Jump to content
Dogomania

Potrzebuje pilnie pomocy!


Wiktoria2813

Recommended Posts

Witam, mam 5 miesięczna sunie. Mała generalnie nie odstępuje mnie na krok, chodzi za mną wszędzie, jak biorę prysznic siedzi obok i piszczy, gdy w środku nocy wstanę do łazienki od razu zrywa się i biegnie za mną. Muszę nauczyć ją zostawania samej w domu. Każda próba kończy się tym ze piszczy i przeraźliwie wyje do momentu gdy nie wrócę. Dodam ze broni mnie przed każdym kto do mnie podchodzi. Narazie zabieram ją ze sobą, czy do sklepu czy gdzieś jade( tylko samochodem). Gdy zostawiam ją z kimś z rodziny w domu w którym przebywa na codzień cały czas siedzi przy drzwiach i wyje. 

Link to comment
Share on other sites

Zacznij od nauki zostawania obok Ciebie o metr, dwa, pięć, potem w drugim pokoju czy w korytarzu. Zaproś do domu dobrego trenera, aby pokazał jak to robić, także jak zobojętniać Twoje wychodzenie z domu i jak przeprowadzić trening klatkowy.

Szczeniaki nie bronią swoich rodziców ani właścicieli - suczka boi się wszystkiego; boi się każdego kto do Ciebie podchodzi i reaguje tak ze strachu. Dlatego też boi się zostać sama.

Link to comment
Share on other sites

Trudno, tak napisać odpowiedz, gdy musiałbym przepisać kilka kartek z książek. Na początku polecę nagradzać ciszę. Czyli podchódz do drzwi, nagradzaj za to że jest cicho, potem dotknij klamkę, otwórz drzwi, cały czas nagradzaj za ciszę, gdy już uda ci się wyjść, znowu nagroda, zamknij drzwi, szybko otwórz zanim pies zdoła wydać z siebie dżwięk, i przerabiaj to cały czas i potem dłużej, bardzo dobrą sprawą na samotny czas dla psa, czy suczki jest kość, gryzienie psa relaksuje go. Tyle mogę napisać na ten moment. Powiedz nam jeszcze co to za rasa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...