Jump to content
Dogomania

Wreszcie i Tania znalazła swój dom - zamieszkała u DT Karmelka:) Beza w DS w Warszawe, Wiola pokonała parwo i ma DS w Niepołomicach:) Szczeniaki w swoich domach:) Tosia za TM:( Pomocy!!! 3 suczki i 5 szczeniaków z interwencji:(:(


Tola

Recommended Posts

Dnia 3.04.2019 o 12:06, Alaskan malamutte napisał:

wydaje mi się, że na razie trzeba Tanię zostawić w spokoju.

Masz absolutną rację,  ja bym także rozważyła wypożyczenie właśnie tego  transporterka do nowego domu, o ile Tania wcześniej sama nie zrezygnuje z niego.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Sowa napisał:

Masz absolutną rację,  ja bym także rozważyła wypożyczenie właśnie tego  transporterka do nowego domu, o ile Tania wcześniej sama nie zrezygnuje z niego.

Dziękuję za radę. Raczej pożyczenie jest niemożliwe, bo w końcu to transporter Fado kupiony za zebrane pieniądze. Na razie postęp jest o tyle, ze zjadła mięso mi z ręki. Wczoraj jak Nowusia pojechała na sterylkę, to wyła bez niej całe przedpołudnie.

Link to comment
Share on other sites

A jaki duży jest ten transporterek? Jest dla Tani czymś w rodzaju bezpiecznego ukrycia przed światem, czy własnym większym terytorium?

Świetnie, że Tania zjadła mięso z reki, chociaż chyba daleka droga, aby człowiek emocjonalnie był kimś dla niej ważnym. 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Sowa napisał:

A jaki duży jest ten transporterek? Jest dla Tani czymś w rodzaju bezpiecznego ukrycia przed światem, czy własnym większym terytorium?

Tak wygląda ten transporter i może się w nim spokojnie zmieścić psiak taki, jak ten na zdjęciu. Tania jest dużo mniejsza.

https://www.dogomania.com/forum/uploads/monthly_2019_03/image.png.e7205304fe549b61d063a3095bdf5553.png

 

Wymiary to: głębokość x szerokość x wysokość  -  90 x 60 x 68 cm.

Tak Tania wygląda w tym transporterku.

DSC08444.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Sowa napisał:

A jaki duży jest ten transporterek? Jest dla Tani czymś w rodzaju bezpiecznego ukrycia przed światem, czy własnym większym terytorium?

Świetnie, że Tania zjadła mięso z reki, chociaż chyba daleka droga, aby człowiek emocjonalnie był kimś dla niej ważnym. 


Tania w lecznicy była 2 miesiące i powoli zaakceptowała opiekunkę i wetkę, na ich widok machała ogonem, cieszyła się, dawała się brać na ręce.

Ale wystarczyło, że w pomieszczeniu pojawił się ktoę nowy i  wszystkie 3 suczki uciekały do klatki.

Ale w lecznicy Tania miała wsparcie w Bezie i Wioli, z którymi wcześniej dzieliła ten swój straszny los., razem wybiegały na ogródek, bawiły się, potem razem zostawały w lecznicy.

Teraz Tania jest w  nowym miejscu bez bliskich sobie suczek, jest jej bardzo trudno.

Mam nadzieję, że już wkrótce zacznie wychodzić z tego kontenerka i załatwiać się na zewnątrz, bo potrafi zachowywać czystość.

 

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Tola napisał:


Tania w lecznicy była 2 miesiące i powoli zaakceptowała opiekunkę i wetkę, na ich widok machała ogonem, cieszyła się, dawała się brać na ręce.

Ale wystarczyło, że w pomieszczeniu pojawił się ktoę nowy i  wszystkie 3 suczki uciekały do klatki.

Ale w lecznicy Tania miała wsparcie w Bezie i Wioli, z którymi wcześniej dzieliła ten swój straszny los., razem wybiegały na ogródek, bawiły się, potem razem zostawały w lecznicy.

Teraz Tania jest w  nowym miejscu bez bliskich sobie suczek, jest jej bardzo trudno.

Mam nadzieję, że już wkrótce zacznie wychodzić z tego kontenerka i załatwiać się na zewnątrz, bo potrafi zachowywać czystość.

 

Sowo, transporter jest naprawdę duży. Może być dla niej własnym większym terytorium, bo go pilnuje i nie dopuszcza zwierząt oprócz Nowusi . najpierw miała postawiony obok ten, w którym przyjechała mniejszy, ale uznała że od Fado jest lepszy.

