Jump to content
Dogomania

KOLEJNE STARUSZKI W SCHRONISKU:( Reaktywacja Starsze psy – ostatni dzwonek...Nie muszą umrzeć w schronisku.


Tola

Recommended Posts

Starsze psy. Często Niewidzialne.

Jest ich bardzo dużo w każdym schronisku, czasami trafiają tam jeszcze w młodości i zostają na długie lata, czasami trafiają już starsze, kiedy przestają być przydatne człowiekowi.

Większość z nich jest już bez nadziei na zmianę losu, często są chore, cierpiące.

Łączy je jedno – starość, a ona w schronie boli najbardziej.

 

Ostatnio na zamojskim padła propozycja założenia wątku takim starym psom – tym bez nadziei, tym najbardziej niewidzialnym…

Ktoś napisał, że może jednak spróbujmy coś wspólnie zrobić, zobaczymy co z tego wyjdzie, bo może to ,,ostatni dzwonek" dla wielu z nich...

 

Parę dni temu odeszła starsza oneczka Limba; gdy zabierałyśmy ją ze schroniska była już bardzo chora.

Po jej śmierci zadzwoniła Jaaga, że jest miejsce, że może spróbować dać szansę kolejnej…

I tak przypomniałam sobie o tej propozycji wątku dla starszych psów…

Nie dam rady, nawet z pomocą fundacji, utrzymać kolejnego, być może chorego psa.

Ale być może wspólnie uda się pomóc tym najbardziej potrzebującym; po Limbie została niewielka suma, mogłaby być na początek…


Przyznaję, nie mam koncepcji na ten wątek...

Nie wiem, czy będzie dla psów z zamojskiego schroniska, czy może też dla innych staruszków…

Na pewno szukamy  osób które  pomogą "zaopiekować" psa, założą  wątek, a może to będzie ten jeden wspólny?

Dzisiaj nie wiem nawet, czy jest sens takiego wątku...

Niedawno, przy okazji rozmowy o wizycie PA dla kociaków też chwilkę porozmawiałyśmy z elik, która przekonała mnie ostatecznie – choćby jeden pies miał szansę na zmianę losu, to warto...

Myślę, że resztę czas pokaże…


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Już pisałam to na zamojskim – parę lat temu stonka 1125 założyła taki wątek dla psów z okolic Jarocina, wielu pozwolił odmienić życie. Jej słowa warto tutaj zacytować:

PSY NIEWIDZIALNE

Proszę o pomoc dla nich. Niech ktoś poza nami je zobaczy. Pokocha. Da dom. Zakładam ten wątek, bo zawsze szczególnie bliskie były mi takie nieszczęścia. Wszyscy wiemy, że ich szansę na adopcję są bliskie zeru… Mówimy "nieadopcyjne", "słabo adopcyjne", a wszyscy wiemy, że nie musi tak być. Wierzę, że mają szansę, że są gdzieś domy, które chcą  je adoptować. Potrzebni są tylko ludzie o wielkich sercach i reklama, reklama, reklama. Ktoś musi je zauważyć. Nie chcę myśleć, że muszą umrzeć w schronisku.

Zapraszam wszystkich, których boli los starszych psów w schronisku.

 

Link to comment
Share on other sites

Czekają na pomoc

Starszy, duży pies, sierść w fatalnym stanie; wg pracownika bardzo długo w schronisku

IMGP2307.JPG

 

Starszy, wychudzony pies, wg pracownika od bardzo długiego czasu w schronisku.

Pies został przeniesiony z boksów ogólnych na wybieg otwarty dla staruszków.

IMGP3422.JPG

Otrzymał pomoc serce-ruchomy-obrazek-0587.gif

Straszy pies, od ok. 6 mies. w schronisku; tak bardzo chciałby mieć swojego człowieka

WĄTEK MICHA

1624183288712.jpg

 

Otrzymał pomoc serce-ruchomy-obrazek-0587.gif

Starszy piesek, nowy w schronisku, prawdopodobnie niewidomy.

