Jump to content
Dogomania

Wreszcie i Tania znalazła swój dom - zamieszkała u DT Karmelka:) Beza w DS w Warszawe, Wiola pokonała parwo i ma DS w Niepołomicach:) Szczeniaki w swoich domach:) Tosia za TM:( Pomocy!!! 3 suczki i 5 szczeniaków z interwencji:(:(


Tola

Recommended Posts

28 minut temu, Havanka napisał:

Bardzo ładne zdjecia, choć suczki bardzo zaniedbane. Zrobię im osobne ogłoszenia na Warszawę.

Gapcia ( u mnie Melisa) https://www.olx.pl/oferta/melisa-2-miesieczna-suczka-czeka-na-fajny-domek-CID103-IDyqsYp.html

Sunia jamnikowata (u mnie Goya)https://www.olx.pl/oferta/goya-dwumiesieczna-suczka-czeka-na-dom-CID103-IDyqrR5.html

Jutro zrobie następne.

Pięknie dziękujemykwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0069

Link to comment
Share on other sites

Jak dobrze, że znalazł się transport. Ja już kombinowałam jak to zrobić, żeby choć do Lublina podjechać, żeby można było jakoś je zabrać, ale dziś uziemił mnie tata, który trafił do szpitala. Wygląda na to, że chyba nic poważnego, ale co najmniej do weekendu będzie w szpitalu i muszę być w Warszawie i dodatkową opieką otoczyć kota siostry, która wyjechała na ferie, i kota zostawiła ojcu właśnie pod opieką. 

Zdjęcia prześliczne, mimo, że suńki zabiedzone, ale i tak oddają ich urok i pozwalają wyobrazić sobie w jakie cuda się zamienią przy dobrej opiece. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Madie napisał:

Daj, przedzwonie jutro. Niezaleznie od tego co powie, to małe mogą przyjechać. Muszę wiedziec tylko jaki poziom zabezpieczenia w domu trzymać i co mówić potencjalnym DSom :)

Najlepiej sama zrób zeskrobiny na miejscu. Cola do mnie przyjechała z wpisem w ksiazeczce, że ma świerzbowca drążącego. Mało nie zemdlałam. W zeskrobinach u nas wyszło, że czysto. Skóra i przełysienia zaczęły się goić po jednej kapieli w szamponie z ketokonazolem i chlorheksydyną. Świąd też prawie zniknął. Po dwóch kąpielach zarastała nowymi włoskami, a skóra była idealna. 

Gdyby był nużeniec, to polecam kapiele boraksowe. przepis znalazłam tu, na dogo.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Madie napisał:

Kremówka będzie miała wizytę ;) Być może nawet dziś. 

Trzymam kciuki!

Miałam dzisiaj zapytania o jamniczkowatą sunię, zwłaszcza o jej wyłysienia na skórze.

Wydaje mi się, ze domu z tych zapytań nie będzie...

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Alaskan malamutte napisał:

Mam zapytanie o Gapcię z Krakowa. Ciekawe, czy p. Patrycja zadzwoni

 

16 godzin temu, Madie napisał:

ja mam z kolei obiecujące zapytanie o Kremówkę ;) 

Fantastycznie, ze już się coś zaczyna dziać w sprawie nowych domów ! Zaciskam kciuki z całych sił !

Link to comment
Share on other sites

Proszę o podanie nr konta, bo zgodnie z prośbą kiyoshi, która na moim wątku Kosty wpłaciła 20 zł ( a której niestety nie udało się pomóc z uwagi na brak deklaracji od potencjalnych darczyńców), chciałabym kwotę 20 zł przekazać na ten watek.

Link to comment
Share on other sites

42 minuty temu, Tola napisał:

Parę min temu TZ rozmawiał z Jo37 - właśnie podjeżdzała do Madie...

Jo37 - wielkie podziękowania  za pomoc w dowiezieniu szczeniaków na miejsce kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0069

Dobrze, ze są juz na miejscu.

