Jump to content
Dogomania

Parwowiroza-Pomocy!!!Pomóżcie uratować malutkie szczeniaczki.Jeden szczeniaczek-Melisa za [TM*];drugi-Szałwia za [TM*];Została przy życiu Mini,Kenya,Kama i Emi.W DS-Mia w Krakowie;Kenya została na stałe w DT; Kama we Wrocławiu;Emi w Zagórów k/Słupcy.


Anula

Recommended Posts

Dzisiaj rozmawiałam z Panią z Poznania ale nie wydaje mi się aby to był TEN domek dla Emi.Rozmawiałam także z Panią z Pszczyny i była zdumiona,że Calinka/Emi jest w Nowej Soli w woj Lubuskim i zrezygnowała ze względu na odległość.

Przewertowałam ogłoszenia i w tym właśnie nie ma

https://www.olx.pl/oferta/kruszynka-calineczka-do-adopcji-CID103-IDyxfnw.html

Ogromna prośba do Havanki, aby dopisała,że przebywa w Hoteliku w Nowej Soli woj.Lubuskie

Link to comment
Share on other sites

42 minuty temu, Bogusik napisał:

Dzisiaj rozmawiałam z Panią z Poznania ale nie wydaje mi się aby to był TEN domek dla Emi.Rozmawiałam także z Panią z Pszczyny i była zdumiona,że Calinka/Emi jest w Nowej Soli w woj Lubuskim i zrezygnowała ze względu na odległość.

Przewertowałam ogłoszenia i w tym właśnie nie ma

https://www.olx.pl/oferta/kruszynka-calineczka-do-adopcji-CID103-IDyxfnw.html

Ogromna prośba do Havanki, aby dopisała,że przebywa w Hoteliku w Nowej Soli woj.Lubuskie

Faktycznie, nie napisałam, gdzie przebywa Emisia. Już uzupełniam...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Na pewno Emi urosła, ja tego tak nie widzę patrząc na nią codziennie. Pod koniec tygodnia wybierzemy się na kolejne szczepienie, to zważymy. Oczy Emi jakby lepiej. Pod oczkami ma ciemne futerko, ale nie jest już cały czas mokre. Emi bardzo się podoba ludziom na śląsku, miałam sporo zapytań, ale wszyscy rezygnowali ze względu na odległość.

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, DT-Karmelki napisał:

Rozmawiałam z panią adoptującą MiniLili i zasugerowałam jej zakup kennel klatki. Chciałabym jej podesłać namiary na dobry model/ producenta. Niestey firma, gdzie kupiłam nasze już nie istnieje.

Czy możecie coś polecić?

My kupowaliśmy, ale parę lat temu, nawet nie pamiętam, gdzie była zamawiana.

Moze podaj wymiary, to TZ znajdzie...

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Tola said:

My kupowaliśmy, ale parę lat temu, nawet nie pamiętam, gdzie była zamawiana.

Moze podaj wymiary, to TZ znajdzie...

Maluchy po południu drzemią w M (dł70, szer50, wys 56cm) z grubym plastikowym spodem. Myślę, że w nwym domu Mini powinna mieć nawet L, bo już gdy się rozciąga to ma tylko 10cm luzu.

Zooplus ma teraz promocje na te

https://www.zooplus.pl/shop/psy/transporter_klatka_dla_psa/klatki_transportowe/transportowe/30817

https://www.zooplus.pl/shop/psy/transporter_klatka_dla_psa/klatki_transportowe/transportowe/32926

Ta druga wydaje mi się solidniejsza, ale po fiasku z zakupem naszej ostatniej ( Kenya przy wadze 8kg wygina drzwi), nie ufam mojemu oku... A nie chcę polecić p.Mirelli bubla.

Sobie też powinnam dokupić XXL. Znaczy, nie dla siebie tylko dla psów ;)

Nawiasem mówiąc Zooplus ma tyle promocji/wyprzedaży, że zaczynam obawiać się o to czy pozostanie na rynku...

Link to comment
Share on other sites

Z klatek ktoś mi polecał Savic, Midwest, a z zoo+ Tabby. Inne zooplusowe to zajęcia dla psów na parę minut i wychodzą raz-dwa :) Wśród NAJbardziej niezniszczalnych (to już droższa zabawa) "psi" znajomi wymieniają dwie firmy: 1) "Psie klatki na Wymiar" ; 2) Kojce.info 
I przy zakupie warto wiedzieć, jakimi kryteriami się kierować: https://bialyjack.pl/klatka-kennelowa-dla-psa-jak-wybrac/

Plus o treningu klatkowym koniecznie, bo wsadzenie psa do klatki i zostawienie samemu sobie zrobi mu krzywdę. Psa trzeba nauczyć, że w klatce się odpoczywa i to miejscówka na psi zen :)
https://piesologia.pl/jak-przyzwyczaic-psa-do-klatki/ 
https://alaodjazza.pl/trening-klatkowy/
http://copiesnato.pl/15-pytan-o-klatke-kennelowa/

Cieszę się, że Kenia ma dom :) Oby i dzisiejsza wizyta p/a dla Kamy wypadła dobrze.

