Jump to content
Dogomania

KOLEJNE STARUSZKI W SCHRONISKU:( Reaktywacja Starsze psy – ostatni dzwonek...Nie muszą umrzeć w schronisku.


Tola

Recommended Posts

12 godzin temu, Anula napisał:

Można na zamojskim wątku cofnąć się i wyszukać zdjęcia a także daty od kiedy pies tam przebywa.Tylko potrzeba wiedzy czy ten konkretny psiak jeszcze tam jest.To musi zrobić Tola.

Jak tylko pogoda poprawi się,  podjadę do schroniska i zobaczę, która suczka jeszcze jest...

To najgorsza dla mnie chwila:(

11 godzin temu, rozi napisał:

Dziewczyny, nie chcę podcinać skrzydeł, ale to jest/będzie skomplikowany wątek i trzeba go dobrze zorganizować. Dać więcej postów rezerwowych na początku, na zdjęcia i opisy psów. Poza tym nie bardzo tu widzę równocześnie skarbonkę, bo na co pieniążki zbierane? Jak je rozliczać? Na co przeznaczać i kto decyduje? Załóżmy, że uzbiera się 500zł, i co z tym dalej?

Trzeba dobrze przemyśleć, bo się Tola zaplącze.

Łatwo nie będzie, dlatego tak bardzo ważna jest wasza pomoc, wspólnie można to wszystko usprawnić.

Na zdjęcia i info jest 3 posty, czyli 15 psów zmieści się, a nie sądzę, ze tyle jednocześnie ich będzie...

Ze skarbonką trzeba jeszcze się zastanowić, masz rację,,,

11 godzin temu, Gabi79 napisał:

Kurcze, Perełka się zasiedziała, Tigrunia też.

Nie wezmę na siebie odpowiedzialności za kolejnego psiaka, chociaż bardzo bym chciała pomóc

Gabi, rozumiem, wystarczy zajrzeć na wątek Miłej czy innego starszego psa;  taka decyzja nigdy nie jest łatwa, bo trzeba liczyć się  nie tylko z problemem znalezienia domu, ale i ze znalezieniem funduszy na comiesięczne hotelowanie;  w przypadku starszych psów ten pobyt w DT może się przedłużać...

W opiece weta na pewno pomogłaby Zea, tak jak było u Limby, ale to tylko część problemu...

Myślę jednak,  ze warto tutaj wspólnie spróbować pomóc jakiemuś biedakowi, może się uda.

8 godzin temu, Anula napisał:

A ja myślę,że jednak trzeba pokazać wszystkie zamojskie starsze,zasiedziałe psiaki,ponieważ ten wątek by nie miał sensu.Utworzony w tej chwili to normalny wątek dwóch psiaków.Jeżeli ktoś będzie chciał pomóc jednemu z tych psów to założy mu wątek i będzie żebrać o pieniążki na utrzymanie np.w hoteliku.

Uzbierane pieniądze by można przeznaczać na dopłatę do psiaka, nie całościowo.Tak jak działają Skarpety.

Zakładając wątek nie miałam wizji, jak to wszystko powinno wyglądać, myślałam o ogólnym wątku dla staruszków, ale chyba macie rację, ze trzeba skupić się na zamojskich starszych psach - to do przedyskutowania...

8 godzin temu, Havanka napisał:

Ucieszyłam sie, ze powstał wątek psów niewidzialnych zamojskiego schronu. Jednak po przeczytaniu postów Rozi i Jaagi, też jestem zdania, że lepiej skupić sie na pomocy tej dwójce. Potem, w miarę możliwości można zająć sie kolejnym staruszkiem. Wtedy pomoc będzie bardziej efektywna. Większą pomoc komplikuje brak kasy .

Jaaga, oczy Neli mówią wszystko. Długo czekała, ale przynajmniej nie skończy życia na zimnym betonie, za kratami i zdąży poznać normalne życie.

Tak, na razie będą to tylko te dwie sunie i zobaczymy, jak to się wszystko potoczy...

