Jump to content
Dogomania

Głuchy szczeniak?


OreoAkita

Recommended Posts

Witam, 

od kilku dni posiadam szczeniaka Akity. Nie jestem pewna co do jego słuchu. Szczeniak swoją cała uwagę skupia na zabawie. Jednak martwię się ze jest głucha, nie wiem czy to może dlatego ze ma niecałe 2 miesiące i jest zajęta zabawa. Nie reaguje na imię jednak nie oczekuje ze po 3 dniach będzie. Przyszła do mnie koleżanka i włączyła filmik gdzie szczeka pies, Oreo jakby zareagowała i uciekła, zaczęła skomlec. Prawdopodobnie to oznaka ze słyszała, nie miałyśmy zamiaru jej przestraszyć. Mam zamiar udać się z nią do weterynarza bo się bardzo martwie tym słabym reagowaniem na klaskanie, czy gwizdanie. Jak myślicie? 

Link to comment
Share on other sites

To Akita. Całkiem możliwe, że Cię ignoruje... Próbowałaś ja przywoływać mając w ręce coś, co ją interesuje (smaczki, ulubiona zabawka)?

Co na Twoje obawy powiedział hodowca?

Swoją drogą, masz już w domu szczeniaka, który nie skończył jeszcze dwóch miesięcy?

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Miawko napisał:

To Akita. Całkiem możliwe, że Cię ignoruje... Próbowałaś ja przywoływać mając w ręce coś, co ją interesuje (smaczki, ulubiona zabawka)?

Co na Twoje obawy powiedział hodowca?

Swoją drogą, masz już w domu szczeniaka, który nie skończył jeszcze dwóch miesięcy?

Chciałam Cię tu skierować.:)

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak, suczka trafiła do mnie od osoby nieodpowiedzialnej, nie chce opisywać tej sytuacji ponieważ nie jest ona przyjemna. Suczka ma 7 tygodni. Byłyśmy z nią u weterynarza, wszystko jest dobrze, suczka jest zdrowa, słyszy tylko mnie ignorowała. Zdaje sobie sprawę ze została zbyt wcześnie odebrana jednak staram się o nią dbać, mam zamiar jeszcze poczekać i starać się ja uczyć od małego dodatkowo mamy już zarezerwowane dla niej miejsce w psim przedszkolu do którego misie trochę podrosnąć.  Proszę tez nie udzielać krytykujących komentarzy, chce wychować ja i będę się starać żeby wyrosła na dobrego i mądrego psa, ponieważ wiem ze zbyt wczesne odebranie jej od matki  nie przekreśla szans na psa który nie będzie bal się rówieśników, i wyszkolonego. Już i  tak widać miskropijne efekty. Załatwia się już na maty dodatkowo w nocy nie ma mowy o puszczeniu. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

No to w porządku, szczeniak zaabsorbowany zabawą nie reaguje na wołanie ale słyszy i niedługo będzie coraz lepiej skoro podchodzisz do opieki nad psem odpowiedzialnie. Więc cierpliwie czekaj bo to psie dziecko, ludzkie też często nie słucha albo odpowiada - zaraz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...