Jump to content
Dogomania

Czester z Radys-kudłatek-wypatrzony przez Bogusik.Od 24.01.19 już w hoteliku.15.02.19 w DS w Poznaniu.


Anula

Recommended Posts

Oooo! Jakie śliczne zdjęcia Czesterka.Jest chłopczyk cudny.A jak ogólny stan zdrowia psiaka,jak uszka? Czy jest już umówiona kastracja?

Haniu, Animonda jest w drodze,gdyby co to też dawaj Czesterkowi zmieszaną z suchą karmą.

Fajnie,że mamy zdjęcia.Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Anulko jest jeszcze wpłata od mojej znajomej p.Kristel K. 10e. Więc będzie tak:

skarbonka sklepowa 22e x 4,2974zł= 94,54zł

znajoma                      10e x 4,2974zł= 42,97zł

============================================

Razem:                                                   137,51zł

Link to comment
Share on other sites

Czester waży 17 kg, w kłębie ma 44 cm. Określony wiek to 2 lata. Uszy ma czyste, pazurki obcięte. Został odrobaczony, zabezpieczony przeciwko pchłom i kleszczom, ma zrobione badania krwi - morfologię i biochemię. Z wyników badań wychodzi, że Czester jest na granicy z anemią, jednak wet stwierdził, że jest to zapewne związane z tym, że był źle karmiony. Zaproponował, by przed kastracją dla pewności zrobić jeszcze morfologię, ale sądzi, że przy dobrym żywieniu szybko wartości poprawią się. Kastrację udało mi się umówić na 13.02., ponieważ zwolnił się termin.

Czester u fryzjera był grzeczny, u weta również, na pobranie krwi nawet nie spojrzał. W domu jest trochę jak słoń w składzie porcelany - spokojny, powolny, kładzie się na środku kuchni, kiedy np. coś gotuję, wchodzi pod nogi. No i gentleman - nigdy nie wejdzie pierwszy przez próg, zawsze wchodzę do domu pierwsza, dopiero on za mną, w przeciwnym razie stoi i się na mnie patrzy.

Zakupiłam olekardin - 2 opakowania, dzisiaj doszła też animonda.

Faktura za weta 97 zł i za aptekę 18,82 zł, razem 114,82 zł

IMG_20190129_101833_450x600.jpg

IMG_20190129_175434_450x600.jpg

IMG_20190129_175602_800x600.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Myślę,że Czesterka będzie trzeba za tydzień ogłaszać.Kastracja jest planowana na 13.02.19.Trzeba go zaczipować i nie wiem czy był szczepiony kombajnem czy tylko na wściekliznę.Jakoś nie umiem odczytać zaświadczenia.

Wiek Czesterka jest określony przez nowosolskiego weta na 2 lata a na zaświadczeniu jest wpis 3 lata.Czy Czester ma książeczkę?

IMG_20190125_093404_01.jpg

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, Anula napisał:

Myślę,że Czesterka będzie trzeba za tydzień ogłaszać.Kastracja jest planowana na 13.02.19.Trzeba go zaczipować i nie wiem czy był szczepiony kombajnem czy tylko na wściekliznę.Jakoś nie umiem odczytać zaświadczenia.

Wiek Czesterka jest określony przez nowosolskiego weta na 2 lata a na zaświadczeniu jest wpis 3 lata.Czy Czester ma książeczkę?

 

To kombajn Anulko- wścieklizna plus wirusówki. https://www.bioveta.pl/produkty/produkty-weterynaryjne/biocan-novel-dhppi-l4r-liofilizat-i-rozpuszczalnik-do-sporzadzania-zawiesiny-do-wstrzykiwan-dla-psow.html

Wiek mysle, że Wasz wet ocenił lepiej, w radysach ostatnio jakos wszystkie mają 3 lata (na oko), Fejsikowi tez wpisali 3, a ma dużo mniej:(

nie wiem czy zaświadczenie będzie wbite w ksiązeczke czy dojdzie samo, nadal nie odebrałam listu z Radys. Ostatnio maja mnóstwo adopcji, ciagle transporty, mysle że brak czasu :( ale dojdzie to zaświadczenie na pewno

Link to comment
Share on other sites

Czester jest śliczny ale dlaczego ta biała malizna jest ogolona na zimę? To nieładnie.

I błagam, nie szczepcie jednocześnie wirusówek i wścieklizny, powinien być co najmniej dwutygodoniowy odstęp. Tak twierdzi i postępuje mój doktor wet a prowadzi moje wszystkie psy od 1985 roku. On ma doktorat autentyczny i mówi, że jednoczesne szczepienie oslabia dzialanie obu szczepień.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, kiyoshi napisał:

To kombajn Anulko- wścieklizna plus wirusówki. https://www.bioveta.pl/produkty/produkty-weterynaryjne/biocan-novel-dhppi-l4r-liofilizat-i-rozpuszczalnik-do-sporzadzania-zawiesiny-do-wstrzykiwan-dla-psow.html

Wiek mysle, że Wasz wet ocenił lepiej, w radysach ostatnio jakos wszystkie mają 3 lata (na oko), Fejsikowi tez wpisali 3, a ma dużo mniej:(

nie wiem czy zaświadczenie będzie wbite w ksiązeczke czy dojdzie samo, nadal nie odebrałam listu z Radys. Ostatnio maja mnóstwo adopcji, ciagle transporty, mysle że brak czasu :( ale dojdzie to zaświadczenie na pewno

Dzięki Iza za rozszyfrowanie,a na zaświadczenie,czy książeczkę poczekamy bo i tak jest 2 tygodnie do ponownego zrobienia badania krwi i kastracji.