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Jaaga napisał:

Może rzeczywiście zmienić plany i zrobić wątek tylko dla tych dwóch suczek lub nawet dla jednej z nich? Ich los stale komuś nie dawał spokoju na zamojskim wątku. Gdyby dla jednej były deklaracje, to mozna uratować od schroniska i szukać domu, a tak,  jak pisze rozi, jesli psów będzie więcej, to kazdy może chcieć pomóc innemu psu, obrazi się o inną decyzję i pomoc się rozmyje, a w efekcie żaden pies nie opuści schroniska.

Gdyby nazbierały się nawet 5 czy 10 zł deklaracje stałe od osób, którym nieobojętny jest los zamojskich schroniskowych psów, to można choć jedną zabrać.

Ja niestety mogę tylko zaoferować miejsce hotelowe u nas w domu. Mam adoptowane swoje psy i koty i nie jestem w stanie inaczej pomóc. Niedawno pojechałam po Nelę, która w schronisku żyła 8 lat, czyli była w podobnej sytuacji do tych suniek, które pokazała Tola. Mam nadzieję, że nie pogniewacie się za prywatę, że Wam pokażę moją nową przyjaciółkę. Bardzo się cieszę, że ją zobaczylam w ogłoszeniu i adoptowałam. Mam nadzieję, że na te dwie sunie też gdzieś czekają domy.

48382080_2191131894270427_7198923941866373120_o.jpg

Nie ma większej radości niż zdjęcie suni,  zabranej po tylu latach życia w schronie,  w domowym zaciszu.

Dałaś jej Jagna nowe życie, to ogromna pomoc tym bezdomnym, potrzebującym.

Wszystkie uratowane przez Was zwierzaki dostają ogrom miłości i wspaniałą opiekę.

10 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

A może niech ten wątek będzie po prostu wątkiem do pokazywania psiaków zamojskich (starszych, zasiedziałych), a jeżeli zostanie podjęta decyzja, że ktoś pomaga konkretnemu psu to założy nowy wątek, do którego link będzie w pierwszych postach. Coś na zasadzie wątków zbiorczych, gdzie widać ile psów w potrzebie i ile zostało uratowanych. Ale zgodzę się, że post z rozliczeniem tutaj nie ma sensu, tak samo jak zbieranie pieniędzy na ogólne "Psy Niewidzialne". 

Jaaga, wspaniałą suczkę adoptowałaś. Razem z mężem jesteście cudownymi ludźmi. Mam nadzieję, że za te parę, paręnaście lat jak uda mi się dorobić własnego domu to będę mieć taką możliwość, aby zawsze było u mnie miejsce dla jednego dużego, nieadopcyjnego psa. 

Tak właśnie będzie, na tym wątku pomocy szukać będą zamojskie staruszki.

Nie wiem jeszcze, jak ze zbieraniem funduszy, to do przedyskutowania..

9 godzin temu, beataczl napisał:

ciesze sie ze powstal watek

tak mysle,ze jednak powinien ograniczac sie do zamojszczakow tych z dlugim stazem w schronie bo zwyczajnie nie damy rady pomoc wszystkim :(  chyba,ze ma byc tylko taki pokazowy i potem odnosniki-linki do psa,ktoremu pomagamy ,a ktore czekaja na pomoc...

deklarowalam  20 zl na zamojskim /stala/, ale z mysla bardziej konkretnie na psa wyciagnietego ze schronu niz na skarbonke choc jak taka by byla to tez postaram sie w miare mozliwosci o wspieranie,ale sa juz przeciez skarbonki na ONki, staruszki, kundelkowa ,sterylizacyjna  itp.  Ale wszystko do przemyslenia oczywiscie...

 

 

Na dogo jest już skarbonka na staruszki, więc tutaj faktycznie nie ma sensu tego powielać.

Bardzo dziękuję za deklarację stałej wpłaty, na razie musimy poczekać na rozwój sytuacjiserduchooo7.gif

 

9 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Skarbonka na staruszki juz jest, uwazam ze nie ma co powielac. 

