Jump to content
Dogomania

KOLEJNE STARUSZKI W SCHRONISKU:( Reaktywacja Starsze psy – ostatni dzwonek...Nie muszą umrzeć w schronisku.


Tola

Recommended Posts

Dnia 6.06.2019 o 22:55, Tola napisał:

Na wątku zamojskim Jaaga napisała:

Biedulka :( Tyle lat czeka. Boję się dnia, kiedy pojedziesz do schroniska i jej nie będzie. W jej przypadku wiadomo, że adopcja ze schroniska jest nierealna. Jeśli jej zabraknie tam, to tylko oznaczałoby śmierć.   Teraz pojechała do DS Mysia, za tydzień, dwa pojedzie Tania. Gdyby ludzie chcieli jej pomóc, to ona mogłaby wtedy do nas przyjechać. 

IMGP6775.JPG.e05e96a80cc55670eb22a1ef1865d9af.JPG

 

Gdyby ludzie chcieli jej pomóc?

Jak jej pomóc ??????

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, elik napisał:

Myślę, że chodzi o kasę. Trzeba byłoby zbierać deklaracje.

ostatnio kilka psiaków opuściło schronisko, może i jej się pomóc uda? Jak długo ona jest w schronisku?

Na wątku zamojskim czytałam, że ona jest "trudnym" psem...czy czeka ją dożywocie w schronisku? :(

 

 

skopiowałam:

  •  
  Dnia 2.12.2020 o 09:35, Anula napisał:

Ta sunia jest bardzo długo w schronie.Kiedyś się nią interesowała Jaaga ale nie udało się jej pomóc.Jest cudna.

IMGP1916.JPG

Czy to nie jest ta sama co Asia ją wstawiła?

20201129_120028.jpg

 2.12.2020 o 09:52, Jo37 napisał:

Anula - sunia szorstka na pierwszym zdjęciu jest bardzo wycofana 

i wymaga dużej i fachowej pracy. 

Ta szorstka suczka to weteranka, wciąż pojawia się na zdjęciach ze schroniska.

Jak tu ktoś wspominal, jakis czas temu Jaaga chciała ja zabrać, ale w schronisku usłyszałam, że ona jest "dzika" no i pojechał inny pies. Usłyszałam to od pracownika, którego w schronisku psy bardzo się boją. Kolejny tez potwierdził, ze suczka nie podchodzi do pracowników.

Próbowałam nie raz porównywać zachowanie tej suni do Abi, najbardziej chyba wycofanej suczki z zamojskiego schroniska. Ale Abi w boksie zachowywała się zupełnie inaczej, ją czlowiek nie interesował. A ta szorstka sunia podchodzi do siatki i patrzy w oczy, widać to na zdjęciach!

Trudno zza siatki zorientować się, na ile dany pies jest wycofany;  w tym przypadku najważniejsza jest informacja,  czy to tylko lęk i jak suczka próbuje sobie radzić w sytuacjach stresowych.

Na pewno, tak jak napisała Jo37, wymagałaby pracy, bo jej nieufność jest na pewno duża.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
Dnia 12.12.2020 o 18:06, mari23 napisał:

ostatnio kilka psiaków opuściło schronisko, może i jej się pomóc uda? Jak długo ona jest w schronisku?

Na wątku zamojskim czytałam, że ona jest "trudnym" psem...czy czeka ją dożywocie w schronisku? :(

 

 

skopiowałam:

  •  
  Dnia 2.12.2020 o 09:35, Anula napisał:

Ta sunia jest bardzo długo w schronie.Kiedyś się nią interesowała Jaaga ale nie udało się jej pomóc.Jest cudna.

IMGP1916.JPG

Czy to nie jest ta sama co Asia ją wstawiła?

20201129_120028.jpg

 2.12.2020 o 09:52, Jo37 napisał:

Anula - sunia szorstka na pierwszym zdjęciu jest bardzo wycofana 

i wymaga dużej i fachowej pracy. 

Ta szorstka suczka to weteranka, wciąż pojawia się na zdjęciach ze schroniska.

Jak tu ktoś wspominal, jakis czas temu Jaaga chciała ja zabrać, ale w schronisku usłyszałam, że ona jest "dzika" no i pojechał inny pies. Usłyszałam to od pracownika, którego w schronisku psy bardzo się boją. Kolejny tez potwierdził, ze suczka nie podchodzi do pracowników.

Próbowałam nie raz porównywać zachowanie tej suni do Abi, najbardziej chyba wycofanej suczki z zamojskiego schroniska. Ale Abi w boksie zachowywała się zupełnie inaczej, ją czlowiek nie interesował. A ta szorstka sunia podchodzi do siatki i patrzy w oczy, widać to na zdjęciach!