 

Link to comment
Share on other sites

Z ogłoszenia Asi zgłosiła się Pani chętna na adopcję Emi.Państwo mieszkają w Zagórowie k/Słupcy w domku jednorodzinnym i porządnie ogrodzoną, 6 arową działką.Córka mieszka w Stanach a syn niedaleko  i odwiedza ich ze swoją córeczką.Oboje pracują ale p.Wanda tylko 1/2 etatu 4 godziny.Mają 2 starsze sunie,do których od zawsze należały kanapy i łóżko.Psiaki mają także swobodny dostęp do ogrodu, a latem chętnie się na nim wygrzewają.Pani na zmianę z mężem jeździ do biednej  rodziny,która ma psiaki i tam je dokarmiają,a szczególnie zimą wozili ciepłe posiłki.To bardzo wrażliwa i pełna empatii dla zwierząt rodzina.Pani Wanda mi opowiadała,że u jej mamy są m.in. kury i był też kogucik,którego mąż tak oswoił,że chodził za nim jak piesek krok,w krok.Kiedy był już stary to nosił go na rękach po ogrodzie aby miał choć taki spacer....Bardzo oboje płakali jak odszedł za TM :(

Jestem jak najbardziej za tym aby zrobić tam wizytę p/a.Poprosiłam już Izę o namiary do dziewczyny,która jakiś czas temu robiła wizytę w Słupcach dla suni,która była u szafirków.Czekam na namiary i mam nadzieję,że zgodzi się ją przeprowadzić

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Bogusik napisał:

Z ogłoszenia Asi zgłosiła się Pani chętna na adopcję Emi.Państwo mieszkają w Zagórowie k/Słupcy w domku jednorodzinnym i porządnie ogrodzoną, 6 arową działką.Córka mieszka w Stanach a syn niedaleko  i odwiedza ich ze swoją córeczką.Oboje pracują ale p.Wanda tylko 1/2 etatu 4 godziny.Mają 2 starsze sunie,do których od zawsze należały kanapy i łóżko.Psiaki mają także swobodny dostęp do ogrodu, a latem chętnie się na nim wygrzewają.Pani na zmianę z mężem jeździ do biednej  rodziny,która ma psiaki i tam je dokarmiają,a szczególnie zimą wozili ciepłe posiłki.To bardzo wrażliwa i pełna empatii dla zwierząt rodzina.Pani Wanda mi opowiadała,że u jej mamy są m.in. kury i był też kogucik,którego mąż tak oswoił,że chodził za nim jak piesek krok,w krok.Kiedy był już stary to nosił go na rękach po ogrodzie aby miał choć taki spacer....Bardzo oboje płakali jak odszedł za TM :(

Jestem jak najbardziej za tym aby zrobić tam wizytę p/a.Poprosiłam już Izę o namiary do dziewczyny,która jakiś czas temu robiła wizytę w Słupcach dla suni,która była u szafirków.Czekam na namiary i mam nadzieję,że zgodzi się ją przeprowadzić

Bogusiu, bardzo się cieszę!! Teraz kciuki za wizytę!!!

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, DT-Karmelki napisał:

Rozmawiałam z panią adoptującą MiniLili i zasugerowałam jej zakup kennel klatki. Chciałabym jej podesłać namiary na dobry model/ producenta. Niestey firma, gdzie kupiłam nasze już nie istnieje.

DT-Karmelki..Zastanawiam się nad tą kenel klatką....Może wystarczy większy kontenerek? Rozumiem, że na początku Mini może się troszkę bać, więc to będzie jej azyl..Państwo cały czas w domu,będą mieli oko nad malutką...

 

 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Tyś(ka) said:

Z klatek ktoś mi polecał Savic, Midwest, a z zoo+ Tabby. Inne zooplusowe to zajęcia dla psów na parę minut i wychodzą raz-dwa :) Wśród NAJbardziej niezniszczalnych (to już droższa zabawa) "psi" znajomi wymieniają dwie firmy: 1) "Psie klatki na Wymiar" ; 2) Kojce.info 
I przy zakupie warto wiedzieć, jakimi kryteriami się kierować: https://bialyjack.pl/klatka-kennelowa-dla-psa-jak-wybrac/

Plus o treningu klatkowym koniecznie, bo wsadzenie psa do klatki i zostawienie samemu sobie zrobi mu krzywdę. Psa trzeba nauczyć, że w klatce się odpoczywa i to miejscówka na psi zen :)
https://piesologia.pl/jak-przyzwyczaic-psa-do-klatki/ 
https://alaodjazza.pl/trening-klatkowy/
http://copiesnato.pl/15-pytan-o-klatke-kennelowa/

Cieszę się, że Kenia ma dom :) Oby i dzisiejsza wizyta p/a dla Kamy wypadła dobrze.

