Jump to content
Dogomania

Ropomacicze I grudki


Natalia20

Recommended Posts

Cześć mój 16 letni przyjaciel ma od jakiegoŝ czasu takie grudki na ciele.Nie gryzie tego,nie drapie,nie liże ale nie które chyba go bolą.Jak go głaszcze to czasem aż lekko podskoczy.Kontrolna wizyta u weterynarza dopieeo jest we Kwietniu.Dodatkowo mój pies jest 3 tyg po operacji usuniecia guza na macicy I ropomacicza.Jego brzuch z różowego zrobił się biały.W dodatku więcej śpi,dużo schudł po operacji I ma odrobine mniejszy apetyt.Reszta jest ok.Czy mam się niepokoić? 

Edit: pies zaczął jeść tz ma takie dni że raz je a na nastepny dzień nie.Czy to normalne u starego psa ?

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Natalia20 napisał:

Cześć mój 16 letni przyjaciel ma od jakiegoŝ czasu takie grudki na ciele.Nie gryzie tego,nie drapie,nie liże ale nie które chyba go bolą.Jak go głaszcze to czasem aż lekko podskoczy.Kontrolna wizyta u weterynarza dopieeo jest we Kwietniu.Dodatkowo mój pies jest 3 tyg po operacji usuniecia guza na macicy I ropomacicza.Jego brzuch z różowego zrobił się biały.W dodatku więcej śpi,dużo schudł po operacji I ma odrobine mniejszy apetyt.Reszta jest ok.Czy mam się niepokoić? 

Edit: pies zaczął jeść tz ma takie dni że raz je a na nastepny dzień nie.Czy to normalne u starego psa ?

Jeśli sunia źle się czuje i widzisz jakieś niepokojące objawy,to chyba nie zamierzasz czekać do kwietnia????? Idz do weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie różnie z tym bywa.Ma dni,że czuje się gorzej tz śpi całe dnie,mało je a są też dni gdy jest lepiej.Teraz wróciłam do domu.Nie było mnie dwa dni.Przed wyjazdem pies był wychudzony bo nie chciał jeść.Rodzice kupili mu inną karme.Nie dawno wróciłam do domu I widzę,że przytył.Nigdy nie miała takich dni,że nie miala apetytu.Zawsze coś zjadła I jeszcze podjadała u dziadka a w tamtym tygodniu nawet od dziadka nie chciała zjeść.

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Natalia20 napisał:

Bardzo mi zależy na komentarzu osoby która ma psa emeryta,który był w starszym wieku sterylizowany I przeszedł zabieg usunięcia ropomacicza.Jak wasze psy się czuły po operacji?jak długo żyły?

Natalia...Twoje pytania i podejście do sprawy świadczą o braku elementarnej wiedzy o opiece nad psem.Masz 16 letnią seniorkę po poważnej operacji,od której nie minął nawet miesiąc...widzisz niepokojące objawy i zamiast iść do weta - piszesz na forum.

Miałam sunię,miała operacje z powodu ropomacicza.Przeżyła ją,ale nie posiłkowałam się ani własną wiedzą,ani znajomych,polegałam na weterynarzu.Znam wielu psiarzy - niektóre suki zginęły z powodu tej choroby,inne przeżyły.Przecież nie ma wzorca w/g którego psy (a i ludzie) - chorują.Twoja sunia po 3 tyg.od zabiegu powinna zdrowieć w tempie ekspresowym.a jeśli tak nie jest - należy to skonsultować z wetem.

 

Link to comment
Share on other sites

Zdrowiała.Na drugi dzień już była pełna energii.Tydzień po operacji była na wizycie kontrolnej.Weterynarz powiedział,że mój pies jest bardzo,bardzo silny.Mówił mi że po operacji mogą powstać jakieś zapalenia i mówił że do kontroli mamy chodzić co 3 miesiące.To jest mój pierwszy pies.Może masz racje że nie mam za dużo wiedzy ale po to jest to forum żeby sie coś dowiedzirc prawda?

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Natalia20 napisał:

Zdrowiała.Na drugi dzień już była pełna energii.Tydzień po operacji była na wizycie kontrolnej.Weterynarz powiedział,że mój pies jest bardzo,bardzo silny.Mówił mi że po operacji mogą powstać jakieś zapalenia i mówił że do kontroli mamy chodzić co 3 miesiące.To jest mój pierwszy pies.Może masz racje że nie mam za dużo wiedzy ale po to jest to forum żeby sie coś dowiedzirc prawda?

Jak najbardziej - i właśnie akurat ode mnie dowiedziałas się,że jeśli widzisz jakieś niepokojące objawy,to należy póść do weta.

Napisałaś "zdrowiała".....a teraz? Nadal zdrowieje?

Tyle ode mnie,zdrowia dla suni.

Link to comment
Share on other sites

Teraz tak jak mówiłam raz czuje się lepiej a raz gorzej.Poza tym nie wiem czy argument,że pies ciągle śpi jest na tyle dobry żeby z nią iść do weterynarza bo jeść to już je normalnie.Dlatego jestem ciekawa opinii innych osób.Nie chce się nimi sugerować tylko chce się dowiedziec czy inne psy też miały po operacji takie objawy.Czy mam się przejmowac tym że pies ciągle śpi czy nie.W końcu to jest stary pies

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...