20.08.2021 zamieszkała u Nesiowatej

Wątek Fuksa

IMGP3434.JPG

 

Otrzymał pomoc serce-ruchomy-obrazek-0587.gif

Malutki, puchaty staruszek Jogi czeka w zamojskim schronisku

Jogi 21.05.2019 opuścił zamojskie schronisko, jest w hoteliku u Murki  

IMGP8412.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

Otrzymała pomoc serce-ruchomy-obrazek-0587.gif

Najsmutniejsza oneczka świata:(

WĄTEK ANDŻELI

1632656194744.jpg

 

Otrzymała pomoc serce-ruchomy-obrazek-0587.gif

Zamojska weteranka (więcej zdjęć na str. 3)

18.04. 2021 opusciła schronisko, obecnie jest u Jaaga

Wątek Suvi

IMGP6775.JPG.e05e96a80cc55670eb22a1ef1865d9af.JPG

 

Otrzymał pomoc serce-ruchomy-obrazek-0587.gif

Niewidomy Miluś

07.06. 2019 pojechał do BDT do mari23

https://www.dogomania.com/forum/topic/349929-czaruś-teraz-max-ma-dom-malutki-niewidomy-miluś-jest-na-bdt-u-mari23/

IMGP8676.JPG

 

Otrzymał pomoc , ale zmarł po paru dniach w wyniku parwowirozy:(serce-ruchomy-obrazek-0587.gif

Malutki, przerażony, trafił niedawno..jeden wielki dred, na ogonie ogromna kula. Nie da do siebie podejść, nie widzi.... 

WĄTEK JOSZKO

received_276342347813782.jpeg

269872946_475408120636679_2524292362084634418_n.jpg

Otrzymał pomoc serce-ruchomy-obrazek-0587.gif

Jamnisiowaty, tupta za człowiekiem, przytula się...jedno oko białe, drugiego chyba nie ma...

WĄTEK GUCIA

received_298863262198450.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Otrzymał pomoc serce-ruchomy-obrazek-0587.gif

Fado - starszy, zrezygnowany pies średniej wielkości, podobno niedowidzący

Fado jako pierwszy starszy pies  z tego wątku uzyskał pomoc,

opuścił schronisko 27.02.2019, jest u Jaaga.

 

Niewidomy Fado już poza schroniskiem

zam7slep.thumb.jpg.2af6d6e3de9e0177f8224ae8865587ce.jpg

 

Otrzymała pomoc serce-ruchomy-obrazek-0587.gif

Starsza, nieduża suczka,  niewidoma

Suczka już w hoteliku u kikou, ma na imię Sara; opuściła schronisko 24.08.2019

https://www.dogomania.com/forum/topic/349498-aruś-ma-już-swój-wymarzony-dom-jego-miejsce-u-kikou-zajęła-niewidoma-sara-aureliusz-głuchy-niedowidzący-staruszek-pozbawiony-wszystkiego-co-było

IMGP9059.JPG

 
Otrzymała pomoc serce-ruchomy-obrazek-0587.gif
 
20.10.2021 sunia pojechała do DT do Mazowszanki  - wątek suni Szorstka vel Czetka
 
Szorstka sunia, ok 8 - 9 lat; spokojna, nieśmiała, prawie nie wychodzi z budynku:(
 

1632656172744.jpg

 

Pręgusek, wciąż leży w kącie wybiegu:(

image.jpeg.834a416de715e80ca3208153d6572554.jpeg

Średniej wielkości piesek, zupełnie niewidomy, bezradny...

received_622561455656062.jpeg

Starszy, bardzo przyjazny, średniej wielkości piesek

 

 

1639324240552.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stan konta zamojskich staruszków: 

Wpłaty:

1. Nadziejka (bazarek)- 50zł 

2.Nesiowata (cegiełka z bazrku Nadziejki)) - 10zł

3.uxmal (cegiełka z bazrku Nadziejki)-10zł 

4.b-b (bazarek) 267zł 

5. Radek (cegiełka z bazrku Nadziejki)-10zł 

6.Anula -50zł

7.Nadziejka (bazarek) -57,50zł

Stan konta: 454,50zł na dzień 02.01.2019r

Wypłata; 

                 - 454,50zł przelew na konto Fado  (02.03.2019r

                                                                                                                                      

