Jump to content
Dogomania

Parwowiroza-Pomocy!!!Pomóżcie uratować malutkie szczeniaczki.Jeden szczeniaczek-Melisa za [TM*];drugi-Szałwia za [TM*];Została przy życiu Mini,Kenya,Kama i Emi.W DS-Mia w Krakowie;Kenya została na stałe w DT; Kama we Wrocławiu;Emi w Zagórów k/Słupcy.


Anula

Recommended Posts

4 minuty temu, Tola napisał:

Nie wiem co będzie dalej, nie wiem, to jakiś straszny mutantbeksa_V6_orig.gif

Parwo jest też w Izbicybeksa_V6_orig.gif

Bardzo prosimy o pomoc, o bazarki, bo nie udzwigniemy tego finansowobeksa_V6_orig.gif

 

Tola,a może uda się Tobie zrobić Zrzutę bo sami nie udźwigniemy wydatków.Już się stworzyła ogromna kwota.Izbica i DT-Karmelki.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Anula napisał:

Tola,a może uda się Tobie zrobić Zrzutę bo sami nie udźwigniemy wydatków.Już się stworzyła ogromna kwota.Izbica i DT-Karmelki.

Dobry pomysł Anulko. Gdyby choć trochu się uzbierało, to już będzie do przodu.

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Anula napisał:

Tola,a może uda się Tobie zrobić Zrzutę bo sami nie udźwigniemy wydatków.Już się stworzyła ogromna kwota.Izbica i DT-Karmelki.

Zrzutę zrobię, ale teraz nie można wysyłać smsów i te zbiórki słabo idą:(.

Nie mam tez zdjęć...

 Koszt teraz kolejnych  dawek surowicy spory, a jeszcze leczenie, koszty są ogromne:(

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to jest ten nowy typ parwo, to na niego nie działa ani surowica syntetyczna ani z krwi ozdrowieńca ze "starych" typów parwo. Jedynie surowica z krwi ozdrowieńca, który przechorował ten nowy typ parwo. Ten wirus nie dotyka tylko jelit, ale inne narządy: skrwawia i uszkadza serce, płuca, nerki. Nie ma przy nim chlustających krwią biegunek. Kupy mogą być luźne, śluzowate, bez krwi. W zeszłym roku w Lublinie na uczelni jednej osobie powiedziano, że praca nad nową szczepionką potrwa co najmniej 2 lata. Przez Śląsk przeszło rok temu, wcześniej niż w Polsce, było ponoć w Niemczech, Francji. Z obserwacji koleżanki w schronisku wynika, że atakuje jednocześnie kocięta PP i szczenięta. Potwierdziły to wpisy wetów w internecie, jakie czytałam, że też to zauwazyli. 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, elik napisał:

św. Franciszku ratuj maluszki, bo w tej sytuacji tylko Ty pomożesz 449090903_gifproszcy.gif.acc3341ca3e474ef7e2689b08ff51507.gif

chyba nie chce pomóc :(

4 minuty temu, elficzkowa napisał:

Straszne...Czy starsze psy, które przechorowały parwo ,,starego'' typu są bezpieczne ? 

trudno powiedzieć

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elficzkowa napisał:

Straszne...Czy starsze psy, które przechorowały parwo ,,starego'' typu są bezpieczne ? 

Tego nie wiem, ale ludzie pisali, że chorowały im szczeniaki i młode psy z kompletem szczepień. Generalnie parwo wirus atakuje młode zwierzeta. Najbardziej narażone są do 2 r.ż. Teoretycznie, skoro ten kolejny typ tak się różni od pozostałych, że nie działają ani szczepienia ani surowica, to chyba byłoby możliwe zachorowanie ozdrowieńca wcześniejszego typu? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...