Jump to content
Dogomania

Wreszcie i Tania znalazła swój dom - zamieszkała u DT Karmelka:) Beza w DS w Warszawe, Wiola pokonała parwo i ma DS w Niepołomicach:) Szczeniaki w swoich domach:) Tosia za TM:( Pomocy!!! 3 suczki i 5 szczeniaków z interwencji:(:(


Tola

Recommended Posts

15 godzin temu, Nadziejka napisał:
Straszne wszytko  straszne potworne
 az czlowiek zamiera caly ...
z bolesci tez ze nie sposob zaden
 wytlumaczyc ...uprosic...
 o lepsze zycie dla naszych najcudowneijszych
 milosci pelnych
 przyjaciol skarbenkow przeciez  ech ...boli wszytko boli ogromnie
 Tolu
 zaraz poczaruje chocby malenki kramik
 nie bedzie tego wiele
 boc juz pr wszytcko wyprzedalalm na kramikach
 kolo nas w bloku tez mieszka taki ,,pancio ,, ..zapluty ...derektor
 nawet zatrute mieso przez okna wyrzuca razem ze swym synem doroslym juz
 i z zonka ....tylko e robi tak jak nikt nie widzi ..
 trwoga wielka czasem codzien jak maszerujemy na spaacereczki
 boc na kazdenkim na kzdenkim doslownie kroku
 trzeba uwazac patzrec
 ja wiel razy ide nad rankiem z worami rekawicami
 i zbieram te trucizny
 ktore melionery wykladaja
 bo nawet jakis ptak  czy jakis przelatujacy bez opieki piesio przeciez chyci ...
 jednak mimo tego ze czasm nam sie udaje sladzic z ukrycia po kilka godzin -nikogo nie przyuwazylismy na sto proscent
 aby postawic jemu zarzuty ....]
 i ja grozby czasem tez dostaje ...poprostu odechciewa sie nawet patrzec na tych ludzi potowrnych
 i nasza pani gospodyni dozorczyni tez wszytko zbiera pakuje i do wora
 opisujemy i dop do pojemnikow w srodku zsypu zopstawiamy
 potem panom smieciarzom mowimy
pokazujemy gdzie schowane
 czlowiek i tylko czlowiek najwiekszym potworem na Ziemi naszej

Wszędzie takie okrucieństwo o brak serca dl zwierząt. U nas od 3 lat jakis sadysta co jakiś czas  podrzuca jedzenie nafaszerowane szpilkami, juz parę psów straciło życie:(

Jak z tym walczyć, jak skończyć z tym okrucieństwem wobec zwierząt?

14 godzin temu, Nadziejka napisał:

Pięknie dziękuję serduchooo7.gif  

13 godzin temu, Alaskan malamutte napisał:

Kochana pani Irenka z Katowic wpłaci 60 zł. Pięnie dziękujemy!! dziekuje-ruchomy-obrazek-0081

Bardzo dziękujemy serduchooo7.gif  

12 godzin temu, elik napisał:

Tolu wrzuć proszę do któregoś postu na pierwszą stronę link do postu rozliczeniowego Alaskan. Najlepiej do Twojego pierwszego postu.

Żeby Ci ułatwić przygotowałam podlinkowany tekst.  Jeśli chcesz, to wystarczy skopiować i wkleić Możesz pozmieniać kolor czcionki, rodzaj czcionki, wielkość lub skopiować jak jest  :)

Post rozliczeniowy

Oczywiście elik, bardzo dziękuje za pomoc serduchooo7.gif  

11 godzin temu, Jaaga napisał:

Zaglądałam dziś na FB, sunie mają ok 600 udostepnień. Szkoda, że nikt się nie zgłosił o zadną. Miałam nadzieję, że chociaż szczeniaczki komuś wpadną w oko.

A jak z ogłoszeń, jest jakiś odzew?

U mnie też cisza:(

11 godzin temu, agat21 napisał:

Może jeszcze ktoś się odezwie. Ja się pokłóciłam wczoraj ze znajomymi, którzy są "miłośnikami" zwierząt, ale jak się okazało - pod warunkiem, że tej deklaracji nie trzeba przekuwać w czyny :(

Rozumiem, ze to na nich liczylaś, ze wezmą maluszkę:(

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Madie napisał:

Wzięłabym szczyla na tymczas. Kwestia tego ze wyjeżdżam w marcu na miesiąc i nikt się nim nie da rady zająć. 