Stan konta: 0,00zł  na dzień 02.03.2019r

02.03.2019 całą kwota została przelana na konto Fado:

Fado - pies z zamojskiego schroniska

 

Deklaracje stałe na kolejnego psa z tego wątku:

Gabi 79 - 15 zł serce-ruchomy-obrazek-0539.gif

mari23  - 20 zł serce-ruchomy-obrazek-0539.gif

mari 23 wpłaciła też 100 zł na konto ZEA serce-ruchomy-obrazek-0539.gif

Nesiowata - 10 zł serce-ruchomy-obrazek-0539.gif

elik - 10 zł serce-ruchomy-obrazek-0539.gif

Anna GR (agresor) serce-ruchomy-obrazek-0539.gif

wiolhelm170 (szorstka) - 30 zł serce-ruchomy-obrazek-0539.gif

 

Deklaracje jednorazowe

maarit - 100 zł serce-ruchomy-obrazek-0539.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tolu, również uważam podobnie jak Elik, że gdyby chociaż jedna z tych suń, których zdjęcia wstawiłaś, miała mieć po latach odmieniony los i znalazła dom, to warto.

Ja jeszcze dodałabym w tytule, że starsze. Psów niewidzialnych w schroniskach jest mnóstwo, mogą być młode, tylko o typie urody, której większosć ludzi nie zauważa. Jednak z tego co orientuję się, Tobie chodzi o te biedne starsze, które spędziły tam  na betonie większosć swojego życia. Mnie ich również jest najbardziej żal.

Czasem myślę, jak okrutny byłby los Limby, gdyby nie została zabrana ze schroniska. Jak powoli w cierpieniu konałaby w zimnie, leżąc na betonie, bez środków przeciwbólowych, bez sił na walkę o wspólną miskę czy miejsce w budzie. To straszne, jak zazwyczaj kończą życie schroniskowi weterani. Przypomina mi się też towarzyszka, być może siostra Saby, której nie zdążyłyśmy pomóc. Saba jest szczęśliwa w swoim domu, a tej drugiej zabrakło szczęścia, żeby przetrwała zimę, do wiosny, kiedy Saba mogła opuścić schronisko.

Wydaje mi się też, że łatwiej będzie wątek ogarnać, jeśli będzie dotyczył niewidzialnych konkretnie z zamojskiego schroniska. Trzeba zobaczyć, czy ludzie nimi się zainteresują, czy zechcą pomóc. Oczywiście, to tylko moje przemyślenia.

Fajnie, jakby ktoś dał radę zrobić banerek, może jak więcej osób zobaczy, to pomysł podchwyci.

Po śmierci Limby, kiedy odeszła mu na rękach, mój mąż powiedział, że już nie chce następnego psa "hotelowego". Jednak gdyby znalazły się osoby, które chciałyby wesprzeć któregoś z tych weteranów, to miejsce na niego będzie u nas w domu czekać. 

 

 

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tola napisał:

Może macie inne propozycje, jak powinien wyglądać ten wątek...

Sądzę,że umieszczone opisy i zdjęcia powinny być na pierwszej stronie wątku.Można wkleić jedno zdjęcie psiaka a dalsze w linku.Zapewne będzie więcej Niewidzialnych psiaków.W opisie wiek psiaków.No i post rozliczeniowy.

Wpłacę na sam początek 50,00zł do skarbonki Niewidzialnych,niech da szczęście i się powiększa.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Anula napisał:

Sądzę,że umieszczone opisy i zdjęcia powinny być na pierwszej stronie wątku.Można wkleić jedno zdjęcie psiaka a dalsze w linku.W opisie wiek psiaków.

Dobry pomysł, żeby dać na początek po jednym zdjęciu. Jednak co do wieku psów, to wiem że Tola nie ma takich informacji. To tak, jak było z Ollym. Myślałyśmy, że to staruszek, a po przyjeździe okazało się, że to 5-letni psiak, tylko od podrostka w schronie. Chyba, że uda się Toli dowiedzieć w schronisku czegoś więcej.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Jaaga napisał:

Dobry pomysł, żeby dać na początek po jednym zdjęciu. Jednak co do wieku psów, to wiem że Tola nie ma takich informacji. To tak, jak było z Ollym. Myślałyśmy, że to staruszek, a po przyjeździe okazało się, że to 5-letni psiak, tylko od podrostka w schronie. Chyba, że uda się Toli dowiedzieć w schronisku czegoś więcej.