Nie będziemy powielać, masz rację

8 godzin temu, Bogusik napisał:

Dobrze,że powstał taki właśnie wątek niewidzialnych staruszków.Na wątku zamojskim są wstawiane wszystkie psiaki,które udało się Toli sfotografować podczas wizyty w schronie.Tu powinny być pokazywane tylko te wiekowe i uważam,że tylko z Zamościa bo inaczej się tego nie ogarnie.Jeżeli znajdzie się osoba,która zechce pomóc jakiemuś konkretnemu, to przecież te pierwsze info będzie tutaj,jak również zapewne jakieś deklaracje pomocy z tym związane.Wtedy można założyć osobny wątek, aby tu nie robić zamieszania.Jestem deklarowiczem Skarpety Talcott dla staruszków i też zawsze mogę wystąpić o jednorazową pomoc dla któregoś.

Uwagi bardzo trafne, zaraz to wszystko podsumuję:)

8 godzin temu, magenka1 napisał:

Jednorazowo 30 zł dla jednego pieska,  który pojedzie do jaagi

Bardzo dziękujemyserduchooo7.gif

4 godziny temu, Nadziejka napisał:
Ratujcie  ile tylko bieduniow sie da
 zapsiuje i bede zagladacjesli ktores serce biedne pojedzie do Jagai od nas bedzie chocby mala stala deklaracja 

                        

Bardzo dziękuję Nadziejkoserduchooo7.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Podsumuję te  wszystkie ustalenia:

1. Wątek przeznaczony jest do pokazywania zamojskich psów (starszych, zasiedziałych) ze schroniska.

2. Zdjęcie i opis psa znajdują się na 1 stronie wątku.

3. Jeśli znajdzie się "opiekun"  to zakłada wybranemu psu osobny wątek i tam prowadzi rozliczenia.

4. Rozliczenia  z tego wątku - sprawa jeszcze do przedyskutowania...

5. Skarbonka dla starszych psów działa już na dogomanii, w razie potrzeby będziemy starali się o pomoc

 

Na co przeznaczamy obecne deklaracje - czy na jedną z tych suczek ?

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ja myślałam o tym,że to by była tylko skarbonka dla zamojskich psów z tego wątku.Aby były jakieś pieniążki uzbierane na pomoc im w razie potrzeby.Jeżeli chodzi o inne skarbonki na dogo to także można się starać o pomoc dla danego psa,który opuści schron.Oczywiście to jest także do przemyślenia.Natomiast jeżeli Jaaga zaoferowała DT to trzeba wybrać psa i założyć mu wątek i tam umieścić propozycje osób,które chcą pomóc finansowo wybranemu psu przez Jagę.

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Anula napisał:

Ja myślałam o tym,że to by była tylko skarbonka dla zamojskich psów z tego wątku.Aby były jakieś pieniążki uzbierane na pomoc im w razie potrzeby.Jeżeli chodzi o inne skarbonki na dogo to także można się starać o pomoc dla danego psa,który opuści schron.Oczywiście to jest także do przemyślenia.Natomiast jeżeli Jaaga zaoferowała DT to trzeba wybrać psa i założyć mu wątek i tam umieścić propozycje osób,które chcą pomóc finansowo wybranemu psu przez Jagę.

Tola pisała, że jako fundacja nie są w stanie utrzymać kolejnego psa, pies musiałby mieć deklaracje stałe. My po śmierci Limby nie będziemy brać żadnego innego. Jeszcze z Tolą czekamy na wynik z  badania guza Mysi, czy nie jest też złośliwy. Jeśli więc ludzie uznają, że chcą wspomóc którąś z tych starszych suczek i ma do nas przyjechać, to spokojnie, miejsce będzie. Jak wcześniej pisałam, mogę wziąć psa tylko jako hotelowego. Zaoferowałam miejsce, bo wiem, że dla większych, starszych psów, nawet jeśli mają deklaracje, to trudno znaleźć miejsce w domowych warunkach, a Tola te biedulki od lat pokazuje na zamojskim wątku z nadzieją, że jakas pomoc się dla nich znajdzie. Po Limbie zostały pieniadze, które można przeznaczyć na weta dla kolejnego psa, ale stałe utrzymanie tez musiałaby mieć zapewnione.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Tola napisał:

Podsumuję te  wszystkie ustalenia:

1. Wątek przeznaczony jest do pokazywania zamojskich psów (starszych, zasiedziałych) ze schroniska.

2. Zdjęcie i opis psa znajdują się na 1 stronie wątku.

3. Jeśli znajdzie się "opiekun"  to zakłada wybranemu psu osobny wątek i tam prowadzi rozliczenia.

4. Rozliczenia  z tego wątku - sprawa jeszcze do przedyskutowania...

5. Skarbonka dla starszych psów działa już na dogomanii, w razie potrzeby będziemy starali się o pomoc

 

Na co przeznaczamy obecne deklaracje - czy na jedną z tych suczek ?

