Jump to content
Dogomania

Parwowiroza-Pomocy!!!Pomóżcie uratować malutkie szczeniaczki.Jeden szczeniaczek-Melisa za [TM*];drugi-Szałwia za [TM*];Została przy życiu Mini,Kenya,Kama i Emi.W DS-Mia w Krakowie;Kenya została na stałe w DT; Kama we Wrocławiu;Emi w Zagórów k/Słupcy.


Anula

Recommended Posts

Kochane, sytuacja zmieniła się, na razie nie ma mowy o wyjezdzie, bo stan  2 szczeniaków pogorszył się bardzo:(

DT Karmelki  na pewno napisze więcej, ale teraz nie ma do tego ani głowy, ani czasu.

Całą noc razem z mamą siedziały przy szczeniakach, teraz maluchy są na kroplówce:(

 

Link to comment
Share on other sites

Ale może po kolei...

Wczoraj TZ zabrał ze schronu szczeniaka , który pojedzie pod opiekę POker(pierwsza wersja).

Maluszkę daliśmy na jedna noc do znajomej, bo dzisiaj miała juz jechać do DT Karmelki i szykować się do wyjazdu z 3 czarnego rodzeństwa.

Rano TZ dostał info od DT Karmelki, ze wyjazd odłożony, a wetka zabrania dołączyć kolejnego szczeniaka do chorych maluchów.

Sunie od Poker musieliśmy jednak zabrać od znajomych, bo u nas zaczynają się ferie i znajoma wyjezdza w nocy w Bieszczady.

Teraz właśnie TZ wiezie szczeniaka od Poker do Izbicy na hotelowanie, tam gdzie jest juz ta mała jasna ze schrou,  nie mamy innego miejsca.

Trochę się wszystko pokomplikowało, nawet bardzo, wszytsko ytak szybko się dzieje:(

Najważniejsze, aby szczeniaki z tego wyszły, wszystko potem jest do nadrobienia:(

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Bogusik napisał:

Sytuacja naprawdę dramatyczna :( Teraz się tylko modlić o życie i zdrowie maluszków.W najgorszym stanie jest sunia z długimi uszkami i nie wiadomo czy przeżyje :( Walczcie malutkie bo tak niewiele zostało abyście mogły rozpocząć lepsze życie....

:(((((

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Poker napisał:

Ojej, podobno to nie parwo. Co za cholera je dopadła.  Oby wyszły cało z tego paskudztwa. Współczuję DT_Karmelka, tyle zmartwienia i pracy.

"Moja " sunie jest zdrowa? Kiedy miał być transport ?

Mieli wyjezdzać w niedzielę raniutko...

Twoja sunia na razie ok, bardzo przestraszona, wbija sie kontenerek i nie da wyciągnąć, powarkuje, ale w łózku spać  to juz potrafi.

Wczoraj dostała tabletkę na robale, dzisiaj kontynuacja juz w Izbicy.

Mala juz na miejscu, TZ własnie wraca.

Oby nic się nie rozwinęło u niej i u małej jasnej...

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Anula napisał:

To właściwie co tym dwóm szczeniaczkom dolega?Był robiony jeden test na parwo i wyszedł ujemny.Czy szczeniaki miały szersze badania jakieś np.krwi zrobione? Może im zaszkodziły tabletki na robale bo i tak może być,może przedawkowane?

  Dowiedziałam się,że w początkowej fazie choroby test na parwo nie zawsze może wyjść dodatni.Jeżeli jednak je mają to niestety ale bez surowicy nie przeżyją :( Marta mi napisała,że tam jej nie mają i jest nieosiągalna :( Próbuje coś u Jaaga i podałam nr tel do ewu

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Bogusik napisał:

  Dowiedziałam się,że w początkowej fazie choroby test na parwo nie zawsze może wyjść dodatni.Jeżeli jednak je mają to niestety ale bez surowicy nie przeżyją :( Marta mi napisała,że tam jej nie mają i jest nieosiągalna :( Próbuje coś u Jaaga i podałam nr tel do ewu

Ewu chyba ma dwie surowice w zapasie tak wyczytałam z wątku.Trzeba tam podzwonić po innych Lecznicach,może któraś ma zapas.

Jeżeli szczeniaki mają parwo to reszta psiaków jest zagrożona i tych w schronie,które zostały.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, szafirka napisał:

Trzymamy kciuki za zdrowie dzieciaczków i siły DT Karmelka.

A jak się czuje ta najmniejsza ze wszystkich, która ze schronu pojechała do lecznicy?

Z tego co wiem,to dobrze się czują.Nawet ta kremowa puchatka też,choć ma kontakt z czarnulkami....

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, agat21 napisał:

Przepraszam, że tak późno i może głupio zapytam: czy jest jeszcze jakieś miejsce dla szczeniorki w hotelu, ale brak kasy, czy nie ma już szans na miejsce nawet?

Pokażę jeszcze raz bo chyba w tym tłumie nikt nie zauważył.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Tianku napisał:

może to faktycznie reakcja na leki przeciw robalom może były bardziej zarobaczone niż inne i toksyny z robaków powodują zatrucie :(

oby to nie parwo :(

Tola mi  napisała,że wetka właśnie tak twierdzi,że to zatrucie spowodowane okropnym zarobaczeniem....

Link to comment
Share on other sites

Tu niedawno były surowice http://www.alfavet-rzeszow.pl i kocie i psie. Ale to w razie potrzeby trzeba na bieżąco się dowiadywać, jednego dnia może być, drugiego już nie. Jak biorę pod uwagę zgarniecie jakiegoś zwierzaka, to tam dzwonię i pytałam czy mają, ale nigdy nie korzystalam. Z ozdrowienca też chyba tam robią.  Mam nadzieję, że też nie będzie potrzeby korzystania..

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, agat21 napisał:

Przepraszam, że tak późno i może głupio zapytam: czy jest jeszcze jakieś miejsce dla szczeniorki w hotelu, ale brak kasy, czy nie ma już szans na miejsce nawet?

Kochana na dzień dzisiejszy nic nie wiemy.Szczeniaki się pochorowały i wszystko się pozmieniało.Musimy teraz czekać i modlić się aby wyzdrowiały.

Link to comment
Share on other sites

Szczeniaki są w tej chwili w gabinecie na kroplówce, stan jednej suni bardzo ciężki, nie wiadomo czy przeżyje:(.

Miała robione zdjęcie RTG.

Pojechała tam teraz Alaskan po kota, na pewno dowie się o małe.

U  2 szczeniaków ze schronu, które są w Izbicy, bez zmian. Mała jasna po odrobaczeniu wydaliła cale kłębowisko robali.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...