Tania już na mój widok wychodzi z niego, merda ogonem, ale jak zbliżam się, to ucieka do transportera. Chyba uspokaja ją przykład Nowusi, że lgnie do mnie i nic się nie dzieje. Tylko, że Nowusia wczoraj pokazała charakterek i warczy na Tanię, zeby ją sobie podporządkować. Takie małe toto, ale potrafi się ustawić. 

Tania nie chce jeść suchej karmy, czeka aż ją nakarmię z ręki mięsem surowym lub puszką czy gotowanym. Nic dziwnego więc, że cieszy się, jak wchodzę ;) Tylko Nowusia je normalnie, z miski, gdzie podaję, a Tania ucieka do transporterka i czeka, kiedy tam jej podam z ręki jedzenie.

Link to comment
Share on other sites

U Bezy vel Moli też coraz lepiej, jak o mówi pani Magda - Moli poszła emocjonalnie jak burza, jakby wiedziała, ze tak trzeba, bo to juz własny dom i własna rodzina!

Sunia już coraz śmielej porusza się po mieszkaniu, a dzisiaj  obszczekała gosposię;)

Moli i Sali

SAVE_20190408_191908.jpeg

SAVE_20190408_191922.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Po wyjeździe Nowusi u Tani nastapił regres. Za nią witała się ze mną, podbiegała, była odważniejsza. Kiedy została sama, to wszystko się cofnęło. Nawet, żeby wziać  jedzenie z ręki ucieka do transportera i tam czeka, aż dostanie. Ma otwarte drzwi i bramkę zabezpieczającą na korytarz, miałam nadzieję, że wyjdzie za psami, ale nic z tego. tak odstraszyła psy, że nawet nie próbują do niej wchodzić, a szkoda, bo może upatrzyłaby sobie któregoś zamiast Nowusi. Zza kratek bocznego okienka transportera tylko wszystko obserwuje.

Jednak dziś chyba zabiorę transporter i dam zwykłe legowisko. U Fado brak transportera świetnie wpłynął na jego relacje z psami. Dzięki temu, śpi i bawi się z nimi. Już żal patrzeć na Tanię, jak sama się izoluje. Jeśli będzie gorzej, to dam go z powrotem. 

Link to comment
Share on other sites

Biedactwo :(  Może faktycznie brak transporterka sprawi, że  jak Fado, zmuszona będzie integrować się ze stadem. W razie pogorszenia zawsze możesz dać go jej z powrotem. Oby to jednak nie nastąpiło.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

Biedactwo :(  Może faktycznie brak transporterka sprawi, że  jak Fado, zmuszona będzie integrować się ze stadem. W razie pogorszenia zawsze możesz dać go jej z powrotem. Oby to jednak nie nastąpiło.

Na razie Andrzej przeniósł transporter pod drzwi, ale nadal w nim siedzi, więc to chyba nic nie dało. Dobrze, że za Nowusią wyła tylko pierwszego dnia. Tola mówiła, że Tania jest w najgorszym psychicznie stanie, ale i tak trudno być cierpliwym, bo chciałabym, żeby się otworzyła w końcu. No i załatwia się w domu, bo nie mam jej dalej jak przypiąć smyczy. Gdyby Nowusia była kilka dni dłużej, to pewnie udałoby się jej otworzyć, a tak znowu kolejne przejście dla niej. Bardzo przeżywa każdą zmianę. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Na razie Andrzej przeniósł transporter pod drzwi, ale nadal w nim siedzi, więc to chyba nic nie dało.

Myślałam, że zabierzecie suni ten transporter. Przesunięcie go nic nie daje. Spróbujcie całkiem go zabrać, a w to miejsce dać jej wygodne legowisko. Jak będzie dramat to oddacie jej transporter.

Link to comment
Share on other sites

Tania po przeniesieniu transportera w pobliże drzwi jednak trochę przemogła się i znalazłam ją w legowisku Ady. To i tak coś, ze wyszła z pokoju. Zeszła do półpiętra, dalej bała się, ale była przy psach, więc pierwsze lody przełamane. Boi się aparatu w ręce, ale moim telefonem wychodzą kiepskie zdjecia, więc z musu używam aparatu.

DSC08780.JPG

DSC08788.JPG

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jo37 napisał:

Biedna psinka. Ile złego musiało ją w życiu spotkać.

Jest najstarsza, była u tego mężczyzny więc najdłużej. No i najbardziej jej brakuje jej suń. Bardzo mi jej żal. Biega, ogonkiem merda, ale boi się dać dotknąć. Z Nowusią udawało mi się podrapać ją pod brodą czy za uchem, teraz na razie się nie da.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...