Jump to content
Dogomania

Parwowiroza-Pomocy!!!Pomóżcie uratować malutkie szczeniaczki.Jeden szczeniaczek-Melisa za [TM*];drugi-Szałwia za [TM*];Została przy życiu Mini,Kenya,Kama i Emi.W DS-Mia w Krakowie;Kenya została na stałe w DT; Kama we Wrocławiu;Emi w Zagórów k/Słupcy.


Anula

Recommended Posts

3 godziny temu, b-b napisał:

Zaciskam kciuki aby domek wypadł fajnie nie tylko w rozmowach telefonicznych :)

Weryfikując domki,bardzo się przykładam,a zwłaszcza do adopcji zagranicznych.Czekam jeszcze na ankietę p/a i filmik,o który prosiłam,a później na wynik z wizyty p/a.Będzie ją robić p.Eleonora,zwierzolub niesamowity i z doświadczeniem w temacie wizyt :) To wszystko pochłania całą masę czasu spędzonego na telefonach i pisaniu, ale skoro dom zapowiada się naprawdę dobrze, to warto go poświęcić :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przy okazji nadrabiania zaległości moich psów, zabrałam dziś MiniLilkę do wetki, bo wróciło intensywne drapanie uszu. Wetka nic nie znalazła, na wszelki wypadek zrobiła jeszcze zeskrobinę z łysinki wokół oczka, ale też nic nie wyszło. Być może małą irytują łoski w uszach.

Oba maleństwa dostaną dzis Simparicę, zobaczymy czy pomoże na drapanie.

 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Z tego co czytam, Emisi szykuje sie domek i to nie byle jaki ! Wspaniała wiadomość ! Szkoda tylko, ze Emi będzie musiała rozstać się z Kamą. Na zdjeciach to papużki nierozłączki.  Mam jednak nadzieję, ze Emisia dzielnie zniesie rozłąkę i będzie bardzo szczęśliwa w nowym domu.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, DT-Karmelki napisał:

Przy okazji nadrabiania zaległości moich psów, zabrałam dziś MiniLilkę do wetki, bo wróciło intensywne drapanie uszu. Wetka nic nie znalazła, na wszelki wypadek zrobiła jeszcze zeskrobinę z łysinki wokół oczka, ale też nic nie wyszło. Być może małą irytują łoski w uszach

Bo kudłatym pieskom należy włoski z uszu wyrywać i to dość regularnie, inaczej zatykają kanał słuchowy (a tu już blisko do zapalenia ucha i mnóstwo innych paskudnych problemów). Może warto to już zrobić u Lilki?

Havanko, wg mnie większa tragedia będzie dla Kamy. Z tego, co czytam, Kama mocno pilnuje się Emi - ale obie panny dadzą radę :)

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Bo kudłatym pieskom należy włoski z uszu wyrywać i to dość regularnie, inaczej zatykają kanał słuchowy (a tu już blisko do zapalenia ucha i mnóstwo innych paskudnych problemów). Może warto to już zrobić u Lilki?

Havanko, wg mnie większa tragedia będzie dla Kamy. Z tego, co czytam, Kama mocno pilnuje się Emi - ale obie panny dadzą radę :)

Tak, to Kama jest bardziej uzależniona od obecności Emi, przynajmniej tak było w Zamościu.

Miejmy nadzieje, ze Kama szybko dojdzie do siebie po wyjezdzie Emisi.

Link to comment
Share on other sites

Miejmy nadzieję ,że Kama też znajdzie domek.

Jakiej wielkości i ile ma w kłębie teraz Kama? Dzwonią ludzie z pytaniem o Nanę ,a ona chyba będzie miała DS. Chcę podsyłać chętnym kandydatury  innych suniek. No i czy wiadomo jak do kotów?

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Poker napisał:

Miejmy nadzieję ,że Kama też znajdzie domek.

Jakiej wielkości i ile ma w kłębie teraz Kama? Dzwonią ludzie z pytaniem o Nanę ,a ona chyba będzie miała DS. Chcę podsyłać chętnym kandydatury  innych suniek. No i czy wiadomo jak do kotów?

Myślę, ze do kotów ok.