Jestem i ja na wątku.

Zrobię bazarek na któregoś z pokazanych psiaków, który jechałby do Jaaga.

Tylko musicie się zdecydować, który to będzie. Wiem ,ze nie będzie to łatwa decyzja tym bardziej ,ze warunki jakie teraz panują powodują,ze wszystkie psiaki musiałby z stamtąd wyjechać.

Chyba najlepiej byłoby jako pierwszego psiaka wyciągnąć tego najbardziej proludzkiego. Bo jeśli wszystko by było OK to stwarza to większą szansę na wyadoptowanie a co za tym idzie szybsze wyjście kolejnego psiaka.

 

 

Mogę zrobić też banerek. Macie jakiś pomysł co by miało na nim być? Co napisać?

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Anula napisał:

Ja myślałam o tym,że to by była tylko skarbonka dla zamojskich psów z tego wątku.Aby były jakieś pieniążki uzbierane na pomoc im w razie potrzeby.Jeżeli chodzi o inne skarbonki na dogo to także można się starać o pomoc dla danego psa,który opuści schron.Oczywiście to jest także do przemyślenia.Natomiast jeżeli Jaaga zaoferowała DT to trzeba wybrać psa i założyć mu wątek i tam umieścić propozycje osób,które chcą pomóc finansowo wybranemu psu przez Jagę.

 

8 godzin temu, Jaaga napisał:

Tola pisała, że jako fundacja nie są w stanie utrzymać kolejnego psa, pies musiałby mieć deklaracje stałe. My po śmierci Limby nie będziemy brać żadnego innego. Jeszcze z Tolą czekamy na wynik z  badania guza Mysi, czy nie jest też złośliwy. Jeśli więc ludzie uznają, że chcą wspomóc którąś z tych starszych suczek i ma do nas przyjechać, to spokojnie, miejsce będzie. Jak wcześniej pisałam, mogę wziąć psa tylko jako hotelowego. Zaoferowałam miejsce, bo wiem, że dla większych, starszych psów, nawet jeśli mają deklaracje, to trudno znaleźć miejsce w domowych warunkach, a Tola te biedulki od lat pokazuje na zamojskim wątku z nadzieją, że jakas pomoc się dla nich znajdzie. Po Limbie zostały pieniadze, które można przeznaczyć na weta dla kolejnego psa, ale stałe utrzymanie tez musiałaby mieć zapewnione.  

Ja mam taki pomysł aby Fundacja założyła subkonto gdzie byłyby wpłacane pieniądze na "schroniskowe zamojszczaki". Jakby się uzbierała kwota np. na rok utrzymania psa w hotelu lub Dt to wtedy najstarszy i najbiedniejszy na daną chwile pies ze schronu  mógłby być wyciągnięty już jako fundacyjny.

Tak czasami robią ludzie na FB . Zbierają kasę na  pomagam.pl lub zrzutka.pl i jak nazbierają na pół roku albo kilka m-cy to dopiero wyciągają psa.

Nie wiem czy zrozumiale napisałam. Napiszcie co o tym sądzicie ? 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, mdk8 napisał:

 

Ja mam taki pomysł aby Fundacja założyła subkonto gdzie byłyby wpłacane pieniądze na "schroniskowe zamojszczaki". Jakby się uzbierała kwota np. na rok utrzymania psa w hotelu lub Dt to wtedy najstarszy i najbiedniejszy na daną chwile pies ze schronu  mógłby być wyciągnięty już jako fundacyjny.

Tak czasami robią ludzie na FB . Zbierają kasę na  pomagam.pl lub zrzutka.pl i jak nazbierają na pół roku albo kilka m-cy to dopiero wyciągają psa.