Podejrzewam,że Tola uzyska informacje od jednego tam normalnego człowieka tylko to jest kwestia czasu.Można zawsze będzie dopisać,uzupełnić opis.Też będzie można pomyśleć o ogłaszaniu psiaków.

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Anula napisał:

Podejrzewam,że Tola uzyska informacje od jednego tam normalnego człowieka tylko to jest kwestia czasu.Można zawsze będzie dopisać,uzupełnić opis.Też będzie można pomyśleć o ogłaszaniu psiaków.

Tola mówiła, że tylko jeden pracownik może przekazać wiarygodne info o suniach i trzeba na niego trafić. Obu suniek żal bardzo. Pierwsza nie wygląda na staruszkę, ale widać, że już straciła nadzieję i sobie nie radzi, druga wg słów Toli podobno jest tak długo w schronisku, że była, zanim wprowadzono aktualną ewidencję.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Jaaga napisał:

Tola mówiła, że tylko jeden pracownik może przekazać wiarygodne info o suniach i trzeba na niego trafić. Obu suniek żal bardzo. Pierwsza nie wygląda na staruszkę, ale widać, że już straciła nadzieję i sobie nie radzi, druga wg słów Toli podobno jest tak długo w schronisku, że była, zanim wprowadzono aktualną ewidencję.

Można na zamojskim wątku cofnąć się i wyszukać zdjęcia a także daty od kiedy pies tam przebywa.Tylko potrzeba wiedzy czy ten konkretny psiak jeszcze tam jest.To musi zrobić Tola.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, nie chcę podcinać skrzydeł, ale to jest/będzie skomplikowany wątek i trzeba go dobrze zorganizować. Dać więcej postów rezerwowych na początku, na zdjęcia i opisy psów. Poza tym nie bardzo tu widzę równocześnie skarbonkę, bo na co pieniążki zbierane? Jak je rozliczać? Na co przeznaczać i kto decyduje? Załóżmy, że uzbiera się 500zł, i co z tym dalej?

Trzeba dobrze przemyśleć, bo się Tola zaplącze.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Może rzeczywiście zmienić plany i zrobić wątek tylko dla tych dwóch suczek lub nawet dla jednej z nich? Ich los stale komuś nie dawał spokoju na zamojskim wątku. Gdyby dla jednej były deklaracje, to mozna uratować od schroniska i szukać domu, a tak,  jak pisze rozi, jesli psów będzie więcej, to kazdy może chcieć pomóc innemu psu, obrazi się o inną decyzję i pomoc się rozmyje, a w efekcie żaden pies nie opuści schroniska.

Gdyby nazbierały się nawet 5 czy 10 zł deklaracje stałe od osób, którym nieobojętny jest los zamojskich schroniskowych psów, to można choć jedną zabrać.

Ja niestety mogę tylko zaoferować miejsce hotelowe u nas w domu. Mam adoptowane swoje psy i koty i nie jestem w stanie inaczej pomóc. Niedawno pojechałam po Nelę, która w schronisku żyła 8 lat, czyli była w podobnej sytuacji do tych suniek, które pokazała Tola. Mam nadzieję, że nie pogniewacie się za prywatę, że Wam pokażę moją nową przyjaciółkę. Bardzo się cieszę, że ją zobaczylam w ogłoszeniu i adoptowałam. Mam nadzieję, że na te dwie sunie też gdzieś czekają domy.

48382080_2191131894270427_7198923941866373120_o.jpg

  • Like 5
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

A ja myślę,że jednak trzeba pokazać wszystkie zamojskie starsze,zasiedziałe psiaki,ponieważ ten wątek by nie miał sensu.Utworzony w tej chwili to normalny wątek dwóch psiaków.Jeżeli ktoś będzie chciał pomóc jednemu z tych psów to założy mu wątek i będzie żebrać o pieniążki na utrzymanie np.w hoteliku.