 

Koszty weta i żarcia biorę na siebie w razie czego. W domu szczeniakolubny pies i 5 kotów. Jest mały ogródek. 

Od razu zaznaczam ze pracuje wiec pies 8 godzin sam i będzie miał do dyspozycji duży kennel. (Moja suka od szczeniaka przyzwyczajana do treningu kennelowego)

Madi, byłoby wspaniale, to ogromna pomoc i szansa dla wybranego malucha.

Być może znajoma będzie jechała do Warszawy 29 lub 30 stycznia,  jakby wyszedł ten wyjazd, to szczeniorka może wtedy jechać. Daj znać, jak to widzisz...

1 godzinę temu, Alaskan malamutte napisał:

A to chodzi o Gapcię????Ja zrozumiałam, że w gre wchodzi jedna z suczek..

Zapytam Madie..

 

Chodzi o Gapcię, też nie doczytałam...

Link to comment
Share on other sites

Hej, jest mi obojętne który szczeniak ;) wszystkie będą tak samo słodkie i kłopotliwe. Transport tez obojętne, dostosuje się, byłabym mogła odebrać psa  po pracy.

 

w sumie nie wierze,ze o to pytam ale ile waza szczylki? Po zdjęciach ciężko określić jak „duże” są. Jeśli malutkie to może i dwa by się udało od razu ogarnąć. 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Madie napisał:

Hej, jest mi obojętne który szczeniak ;) wszystkie będą tak samo słodkie i kłopotliwe. Transport tez obojętne, dostosuje się, byłabym mogła odebrać psa  po pracy.

 

w sumie nie wierze,ze o to pytam ale ile waza szczylki? Po zdjęciach ciężko określić jak „duże” są. Jeśli malutkie to może i dwa by się udało od razu ogarnąć. 

To ja w takim razie dowiem się dzisiaj , czy znajoma jedzie:)

Co do wagi to największa Gapcia nie wazy więcej niz 2 kg.

Madie - pięknie dziękujędziekuje-ruchomy-obrazek-0054

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Madie napisał:

To niech przyjadą dwa. Może być Gapcia i to biedne małe, żôłte.

 

jesli będą jutro czy w środę to dam radę wziąć dzień wolny żeby pierwszy czas z nimi w domu przesiedzieć. 

O to małe żołte pytała wcześniej Bębenek, nie wiem, czy zdecyduje się, jakoś musimy się dogadać;)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.01.2019 o 14:30, Tola napisał:

A teraz jeszcze  o tej jamnikowatej suni i "właścicielu"... To nie jest hodowla, facet na pewno nie sprzedaje szczeniaków - podrzuca je innym,  wyrzuca lub niestety topi.

 Nie chciałam o tym pisać...wiem, ze to koszmar, chciałam oszczędzić Wam bólu:(  

Informacje mamy od sąsiadów, którzy  są właścicielami  psów, które on porzuca. 

Te dwie zabrane dorosłe sunie już nic dla niego nie znaczyły, były zamknięte, starsza podobno była odganiana przez niego od jedzenia. Nie chcę pisać o miejscu, gdzie przebywały:(

Nie wiem, co stałoby się ze szczeniakami...

Jamniczka jest do zabrania; wtedy wieczorem nie było jej na posesji.

Od razu uprzedzam pytania - nikt z sąsiadów nie potwierdzi swoich wcześniejszych słów, facet jest b. policjantem.   Nic więcej nie da się zrobić, jak tylko szukać gdzieś miejsca i zabierać sunię w typie jamniczka, dopóki facet współpracuje i nie stawia się. 

Tak jak pisałam wcześniej - w jedynym DT jest malutka Bronia, nie mam o nią ani jednego zapytania....

Jest też kojec, ale na zewnątrz , a teraz bardzo zimno; zresztą nie damy rady z 3 psami, trzeba myśleć o innym miejscu. Może jak ruszy się coś że szczeniaczkami, to będzie łatwiej zabrać i sunię. 

