Jump to content
Dogomania

6 miesięczna sunia załatwia się w domu pomocy


Kotysia602

Recommended Posts

Witam mam ok.6 miesięczna suczkę rasy pinczer miniaturka niestety jest problem suczka nie umie załatwiać się na dworze nie mam jej od początku ponieważ przez ok 3 miesiące była u innej rodziny gdzie nie nauczyli jej czystości załatwia się w domu na dworze nie chce bo zima i zaraz się trzęsie kupiłam jej kurtkę i jest ciut lepiej bo pochodzi dłużej na spacerze wychodzę z nią często kilka razy zdarzyło się ze załatwiła się na dworze pochwaliłam ja ale ostatnio nie załatwia się na dworze tylko odarazu po wejściu do domu biegnie w swoje miejsce i tam się załatwiał proszę o jakieś rady 

Link to comment
Share on other sites

Mogę powiedzieć to, co wcześniej polecono mi tutaj na forum. Mój szczeniak też na początku załatwiał się zaraz po powrocie do domu no i było to dosyć frustrujące. Polecono mi wychodzić z nim często o stałych porach- więc wychodzimy co około 2 godziny- i ignorować to, że załatwia się w domu na maty zaraz po powrocie. Wychodzimy na spacer niezależnie od tego czy było siku na matę wcześniej czy nie, żeby młody wbił się w konkretny "rytm", że warto doczekać do załatwienia się na dworze bo będzie nagroda. Minął niecały tydzień i z dnia na dzień jest lepiej, teraz już prawie każdy spacer rozpoczyna załatwienie się. Niemniej trzeba do tego czasu i cierpliwości, może potrwać pare tygodni/miesięcy.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...