Uzbierane pieniądze by można przeznaczać na dopłatę do psiaka, nie całościowo.Tak jak działają Skarpety.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ucieszyłam sie, ze powstał wątek psów niewidzialnych zamojskiego schronu. Jednak po przeczytaniu postów Rozi i Jaagi, też jestem zdania, że lepiej skupić sie na pomocy tej dwójce. Potem, w miarę możliwości można zająć sie kolejnym staruszkiem. Wtedy pomoc będzie bardziej efektywna. Większą pomoc komplikuje brak kasy .

Jaaga, oczy Neli mówią wszystko. Długo czekała, ale przynajmniej nie skończy życia na zimnym betonie, za kratami i zdąży poznać normalne życie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A może niech ten wątek będzie po prostu wątkiem do pokazywania psiaków zamojskich (starszych, zasiedziałych), a jeżeli zostanie podjęta decyzja, że ktoś pomaga konkretnemu psu to założy nowy wątek, do którego link będzie w pierwszych postach. Coś na zasadzie wątków zbiorczych, gdzie widać ile psów w potrzebie i ile zostało uratowanych. Ale zgodzę się, że post z rozliczeniem tutaj nie ma sensu, tak samo jak zbieranie pieniędzy na ogólne "Psy Niewidzialne". 

Jaaga, wspaniałą suczkę adoptowałaś. Razem z mężem jesteście cudownymi ludźmi. Mam nadzieję, że za te parę, paręnaście lat jak uda mi się dorobić własnego domu to będę mieć taką możliwość, aby zawsze było u mnie miejsce dla jednego dużego, nieadopcyjnego psa. 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ciesze sie ze powstal watek

tak mysle,ze jednak powinien ograniczac sie do zamojszczakow tych z dlugim stazem w schronie bo zwyczajnie nie damy rady pomoc wszystkim :(  chyba,ze ma byc tylko taki pokazowy i potem odnosniki-linki do psa,ktoremu pomagamy ,a ktore czekaja na pomoc...

deklarowalam  20 zl na zamojskim /stala/, ale z mysla bardziej konkretnie na psa wyciagnietego ze schronu niz na skarbonke choc jak taka by byla to tez postaram sie w miare mozliwosci o wspieranie,ale sa juz przeciez skarbonki na ONki, staruszki, kundelkowa ,sterylizacyjna  itp.  Ale wszystko do przemyslenia oczywiscie...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobrze,że powstał taki właśnie wątek niewidzialnych staruszków.Na wątku zamojskim są wstawiane wszystkie psiaki,które udało się Toli sfotografować podczas wizyty w schronie.Tu powinny być pokazywane tylko te wiekowe i uważam,że tylko z Zamościa bo inaczej się tego nie ogarnie.Jeżeli znajdzie się osoba,która zechce pomóc jakiemuś konkretnemu, to przecież te pierwsze info będzie tutaj,jak również zapewne jakieś deklaracje pomocy z tym związane.Wtedy można założyć osobny wątek, aby tu nie robić zamieszania.Jestem deklarowiczem Skarpety Talcott dla staruszków i też zawsze mogę wystąpić o jednorazową pomoc dla któregoś.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kochane - przede wszystkim bardzo, bardzo dziękuję,  że zajrzałyście tutaj, dziękuję za Wasze sugestie, przemyślenia, bardzo się przydadzą!

Wiem, że nie będzie łatwo, ale wierzę, że wypracujemy tutaj wspólnie jak najlepsze rozwiązania i uda się uratować kolejne starsze psy, uchronić je od strasznego odchodzenia w samotności i bólu, dać szansę na poznanie szczęśliwego pobycia  u boku człowieka.

Nie starczyło mi dzisiaj lajków, ale jutro się poprawię!

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Jaaga napisał:

Tolu, również uważam podobnie jak Elik, że gdyby chociaż jedna z tych suń, których zdjęcia wstawiłaś, miała mieć po latach odmieniony los i znalazła dom, to warto.