W tym tymczasowym DT u naszej znajomej są 2 koty, Kama miała z nimi do czynienia codziennie, bo to koty niewychodzące.

A i w lecznicy koty były wszędzie;)

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, DT-Karmelki napisał:

Przy okazji nadrabiania zaległości moich psów, zabrałam dziś MiniLilkę do wetki, bo wróciło intensywne drapanie uszu. Wetka nic nie znalazła, na wszelki wypadek zrobiła jeszcze zeskrobinę z łysinki wokół oczka, ale też nic nie wyszło. Być może małą irytują łoski w uszach.

Oba maleństwa dostaną dzis Simparicę, zobaczymy czy pomoże na drapanie.

 

Jutro zobaczę dziewczynki, już nie mogę się doczekać;)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli jedna z suń zostanie w hoteliku to nie jest i nie będzie sama.Tam są psiaki inne,które zapewne są zaprzyjaźnione z Emi i Kamą.Na razie czekamy na ten właściwy super domek da maluszków.Musimy im znaleźć bardzo dobry dom z super warunkami.Przeżyły koszmar zdrowotny,tylko 4 szczeniaczki żyją,uratowały się.Dlatego tak jest to oczywiste,że musimy zrobić przesiew i podjąć odpowiednią decyzję.Nie może być pomyłki.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Tola napisał:

Myślę, ze do kotów ok.

W tym tymczasowym DT u naszej znajomej są 2 koty, Kama miała z nimi do czynienia codziennie, bo to koty niewychodzące.

A i w lecznicy koty były wszędzie;)

To super. A ile ona może ważyć i jak dużo może urosnąć? Domek pytający o Nanę mieszka w bloku.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, DT-Karmelki napisał:

Przy okazji nadrabiania zaległości moich psów, zabrałam dziś MiniLilkę do wetki, bo wróciło intensywne drapanie uszu. Wetka nic nie znalazła, na wszelki wypadek zrobiła jeszcze zeskrobinę z łysinki wokół oczka, ale też nic nie wyszło. Być może małą irytują łoski w uszach.

Oba maleństwa dostaną dzis Simparicę, zobaczymy czy pomoże na drapanie.

 

A zwróć uwagę czy podgryza też łapki.

U nas tak objawiła się alergia na karmę - drób

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj byłam z Emi u weta, ponieważ co jakiś czas łzawią jej oczy. Wetka powiedziała, że może podrażnia sobie podczas podczas intensywnych badań i dlatego tak ma, a może ma przytkane kanaliki, ale to najlepiej sprawdzić podczas sterylizacji na śpiżku. Kupiłam krople i zakrapiam co kilka godzin. Szczepienie kolejne powinno być po 3 - 4 tygodniach po pierwszym, więc w zależności od adopcji - albo zdążymy to zrobić, albo odbędzie się to już w nowym domu. Gdy będzie wiadomo, kiedy Emi będzie wybierać się do domu, zaczipujemy ją i wyrobimy paszport.

Kama również będzie zaszczepiona ponownie i przy tej okazji zaczipowana. Ma krótkie łapki, więc nie będzie duża. Później zważę ją i zmierzę, teraz tak słodko śpi, że szkoda mi ją budzić. A z kotem rozumie się świetnie :)

 

 

  • Like 4
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj byliśmy z TZ u naszych dziewczynek w DT Karmelka, porobiłam zdjęcia.

Malusie cudne, troszkę były speszone naszą wizytą, zwłaszcza Mini nie bardzo miała ochotę pokazać swój piękny pysio,  ale myślę, ze wystarczy zdjęć do ogłoszeń.

Widok maluchów tak bardzo wzrusza  - pokonały parwo, wiele wycierpiały, ale są i teraz trzeba znależc im najwspanialsze domy i ludzi, którzy będą o nie dbali tak, jak wspaniale dba DT Karmelka.   

Dziewczynki  zawsze będą nam przypominały  o Szałwi i Melisce, którym sie nie udało. 

Zdjęć sporo, ale myślę, że wszyscy nam to wybaczą, sunie tak długo walczyły z chorobą, nie było jak je tutaj pokazywać, nacieszmy nimi oczy i serce:)

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...