Trudno zza siatki zorientować się, na ile dany pies jest wycofany;  w tym przypadku najważniejsza jest informacja,  czy to tylko lęk i jak suczka próbuje sobie radzić w sytuacjach stresowych.

Na pewno, tak jak napisała Jo37, wymagałaby pracy, bo jej nieufność jest na pewno duża.

No i cud się wydarzył - Szarusia czeka na wyjazd ze schroniskowej "niewoli" <3

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, mari23 napisał:

No i cud się wydarzył - Szarusia czeka na wyjazd ze schroniskowej "niewoli" <3

Czeka i ten dzień coraz bliżej. I teraz, po wyjściu Białej wiem, że też okaże się spokojna łagodną suczką.

Zła opinia w schronisku zabrała Bialej 8 lat życia;  ile straciła Szara, dowiemy się w nedzielę.

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Tola napisał:

Czeka i ten dzień coraz bliżej. I teraz, po wyjściu Białej wiem, że też okaże się spokojna łagodną suczką.

Zła opinia w schronisku zabrała Bialej 8 lat życia;  ile straciła Szara, dowiemy się w niedzielę.

13 lat życia Feniksa, 8 lat życia Białej.... Szarusia też długo czeka.... serce pęka, bo i tak wszystkim pomóc sie nie da :( :(  dlatego trzeba wyciągać te, które najdłużej czekają bez względu na opinię. Warunki w schronisku są dla psów bardzo  stresujące, one wszystkie się tam boją, tylko każde z nich inaczej to okazuje :( :(

Ciągle myślę o tym "agresorze", który przy siatce "był agresywny", a tak naprawdę odpędzał "konkurencję" od człowieka, chciał, żeby to na niego zwrócić uwagę...to było jak błaganie o ratunek... na ostatnich zdjęciach nie ma go już przy siatce, stoi z tyłu smutny, zrezygnowany....duży, starszy pies :( :( bardzo mi go żal :(

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, mari23 napisał:

13 lat życia Feniksa, 8 lat życia Białej.... Szarusia też długo czeka.... serce pęka, bo i tak wszystkim pomóc sie nie da 😞 😞 dlatego trzeba wyciągać te, które najdłużej czekają bez względu na opinię. Warunki w schronisku są dla psów bardzo  stresujące, one wszystkie się tam boją, tylko każde z nich inaczej to okazuje 😞 😞

Ciągle myślę o tym "agresorze", który przy siatce "był agresywny", a tak naprawdę odpędzał "konkurencję" od człowieka, chciał, żeby to na niego zwrócić uwagę...to było jak błaganie o ratunek... na ostatnich zdjęciach nie ma go już przy siatce, stoi z tyłu smutny, zrezygnowany....duży, starszy pies 😞 😞 bardzo mi go żal 😞

Masz racje mari.  A o  tym psie co wspominasz i ja mysle często. ..bardzo Go szkoda.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.04.2021 o 22:04, mari23 napisał:

13 lat życia Feniksa, 8 lat życia Białej.... Szarusia też długo czeka.... serce pęka, bo i tak wszystkim pomóc sie nie da :( :(  dlatego trzeba wyciągać te, które najdłużej czekają bez względu na opinię. Warunki w schronisku są dla psów bardzo  stresujące, one wszystkie się tam boją, tylko każde z nich inaczej to okazuje :( :(

Ciągle myślę o tym "agresorze", który przy siatce "był agresywny", a tak naprawdę odpędzał "konkurencję" od człowieka, chciał, żeby to na niego zwrócić uwagę...to było jak błaganie o ratunek... na ostatnich zdjęciach nie ma go już przy siatce, stoi z tyłu smutny, zrezygnowany....duży, starszy pies :( :( bardzo mi go żal :(

Tak, masz rację, ostatnio jak byłam to też nie szczekał. Byłam nawet świadkiem, jak nieduży piesek ocierał  się o niego.

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Tola napisał:

Tak, masz rację, ostatnio jak byłam to też nie szczekał. Byłam nawet świadkiem, jak nieduży piesek ocierał  się o niego.

wcześniejsze zdjęcia - był przy siatce, ostatnie....same zobaczcie :(

czy on ma jakiekolwiek szanse na adopcję??? będzie kolejny "Feniks" ;( :(

zamośc duzy styczen.jpg

 

zamośc duzy7.jpg

Zamość duży3.jpg

zamość duzy.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mnie co jakiś czas wraca smutne wspomnienie tej starszej suczki :(

Miałam nadzieję że zdążę jej pomóc jak Miłeczka znajdzie domek, szara sunia przetrwała jakoś tyle czasu, a ta ... ?

