowane do 30 mar
Statystyki
 Wyświetleń: 595
 Tel: 7
 Obserwuje: 11
 
 

 

Zdjęcia, takie domowe by sie przydały....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.03.2019 o 11:11, Alaskan malamutte napisał:

U mnie ogłoszenie Miłej wygląda tak:

 

Od: wczoraj 
Do: 28 mar

image;s=94x72

Miła w typie owczarka niemieckiego napra...

 
 
 

Za darmo

 1
 Promowane do 30 mar
Statystyki
 Wyświetleń: 595
 Tel: 7
 Obserwuje: 11
 
 

 

Zdjęcia, takie domowe by sie przydały....

Alaskan ,dziękuje i poprosimy Ulv, może w weekend się uda? dzisiaj były cztery telefony o Miłeczkę?!  zobaczymy, rozmawiałam z Magdą i na pewno sprawdzimy wszystkie, będę pisać na bieżąco  :)

lecę sprawdzić czy w ogłoszeniu jest zapisane, że Miłeczki nie wydamy na podwórko?

edit,

jest napisane! dziękuję Alaskan, sprawdzam bo jeden pan chciał Miłeczkę właśnie na podwórko :(    jutro zadzwonię do niego jeszcze raz.

 

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, anica napisał:

Alaskan ,dziękuje i poprosimy Ulv, może w weekend się uda? dzisiaj były cztery telefony o Miłeczkę?!  zobaczymy, rozmawiałam z Magdą i na pewno sprawdzimy wszystkie, będę pisać na bieżąco  :)

lecę sprawdzić czy w ogłoszeniu jest zapisane, że Miłeczki nie wydamy na podwórko?

edit,

jest napisane! dziękuję Alaskan, sprawdzam bo jeden pan chciał Miłeczkę właśnie na podwórko :(    jutro zadzwonię do niego jeszcze raz.

 

Anico, już jeden pan pytał na olx, czy na podwórko i już budę chciał załatwiać. To mu odpisałam, że nie na podwórko..Sunia może iść do domku z ogrodem, pod waunkiem, że będzie w domku!!!

Cudna ta Twoja Miłka!!

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Alaskan malamutte napisał:

Anico, już jeden pan pytał na olx, czy na podwórko i już budę chciał załatwiać. To mu odpisałam, że nie na podwórko..Sunia może iść do domku z ogrodem, pod waunkiem, że będzie w domku!!!

Cudna ta Twoja Miłka!!

Dziękujęserduszka.gif coś ma w sobie, prawda? ;)   Magda ma teraz bardzo,bardzo, gorący okres/ jak wczoraj zrozumiałam, dzisiaj Magda chce iść  na spacer z jedną chętną panią, tą z trójką dzieci i w poniedziałek jeśli będzie można, następne spotkanie z inną chętną rodzinką/ ,ja wyjeżdżam na weekend i żeby nie przedłużać oczekiwania na decyzję , poprosimy Skarpetę Owczarkową o karmę, pewnie najlepsza będzie ,taka z jagnięciną, dla wrażliwych?   pewnie Owczarkarzę, wiedzą najlepiej? ;)

... nie mogłam sobie darować! /pan był ,bardzo zainteresowany Miłką, dopiero w trakcie późniejszej rozmowy, wyszło ,że Miłka ma być na podwórko/ponieważ w trakcie rozmowy pan sprawiał sympatyczne wrażenie,  zadzwoniłam i spytałam... dlaczego pana przyjaciel ma mieszkać na podwórku?   czy zdaje pan sobie sprawę ,ze pies potrzebuje bliskości człowieka?   że też lubi swoje posłanko w ciepłym miejscu?  kanapę?   .... tak! wiem to wszystko!  niestety jestem alergikiem i mam astmę, moja partnerka jest uzależniona o Owczarków, Owczarkowatych!  poprzednia sunia ,była ze schroniska ,mieszkała z nami 14lat ,na ogrodzie, miała dwie ,dobrze ocieplone budy,  codzienne długie spacery i całe morze miłości, odeszła dwa dni temu...  

Link to comment
Share on other sites

Czyli Pan miał swoje uzasadnienia. Cóż, lepszy taki dom, niż najlepsze schronisko, ale jeżeli można wybrać lepszy dom ;). Może Pana namówić, na kontakt z najbliższym schroniskiem. Tam też są ONki. 

Co do suchej karmy dla Miłeczki to jak ona taka wrażliwa z przewodem pokarmowym, to bym zaczęła od leczniczej. Na początku Eukanuba intestinal formula, worek 5kg, żeby sprawdzić, czy jej służy.  Z suchą karmą, trudno trafić, bo nie bardzo wiadomo, na jaki jej dodatkowy składni, może być wrażliwy nasz pies. U mnie ta Eukanuba, sprawdziła się na kilku psach z problemami jelitowymi. Inną opcją, jest karma Trovet hepatic hld, na problemy jelitowe, trzustkowe i wątrobowe, też na początek, mniejsze opakowanie. Karmiłam  nią swoją poprzednią  ONkę z uszkodzoną po babeszjozie wątrobą. Ale to się wyjaśni po badaniach Miłki, która karma dla niej lepsza.

