Jump to content
Dogomania

Wreszcie i Tania znalazła swój dom - zamieszkała u DT Karmelka:) Beza w DS w Warszawe, Wiola pokonała parwo i ma DS w Niepołomicach:) Szczeniaki w swoich domach:) Tosia za TM:( Pomocy!!! 3 suczki i 5 szczeniaków z interwencji:(:(


Tola

Recommended Posts

A teraz o Tani - to ta najstarsza sunia z interwencji, mama Bezy - sunia nadal szuka domu.

Tania miała jechać zaraz po sterylizacji do swojego domu w Krakowie, ale niestety coś po drodze zaczęło szwankować; Tania okazała się niezupełnie taką suczką, jak wydawało się to na początku, a i dom okazał się tym nie  dla Tani. 

Po wspólnych rozmowach,  zsumowaniu plusów i minusów tej adopcji jest wspólna decyzja ( moja, Alaskan, Jaaga i elik), że Tania zostaje w hoteliku i zaczynamy szukać domu od nowa.

Sytuacja Tani na pewno nie jest prosta;  pojechała do Jagny bez żadnej deklaracji, miała tylko chwilkę poczekać na sterylizację i do domu.

Trochę się to przeciągnęło w czasie, a teraz wiadomo, że sunia na razie zostaje bezterminowo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

Trochę się to przeciągnęło w czasie, a teraz wiadomo, że sunia na razie zostaje bezterminowo.

Tak więc bardzo dobrze się stało, że adopcja przeciągnęła się w czasie. Bo choć suni nic nie brakuje i domek ok, ale wzajemnie nie spełniają  oczekiwań.

Słuszna decyzja.

Link to comment
Share on other sites

Ze zdjęciami  typowymi do ogłoszeń będzie trudno, bo Tania to typ psa, który kiedy widzi aparat w ręce, to wywala się brzuchem do góry lub siedzi z miną ofiary. Wybiorę i ponownie tu wstawię kilka, na jakich udało się ją zaskoczyć i wygląda naturalnie.

Wczoraj Tanię ostrzygłam, wykąpałam, obciełam pazury. Dziewczyna jest odświeżona, choć obrażona. Na razie się płaszczy i robi miny, więc z nowymi zdjeciami muszę poczekać, mam nadzieję, że dziś się uda.

Mleko jej schodzi i już nie popiskuje na mój widok, czyli ciąża urojona mija.

Tania w domu jest miłym, ale bardzo uległym psem. Łasi się, chodzi za człowiekiem. Nie jest głośna,  nigdy nie szczeka. Problemem jest dośc długa aklimatyzacja w nowym domu. Potrzebny będzie więc dom cierpliwy, gdzie Tania na początku będzie miała swoje schronienie i możliwość załatwiania potrzeb w domu. U nas trwało to ok. 2-3 tyg., kiedy wychodziła z transportera jedynie wtedy, gdy nikogo nie było w pobliżu. Jadła, piła, załatwiała się na podkład i uciekała do transportera, kiedy ktoś się zbliżał.

Bardzo dobrze funkcjonuje z innymi psami. Ladnie się z nimi bawi, oczywiście nie wywołuje żadnych konfliktów.

Największym problemem Tani jest jej agresja lękowa. Początkowo kłapała zębami przy próbach wyjęcia z transporterka. Teraz zdarza się to w sytuacjach wyjątkowych. Wczoraj chciała chwycić mnie zębami przy wyjmowaniu z wanny. Wcześniej, kiedy Andrzej chciał ją zabrać do transporterka na sterylizację.

W znanych jej, stabilnych warunkach świetnie funkcjonuje. Przy zmianach, kiedy dzieje się coś nietypowego, boi się. Nie lubi zmian.

Zdecydowanie woli kobiety, niż mężczyzn. Mimo, że to z Andrzejem miała pierwszy kontakt, to nadal się go boi. Owszem, chodzi za nim, reaguje na imię, ale gdyby chciał ją wziac na ręce, to już gorzej. Kiedy w domu są obcy ludzie, to Tania znika w jakimś zakamarku domu przed ich wejściem. Pojawia się, jak zamykamy za nimi bramę.

DSC08422.JPG

DSC08444.JPG

DSC08996.JPG

DSC09264.JPG

DSC09741.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...