Dziękuję za cenne rady :)

Na szczęście Mini jest już zaprzyjaźniona z klatką. W salonie ma do dyspozycji mniejszą, a w gabinecie jest XXlka, w której obie z Kenyą śpią w nocy. Gdy Kenya z Dorotką za bardzo dokazują, a Mini chce spać ( męczy się szybciej niż te dwa nicponie) to wybiera sobie cichszą lokalizację.

25 minutes ago, Alaskan malamutte said:

DT-Karmelki..Zastanawiam się nad tą kenel klatką....Może wystarczy większy kontenerek? Rozumiem, że na początku Mini może się troszkę bać, więc to będzie jej azyl..Państwo cały czas w domu,będą mieli oko nad malutką...

 

Byłabym za takim rozwiązaniem gdyby nie to, że Mini kontenerki kojarzą się z wyjazdami do weta na wielogodzinne kroplówki.... Na ostatnie szczepienie specjalnie wiozłam ją w mniejszym kennelu, żeby się nie stresowała.

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, DT-Karmelki napisał:

Dziękuję za cenne rady :)

Na szczęście Mini jest już zaprzyjaźniona z klatką. W salonie ma do dyspozycji mniejszą, a w gabinecie jest XXlka, w której obie z Kenyą śpią w nocy. Gdy Kenya z Dorotką za bardzo dokazują, a Mini chce spać ( męczy się szybciej niż te dwa nicponie) to wybiera sobie cichszą lokalizację.

Świetnie, że trening klatkowy jest już zrobiony, będzie łatwiej w nowym domu. Pamiętać należy jednak, że psy nie przenoszą zachowań i właściciele powinni być świadomi, że sami powinni poćwiczyć klatkę. Jednak będzie pachnieć inaczej i będzie w innym miejscu... Niemniej jednak, powinno pójść sprawniej za drugim razem, bo ideę już Mini poznała :).  Osobiście uwielbiam klatkę. Ludzie się boją jej, bo kojarzy się im z więzieniem, a psom wiele daje możliwość wyizolowania się od całego środowiska - otwarte legowisko nie umożliwia tego. Dobrze, że właściciele chcą ją wprowadzić, bo widać że Mini pasuje takie miejsce :) 


DT-Karmelka, jestem pełna podziwu tego, co robisz dla zwierzaków i nie wiem, skąd Ty na to wszystko bierzesz czas.

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:


DT-Karmelka, jestem pełna podziwu tego, co robisz dla zwierzaków i nie wiem, skąd Ty na to wszystko bierzesz czas.

Dołączam się. I skąd tyle siły ?

Zaraz jadę na wizytę PA dla Kamusi. Może być ciekawie,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Alaskan malamutte napisał:

Bogusiu, bardzo się cieszę!! Teraz kciuki za wizytę!!!

Jeju, Jeju !!! Trzymam mocno, bo domek mi się objawił idealny wprost. I psiaki dające przykład . Super , no ....musi się udać! . Och ,żeby to było już..

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.03.2019 o 18:06, Poker napisał:

Urocze suczynki w białych skarpetkach. Też mam wrażenie ,że Emi urosła.

A tu rozmarzona Kama. O czym marzy? chyba o wspaniałym domciu.

 

IMG_20190331_105710_800x600.jpg

Opala się dziewczyna! Kamusiu kochana , taki nietoperek nasz;) Boskie ma te ucha!

Link to comment
Share on other sites

No i nasz nietoperek ma domek.

Oboje państwo przygotowani psychicznie na przyjęcie Kamy jak na kolejne dziecko.Kama ma być pierwszym psem w ich życiu , więc bardzo zainteresowani, słuchali , pytali. Podatni na sugestie. Są jak najbardziej za sterylizacją. 14.letnia córka państwa bardzo kocha zwierzęta i to ona była początkowym motorem wzięcia kotów ,a teraz psa. Generalnie bardzo przemyślana decyzja.

W domu dwa rozpieszczone koty  wzięte z przytuliska i domu tymczasowego. Śpią z państwem i harcują w nocy.

Państwo mają mały ogródeczek przy szeregówce , który jest tak dobrze zabezpieczony ,że nawet koty nie dadzą rady nawiać.

Omówiłam z państwem zasady bezpieczeństwa, szelki, obrożę , długą linkę , czego nie wolno psom jeść , spacery i co się dało.Chyba mieli mnie dość.

Pani zachowa mój nr telefonu ,żeby w razie czego mieli się kogo poradzić na miejscu.

Wybierają się po Kamę w weekend. Szafirkę już powiadomiłam.

Tolu , na kogo ma być umowa adopcyjna ?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...