Zrobiłam jeszcze olx Tosi - czarnemu maluszkowi: https://www.olx.pl/oferta/malutka-tosia-czeka-na-domek-CID103-IDyrg99.htmlhttps://www.olx.pl/oferta/malutka-tosia-czeka-na-domek-CID103-IDyrg99.html

Link to comment
Share on other sites

Przeżyliśmy i wieczór i noc. Napiszę więcej jak wrócę z porannego spaceru z psem. ( 2giego, bo na podworku cała trójki z sukcesem o 4 30 zaliczyła toaletę). 

Po tych krótkich kilkunastu godzinach stwierdzam że trzeba im zmienić imiona. Gapcia powinna zostać Wyjcem Smrodką a Kremówka - Rozpierduchą Kupojadem ;)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

Już nadrabiam. 

Szczeniaki są super. Męczące jak każde psie dzieci ale do opanowania. Od rana załatwiają sie tylko na uszkpodkłady, no i wypuszczone oczywiście na dwór. Zaczynają sygnalizować chęć "załatwienia się" piskiem albo pędem do drzwi wejściowych. 

Z jedzeniem nie ma kłopotu, kupiłam dobre puszki dla szczeniąt (wchodzą lepiej niż sucha ;) ), natomiast obie wciągają jak odkurzacze wszystko na swojej drodze. Nawet okruszki od chleba się nie ostaną. Wszystkie kocie żarcie i kuweta z dołu na wszelki wypadek zostały wyniesione na piętro (schodów się boją ;) ) . 

Ząbki rosną i obie zachowują sie jak piranie. Standardowo co wpadnie w oko to do buzi + polowanie na kolorowe skarpetki na ludzkich nogach i długie włosy. Gryzaki i twarde prasowane kostki dają radę :)

Spanie w klatce było dwa razy oprotestowane 15 minutowymi piskami ( głównie Gapa), po braku reakcji jest cisza i nawet udało nam sie przespać noc. Od 5 po porannym wyjściu oba spały do 7 ze mną. Co ciekawe klatka była suchuteńka, dziewczyny załatwiły sie dopiero na dworze. Tak samo jak zawsze wychodzą zrobić z niej na podkłady na podłodze. 

Najwiekszą radochę mają jak moja suka jest obok. Wczoraj doprowadziły biedną Sadze do ostateczności, łażac za nia godzine i próbując szukać cycka ;) Zabawa na dworze rozładowała napięcie i dziś jest dobrze. 

Widzę, też że trochę bolą je brzuchy (wzdęcia, stękanie przy podnoszeniu). Może bym podała troche espumisanu? Poza tym zastanawiam się nad odrobaczeniem ich jeszcze jakąś delikatną pastą. 

 

Z rzeczy do korekty:

-Kremówka zjada z zapałem graniczącym walke o lepsze jutro swoje kupy. Po sprzatnięciu z podkładu dokładnie chce wylizywać miejsce zrzutu. Muszę mieć refleks bo nie da sie przy niej posprzątać nawet, człowiek się ruszy na dwa kroki i kupy nie ma. Gapa tego nie robi.

-Gapa wyje. Słyszeliście przeciągłe wycie husky? Jak sie pannica rozbawi i jest zła o coś czego nie może wymusic chodzi i wyje. Zmiana zainteresowania i klaskanie pomagają.

-Obie polują jak to szczeniaki na koty. Gonią z nimi i bardzo na nie szczekają. 

 

Z niepokojących:

-obie mają malutkie przepłukliny na brzuchu, może są jeszcze małe i się wchłonie

-obie się drapią i wygryzają troche za bardzo

-Kremówka ma łysą pupe i nóżki z tyłu

-Gapa bardzo dziwnie oddycha nawet do 2 godzin po zabawie przez sen. Nagrałam 3 filmiki, jak ktoś ma FB to chetnie wysle bo to wygląda niepokojąco, szczególnie że Kremówka zachowuje się normalnie

 

 

Najważniejsze, dziś mamy wizytę PA dla Gapy, a jutro dla Kremówki, z tym, dom dla Kremówki to formalność bo jest sprawdzony i że się wyrażę prawie rodzinny ( co oznacza także częsty kontakt u dużo zdjęć) ;)

 

e28815e5c9e566d9med.jpg

 

d5927f55b4c11b82med.jpg

 

58f9820542f490d4med.jpg

 

80acef06e57ee67dmed.jpg

 

2269ed367cf62826med.jpg

  • Like 5
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...