Czytam i nie mogę uwierzyć!  to jest chory człowiek! ale może coś trzeba spróbować z nim zrobić? może ktoś z TOZu mógłby pojechać na rozmowię? że np ludzie przysyłają skargi ,że psy się u niego rozmnażają? że je podrzuca? morduje? że jest b.policjantem ,to chyba wie ,że są na to paragrafy? kary?   ... no przecież to może ,tak być bez końca :(

Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze czekam na wynik testów kocia, bo tak jak mówiłam- szczeniorek mógłby przyjechać, jeśli kociowi test ujemny wyjdzie (czyli kocio by został, ze względu na mojego plusika)- czyli już teraz pół na pół..  

O żółtego pytałam, bo nikt o niego nie pytał, jakby co, mi też obojętnie 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, anica napisał:

Czytam i nie mogę uwierzyć!  to jest chory człowiek! ale może coś trzeba spróbować z nim zrobić? może ktoś z TOZu mógłby pojechać na rozmowię? że np ludzie przysyłają skargi ,że psy się u niego rozmnażają? że je podrzuca? morduje? że jest b.policjantem ,to chyba wie ,że są na to paragrafy? kary?   ... no przecież to może ,tak być bez końca :(

Anica - tak niestety wygląda życie psów na  wsi na wschodzie Polski.

My wszytscy tutaj mozemy pomóc nielicznym, bo nie sposób dotrzeć do wszystkich, w tym przypadku pomogli sąsiedzi.

U nas nie ma TOZu.

Rozmowa z facetem była, dobrowolnie oddał  suczki i szczeniaki,  została tylko ta jamnikowata sunia.

Wie, ze mamy kontakt z sąsiadami, wiec kolejnego psa  przed nimi nie ukryje, wie, będziemy do niego zaglądać. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Wow, Madie - wspaniale :) Trzymam kciuki, aby z DT się udało i u Bębenka, niech Filcuś będzie minusikiem... :)

W to że mój Filcuś jest minusikiem i PCR się pomylił nie wierzę.. czekam na wynik Bosmana - jak Bosman plusik, to szybko machnę Filcusiowi drugiego PCRa (mimo że nie wierzę, dla pewności) i Bosman jedzie do nas. Jak Bosman minus, to nie jedzie tak czy siak i wtedy mógłby piesio jechać, nawet jakby się zasiedzial trochę, to Filcuś tyle co miał kontakt lubi mniejsze od siebie pieski. Niektórych starszych się boi dlatego pytałam wstępnie o wagę suni...  za to będzie jechać kicia Izbica- Rzeszów do DS :) 

wiem że masło maślane, dlatego Toli przez telefon tłumaczyłam, żeby nie namącić

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Madie napisał:

To niech przyjadą dwa. Może być Gapcia i to biedne małe, żôłte.

Madie, bardzo się cieszę, że suczki pojadą do Ciebie na tymczas. 

Gapcia ma ogłoszenia dwa u mnie, mogę dorobić jeszcze drugiej, która pojedzie z Gapcią. 

10 minut temu, Madie napisał:

pokazałam szczylki u siebie w pracy i na Osiedlu Sąsiadom. Jest duże prawdopodobieństwo, że nie będą czekały długo na dom ;)

No byłoby cuuuudnie!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem absolutnie "przerażona" jak to logistycznie zrobić, ale jak to w życiu jakoś sie poukłada ;) 

Mam dwa techniczne pytania

 

1. Co one jedzą? Moje są na Barfie, ale nie będę szczeniakom tego fundowała w teh sytuacji i prawdopodobnie gdy własciwiele Barfowi nie będą, Mogę im gotować (ryż, kurwak, marchew) albo puszki/suche? Jakieś wskazówki. 

 

2. Jakieś tanie i sprawdzone żrodło podkładów do szybkiego zamówienia?

 

 

3 minuty temu, Alaskan malamutte napisał:

Madie, bardzo się cieszę, że suczki pojadą do Ciebie na tymczas. 

Gapcia ma ogłoszenia dwa u mnie, mogę dorobić jeszcze drugiej, która pojedzie z Gapcią. 

No byłoby cuuuudnie!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...