Można też dawać karmę mokrą, czysto mięsną, np Rinti PUR jagnięcina (niestety nie sama, ale psy dobrze tolerują ) . Puszki są 800g. Albo ten gotowany barf. Oczywiście, suche i mokre, podawać w osobnych posiłkach, ale Ulv to lepiej wie ode mnie :)  

. I może kupić to ColoCeum plus? 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, anica napisał:

Dziękujęserduszka.gif coś ma w sobie, prawda? ;)   Magda ma teraz bardzo,bardzo, gorący okres/ jak wczoraj zrozumiałam, dzisiaj Magda chce iść  na spacer z jedną chętną panią, tą z trójką dzieci i w poniedziałek jeśli będzie można, następne spotkanie z inną chętną rodzinką/ ,ja wyjeżdżam na weekend i żeby nie przedłużać oczekiwania na decyzję , poprosimy Skarpetę Owczarkową o karmę, pewnie najlepsza będzie ,taka z jagnięciną, dla wrażliwych?   pewnie Owczarkarzę, wiedzą najlepiej? ;)

... nie mogłam sobie darować! /pan był ,bardzo zainteresowany Miłką, dopiero w trakcie późniejszej rozmowy, wyszło ,że Miłka ma być na podwórko/ponieważ w trakcie rozmowy pan sprawiał sympatyczne wrażenie,  zadzwoniłam i spytałam... dlaczego pana przyjaciel ma mieszkać na podwórku?   czy zdaje pan sobie sprawę ,ze pies potrzebuje bliskości człowieka?   że też lubi swoje posłanko w ciepłym miejscu?  kanapę?   .... tak! wiem to wszystko!  niestety jestem alergikiem i mam astmę, moja partnerka jest uzależniona o Owczarków, Owczarkowatych!  poprzednia sunia ,była ze schroniska ,mieszkała z nami 14lat ,na ogrodzie, miała dwie ,dobrze ocieplone budy,  codzienne długie spacery i całe morze miłości, odeszła dwa dni temu...  

Bzdura,całe morze miłości to ma pies,który ma wstęp do domu.Nikt nie będzie siedział w budzie z psem czy przy psie całymi godzinami.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, konfirm31 napisał:

Czyli Pan miał swoje uzasadnienia. Cóż, lepszy taki dom, niż najlepsze schronisko, ale jeżeli można wybrać lepszy dom ;). Może Pana namówić, na kontakt z najbliższym schroniskiem. Tam też są ONki. 

Co do suchej karmy dla Miłeczki to jak ona taka wrażliwa z przewodem pokarmowym, to bym zaczęła od leczniczej. Na początku Eukanuba intestinal formula, worek 5kg, żeby sprawdzić, czy jej służy.  Z suchą karmą, trudno trafić, bo nie bardzo wiadomo, na jaki jej dodatkowy składni, może być wrażliwy nasz pies. U mnie ta Eukanuba, sprawdziła się na kilku psach z problemami jelitowymi. Inną opcją, jest karma Trovet hepatic hld, na problemy jelitowe, trzustkowe i wątrobowe, też na początek, mniejsze opakowanie. Karmiłam  nią swoją poprzednią  ONkę z uszkodzoną po babeszjozie wątrobą. Ale to się wyjaśni po badaniach Miłki, która karma dla niej lepsza.

Można też dawać karmę mokrą, czysto mięsną, np Rinti PUR jagnięcina (niestety nie sama, ale psy dobrze tolerują ) . Puszki są 800g. Albo ten gotowany barf. Oczywiście, suche i mokre, podawać w osobnych posiłkach, ale Ulv to lepiej wie ode mnie :)  

. I może kupić to ColoCeum plus? 

 

Ja bym polegała na Tobie, Dziękujebuzki.gif napiszę do Magdy , że załatwiłyśmy tak i jak zajrzy to będzie wszystko wiedziała ;)  ona naprawdę ma teraz wiele na głowie i jak tu jej jeszcze dokładać? :)

42 minuty temu, Anula napisał:

Bzdura,całe morze miłości to ma pies,który ma wstęp do domu.Nikt nie będzie siedział w budzie z psem czy przy psie całymi godzinami.

Super! i jak zwykle dziękuję, niezawodna Anulkobuzki.gif rzuciłam temat, bo byłam ciekawa jakie jest innych zdanie?  pierwszy raz w trakcie rozmowy adopcyjnej ,usłyszałam że pies ma być na podwórku! fakt jest też ,taki że Miłka jest pierwszym "moim"  dużym psem a... chciałabym wiedzieć jak mam w takiej sytuacji ,poprowadzić rozmowę?.... ULV  mi doradziła, żebym powiedziała panu, żeby pojechał po psa do Wojtyszek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...