Ja jeszcze dodałabym w tytule, że starsze. Psów niewidzialnych w schroniskach jest mnóstwo, mogą być młode, tylko o typie urody, której większosć ludzi nie zauważa. Jednak z tego co orientuję się, Tobie chodzi o te biedne starsze, które spędziły tam  na betonie większosć swojego życia. Mnie ich również jest najbardziej żal.

Czasem myślę, jak okrutny byłby los Limby, gdyby nie została zabrana ze schroniska. Jak powoli w cierpieniu konałaby w zimnie, leżąc na betonie, bez środków przeciwbólowych, bez sił na walkę o wspólną miskę czy miejsce w budzie. To straszne, jak zazwyczaj kończą życie schroniskowi weterani. Przypomina mi się też towarzyszka, być może siostra Saby, której nie zdążyłyśmy pomóc. Saba jest szczęśliwa w swoim domu, a tej drugiej zabrakło szczęścia, żeby przetrwała zimę, do wiosny, kiedy Saba mogła opuścić schronisko.

Wydaje mi się też, że łatwiej będzie wątek ogarnać, jeśli będzie dotyczył niewidzialnych konkretnie z zamojskiego schroniska. Trzeba zobaczyć, czy ludzie nimi się zainteresują, czy zechcą pomóc. Oczywiście, to tylko moje przemyślenia.

Fajnie, jakby ktoś dał radę zrobić banerek, może jak więcej osób zobaczy, to pomysł podchwyci.

Po śmierci Limby, kiedy odeszła mu na rękach, mój mąż powiedział, że już nie chce następnego psa "hotelowego". Jednak gdyby znalazły się osoby, które chciałyby wesprzeć któregoś z tych weteranów, to miejsce na niego będzie u nas w domu czekać. 

 

 

Bardzo celna uwaga, zaraz poprawię tytuł, dodam wyraz"starsze". 

O banerek poproszę b-b, na pewno pomoże.

Wierzę, ze uda się nam pomóc kolejnemu starszemu psu i miejsce po Limbie nie zostanie puste...

13 godzin temu, Anula napisał:

Sądzę,że umieszczone opisy i zdjęcia powinny być na pierwszej stronie wątku.Można wkleić jedno zdjęcie psiaka a dalsze w linku.Zapewne będzie więcej Niewidzialnych psiaków.W opisie wiek psiaków.No i post rozliczeniowy.

Wpłacę na sam początek 50,00zł do skarbonki Niewidzialnych,niech da szczęście i się powiększa.

Zostawiłam po jednym zdjęciu, reszte uzupełnie po pobycie w schronie. 

Bardzo Anulko dziękuję za deklaracje wpłaty, trochę jeszcze trzeba odczekać  z wysyłką konta serduchooo7.gif

13 godzin temu, Jaaga napisał:

Dobry pomysł, żeby dać na początek po jednym zdjęciu. Jednak co do wieku psów, to wiem że Tola nie ma takich informacji. To tak, jak było z Ollym. Myślałyśmy, że to staruszek, a po przyjeździe okazało się, że to 5-letni psiak, tylko od podrostka w schronie. Chyba, że uda się Toli dowiedzieć w schronisku czegoś więcej.

 

13 godzin temu, Anula napisał:

Podejrzewam,że Tola uzyska informacje od jednego tam normalnego człowieka tylko to jest kwestia czasu.Można zawsze będzie dopisać,uzupełnić opis.Też będzie można pomyśleć o ogłaszaniu psiaków.

 

12 godzin temu, Jaaga napisał:

Tola mówiła, że tylko jeden pracownik może przekazać wiarygodne info o suniach i trzeba na niego trafić. Obu suniek żal bardzo. Pierwsza nie wygląda na staruszkę, ale widać, że już straciła nadzieję i sobie nie radzi, druga wg słów Toli podobno jest tak długo w schronisku, że była, zanim wprowadzono aktualną ewidencję.

Macie  rację, zostawiłam po jednym zdjęciu, będzie bardziej przejrzyście. 

Opisy będą, tylko potrzebuję trochę czasu.
Na pewno nie będzie to taki opis, informacje o psie, jakbyśmy sobie życzyły, ale wiadomo jak jest z tymi sprawami  w schroniskach.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...