Nie wiem czy zrozumiale napisałam. Napiszcie co o tym sądzicie ? 

Dobry pomysł według mnie

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, b-b napisał:

Jestem i ja na wątku.

Zrobię bazarek na któregoś z pokazanych psiaków, który jechałby do Jaaga.

Tylko musicie się zdecydować, który to będzie. Wiem ,ze nie będzie to łatwa decyzja tym bardziej ,ze warunki jakie teraz panują powodują,ze wszystkie psiaki musiałby z stamtąd wyjechać.

Chyba najlepiej byłoby jako pierwszego psiaka wyciągnąć tego najbardziej proludzkiego. Bo jeśli wszystko by było OK to stwarza to większą szansę na wyadoptowanie a co za tym idzie szybsze wyjście kolejnego psiaka.

Mogę zrobić też banerek. Macie jakiś pomysł co by miało na nim być? Co napisać?

Bardzo dziękuję za bazarek i za banerek, to na pewno ogromna pomoc serduchooo7.gif

Na razie nie ma informacji o suczkach, ale na pewno podjadę do schroniska i wypytam o nie, postaram się tez dowiedzieć o te psy o najdłuższym schroniskowym stażu,  proludzkie.

Musi jednak poprawić się trochę pogoda, bo przy moim schorzeniu nie dam rady w taki mróz zrobić zdjęć.

Wybór na pewno będzie b. trudny, ale tak to już jest, ze musimy wybierać, trzeba wybierać, nie da się uratować wszystkich niestety.

9 godzin temu, Nesiowata napisał:

W końcu ujawnię się i ja, choć czytam od początku.

11 godzin temu, Jolanta08 napisał:

Zapisuję wątek , dobrze że powstał.

Cieszę się ze jesteście, zostańcie z nami.

5 godzin temu, mdk8 napisał:

Ja mam taki pomysł aby Fundacja założyła subkonto gdzie byłyby wpłacane pieniądze na "schroniskowe zamojszczaki". Jakby się uzbierała kwota np. na rok utrzymania psa w hotelu lub Dt to wtedy najstarszy i najbiedniejszy na daną chwile pies ze schronu  mógłby być wyciągnięty już jako fundacyjny.

Tak czasami robią ludzie na FB . Zbierają kasę na  pomagam.pl lub zrzutka.pl i jak nazbierają na pół roku albo kilka m-cy to dopiero wyciągają psa.

Nie wiem czy zrozumiale napisałam. Napiszcie co o tym sądzicie ? 

Na pewno ta metoda sprawdza się przy psach młodszych, bardziej adopcyjnych. Na dogo zabiera się  czasami psy nie mając żądnych deklaracji.

Ale przy starym, często schorowanym psie istnieje ryzyko, że do końca swoich dni zostanie w PDT lub hoteliku.

Ja już pisałam na zamojskim chyba, że jesteśmy maleńką fundacją,  zwierzakom pomagamy dzięki wpływom z 1 %,  pod opieką mamy też zwierzaki tutaj na miejscu, wciąż dochodzą nowe  - nie damy rady utrzymać starszego, chorego psa przez kolejne być może lata. Ale jesteśmy w stanie wspomagać karmą, pomocą w pokryciu  kosztów weterynaryjnych.

Ja rozumiem, że tutaj o te deklaracje jest bardzo trudno z tych samych powodów:(

Tak jak napisala Jaaga, od wielu lat pokazuję na zamojskim te nasze staruszki, czasami uda się jakiegoś zabrać, reszta ginie wśród nowych zdjęć, problemów, ważniejszych przypadków. Wątek założyłam, bo padła taka propozycja - żeby pokazać te starsze psy, najdłużej czekające na pomoc, na dom; ponieważ nikt nie podjął się założenia takiego wątku, zrobiłam to ja, żeby jednak spróbować zawalczyć o nie po raz ostatni.

Szukamy więc opiekuna dla któregoś ze staruszków lub deklaracji na utrzymanie w PDT u Jagny.