Tolu ja wiem że to właściwie niemożliwe ale czy na pewno nie ma już tej suni w schronisku :( ?

Strasznie ciężko mi się pogodzić z tym że dałam rady jej pomóc :(.

IMGP6750.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • Tola changed the title to Olafek zbiera na hotelik! Starsze psy – ostatni dzwonek...Nie muszą umrzeć w schronisku.

Olafek prosi o pomoc!

ze strony schroniska prowadzonej na Fb przez wolontariuszy:

Przyjacielski Olaf szuka domu!

Olaf, to niewielki ok. 12 kg starszy kudłaty psiak z krótkim ogonkiem

To psiak pełen wigoru, wesoły, skoczny, uwielbiający smaczki, pchający się na kolana

Olaf dopiero uczy się chodzić na smyczy, ale idzie mu całkiem nieźle!

Jest wykastrowany, zaszczepiony przeciwko wściekliźnie i zachipowany

 

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, pies i na świeżym powietrzuMoże być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, pies i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym pies i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym pies i na świeżym powietrzu

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, mari23 napisał:

Olafek prosi o pomoc!

I zbiera deklaracje.  Są już trzy:

10,00 zł  -  elik

10,00 zł  -  Nesiowata

10,00 zł  -  mari23

Bardzo prosimy o pomoc dla Olafka.  Ma szanse opuścić schronisko i zamieszkać w hotelu u kikou, ale musi mieć za co.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, elik napisał:

I zbiera deklaracje.  Są już trzy:

10,00 zł  -  elik

10,00 zł  -  Nesiowata

10,00 zł  -  mari23

Bardzo prosimy o pomoc dla Olafka.  Ma szanse opuścić schronisko i zamieszkać w hotelu u kikou, ale musi mieć za co.

U Fiszki jeszcze jest deklaracja Seremarias z ostatniej chwili - 20 zł

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Nesiowata napisał:

U Fiszki jeszcze jest deklaracja Seremarias z ostatniej chwili - 20 zł

Potwierdzam, umknęło mi że są dwa wątki z Olafkiem :) 

Śliczny on jest i jak dla mnie bardzo adopcyjny nie tylko przez urodę, ale bardzo radosne i otwarte na człowieka usposobienie. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, limonka80 napisał:

Ja się muszę wypisać z tej dogomanii, bo bankructwo niechybne mnie czeka. Miałam zmniejszyć ilość deklaracji, bo już ich ilość nieco mnie przerasta, ale Olafek się pojawił....  Dla niego jeszcze 40 zł/mc wyskrobię. 

Ja mam tak samo i obiecuję sobie "zero nowych"...ale jak tu nie pomóc??????

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Nesiowata napisał:

U Fiszki jeszcze jest deklaracja Seremarias z ostatniej chwili - 20 zł

Dzieki  Nesiu  :)

3 godziny temu, seramarias napisał:

Potwierdzam, umknęło mi że są dwa wątki z Olafkiem :) 

Śliczny on jest i jak dla mnie bardzo adopcyjny nie tylko przez urodę, ale bardzo radosne i otwarte na człowieka usposobienie. 

 

1 godzinę temu, limonka80 napisał:

Ja się muszę wypisać z tej dogomanii, bo bankructwo niechybne mnie czeka. Miałam zmniejszyć ilość deklaracji, bo już ich ilość nieco mnie przerasta, ale Olafek się pojawił....  Dla niego jeszcze 40 zł/mc wyskrobię. 

Dziewczyny      476564123_kochamWas.jpg.56a83481a712e7a427ce7b1f7c4e23a8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Deklaracje dla Olafka

10,00 zł  -  elik

10,00 zł  -  Nesiowata

10,00 zł  -  mari23

20,00 zł  -  seramarias

40,00 zł  -  limonka80

 

Bardzo prosimy o pomoc dla Olafka.  Ma szanse opuścić schronisko i zamieszkać w hotelu u kikou, ale musi mieć za co.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, limonka80 napisał:

Ja się muszę wypisać z tej dogomanii, bo bankructwo niechybne mnie czeka. Miałam zmniejszyć ilość deklaracji, bo już ich ilość nieco mnie przerasta, ale Olafek się pojawił....  Dla niego jeszcze 40 zł/mc wyskrobię. 

Nie masz szans...Tu przepadlas:) Rozum swoje,a serce swoje. ❤️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...