Link to comment
Share on other sites

Martuniu ja to trochę widzę inaczej jeżeli chodzi o to sub konto.Może uda się uzbierać  pieniążki na jeszcze jedną kolejną starowinkę.Jako Fundacja możecie jeszcze zrobić apel na fb o zbiórkę na te staruszki lub konkretnego psiaka, podając to właśnie konto.Swoją drogą bardzo się cieszę,że Fundacja zaczęła dosyć prężnie działać na fb :) Jeżeli jakaś pula by się zebrała to zawsze będzie łatwiej przyszłemu dt podjąć się opieki nad psiakiem.Zawsze to grosz do grosza...:) Oczywiście musi to być dobrze rozważone i zgodne z obowiązującymi zasadami,którymi kieruje się Fundacja

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Bogusik napisał:

Martuniu ja to trochę widzę inaczej jeżeli chodzi o to sub konto.Może uda się uzbierać  pieniążki na jeszcze jedną kolejną starowinkę.Jako Fundacja możecie jeszcze zrobić apel na fb o zbiórkę na te staruszki lub konkretnego psiaka, podając to właśnie konto.Swoją drogą bardzo się cieszę,że Fundacja zaczęła dosyć prężnie działać na fb :) Jeżeli jakaś pula by się zebrała to zawsze będzie łatwiej przyszłemu dt podjąć się opieki nad psiakiem.Zawsze to grosz do grosza...:) Oczywiście musi to być dobrze rozważone i zgodne z obowiązującymi zasadami,którymi kieruje się Fundacja

Oczywiście, zbiórki jak najbardziej,  cały czas staram sie w ten sposób o dodatkowe fundusze dla Miłej, Maxa, chorych psów.

O resztę dopytam.

Na FB nie jestem,  wysyłam tylko drogą mailową informacje na profil fundacji;)

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Tola napisał:

 

Na FB nie jestem, ale wysyłam drogą mailową informacje na profil fundacji;)

 

 

To samo pomyslałam, że przecież nie jesteś fejsbukowa. To raczej trudne do zrealizowania, jesli się tam regularnie nie jest, a informacje są wstawiane grzecznościowo przez inną osobę. Wiem, bo początkowo profil hodowli miałam prowadzony przez firmę, która robi mi stronę i to było bez efektu. Na FB popularne są duże fundacje, które stale wstawiają posty, robią wydarzenia, są aktywne, przeprowadzają interwencje. Ludzie najwiecej wpłacają, jak jest jakiś drastyczny przypadek.

Nie jestem pewna, czy chwyci pomysł skarbonki dla jakichś nieskonkretyzowanych psów zaopiekowanych przez małą, lokalną fundację. Bo zakładając, że ludzie kierują się zazwyczaj tym, co widzą, nawet jeśli kogoś poruszy konkretny pies, to zanim zostanie zabrany ze schroniska, to dawno może z niego zniknąć. To ludzi może zniechęcić. Zdjeć ze złymi warunkami ze schroniska czy zaniedbanymi psami, zeby poruszyć sumienia ludzi, też nie można wstawiac, bo w gruncie może to zakonczyć lub chociaż utrudnić wydawanie schroniskowych fundacji psów. Taka skarbonka tu, na dogo, to jak najbardziej dobry pomysł, ale na FB trzeba być i utrzymywać stały kontakt z ludzmi.

Link to comment
Share on other sites

Ja wtrącę swoje 3 grosze co do banerka.W napisie dałabym słowo staruszki bo ten wątek raczej ich dotyczy.Więc może coś takiego:

Staruszki w potrzebie,już tak mało czasu im zostało.... Lub coś w tym stylu i dałabym zdjęcia psiaków te schroniskowe z kratami/siatką.To w jakiś sposób już określi o co chodzi

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Bogusik napisał:

Ja wtrącę swoje 3 grosze co do banerka.W napisie dałabym słowo staruszki bo ten wątek raczej ich dotyczy.Więc może coś takiego:

Staruszki w potrzebie,już tak mało czasu im zostało.... Lub coś w tym stylu i dałabym zdjęcia psiaków te schroniskowe z kratami/siatką.To w jakiś sposób już określi o co chodzi

Mogę zrobić i taki. 

Dużo tekstu "włożyć" w mały prostokąt to niestety czytelne nie będzie. 

Postaram się coś takiego zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...