42 minuty temu, dwbem napisał:

Czester jest śliczny ale dlaczego ta biała malizna jest ogolona na zimę? To nieładnie.

I błagam, nie szczepcie jednocześnie wirusówek i wścieklizny, powinien być co najmniej dwutygodoniowy odstęp. Tak twierdzi i postępuje mój doktor wet a prowadzi moje wszystkie psy od 1985 roku. On ma doktorat autentyczny i mówi, że jednoczesne szczepienie oslabia dzialanie obu szczepień.

A ta biała malizna jest to sznaucerek Hani i jest tak obcinany bez względu na porę roku.Czester już przyjechał z takimi szczepieniami i nic na to nie poradzimy.Moje psy były zawsze szczepione kombajnem.Mój wet ukończył WMW- UP we Wrocławiu i w rozmowie na ten temat nie widzi przeciwwskazań. Nawet obruszył się na moje słowa,że nie mam do niego zaufania.Także rozmawiałam z innym wetem w Legnicy ale też kończył we Wrocławiu i to samo potwierdził.Podejrzewam,że na Klinikach we Wrocławiu są takie same zasady szczepień.

Nie jestem zwolenniczką szczepień ale zmusza mnie sytuacja,że mój pies musi być szczepiony.Wychodzi poza teren posesji i posesję odwiedzają obcy ludzie.

 

Link to comment
Share on other sites

Może we Wrocławiu inaczej uczą, mój ma doltorat i przez dłuższy czas pracował przy lekach, trzymam się go od wielu lat i nigdy nie zrobił krzywdy moim psom.

Ale skoro wasi weci mówią, że to nie szkodzi to może mają rację, nie będę dyskutować.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.01.2019 o 17:23, Anula napisał:

Myślę,że Czesterka będzie trzeba za tydzień ogłaszać.Kastracja jest planowana na 13.02.19.Trzeba go zaczipować i nie wiem czy był szczepiony kombajnem czy tylko na wściekliznę.Jakoś nie umiem odczytać zaświadczenia.

Wiek Czesterka jest określony przez nowosolskiego weta na 2 lata a na zaświadczeniu jest wpis 3 lata.Czy Czester ma książeczkę?

IMG_20190125_093404_01.jpg

Tak, jak Iza już wcześniej napisała, i ja potwierdzam. Jest to szczepionka tzw.kombajn (wscieklizna plus wirusowki nosówka, paro itp). Berni  (były Prezes) byl zaszczepiony taka sama szczepionka. Oprócz tego zaświadczenia dostaliśmy tylko umowę adopcyjną. A więc przyjechał przyjechał "goły" -  tak jak wielu Radysiakow. No i wiek psa podany na umowie i zaświadczeniu 4 lata. Nasz weterynarz ocenił na 7-8 lat. Z tym ze Berni ma bardzo zdarte zęby boczne. 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Ainana napisał:

Tak, jak Iza już wcześniej napisała, i ja potwierdzam. Jest to szczepionka tzw.kombajn (wscieklizna plus wirusowki nosówka, paro itp). Berni  (były Prezes) byl zaszczepiony taka sama szczepionka. Oprócz tego zaświadczenia dostaliśmy tylko umowę adopcyjną. A więc przyjechał przyjechał "goły" -  tak jak wielu Radysiakow. No i wiek psa podany na umowie i zaświadczeniu 4 lata. Weterynarz ocenił na 7-8 lat. Z tym ze Berni ma bardzo zdarte zęby boczne. 

Wiadomo już,że z reguły nie zgadza się wiek.Tylko jak wytłumaczyć adoptującym skoro zaświadczenie jest wystawione przez weta.Nie wiem czy wet nowosolski wystawiając książeczkę wpisze wiek 2 lata bo by to się nie zgadzało z zaświadczeniem.Raczej wpisze 3 lata.

No nic będziemy go ogłaszać,że ma 2 lata aby miał większą szansę na adopcję.

Link to comment
Share on other sites

No rozumiem Anula o ci chodzi.  Czesterek jest w innej sytuacji, bo jest przeznaczony do adopcji, szuka dobrego domku. I na wiek patrzy się pod tym kątem. Chociaż jest tu różnica tylko 1 roku. U Berniego trochę więcej; ) no ale on się nigdzie nie wybiera :)

Czesterek jest urokliwy, ma super urodę. Więc powinien szybko znaleźć domek. Fajny z niego psiak. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ainana duzo psow po schronisku ma mocno starte zeby. Czesto psy gryza kraty probujac sie uwolnic:( wiec samo starcie zebow raczej nie jest wlasciwym wyznacznikiem wieku. Bardzo watpie by Twoj Berni mial 7-8 lat

A co do Czestera to uwazam ze powinnyscie adoptujacym mowic ze ma tyle lat ile uznal wet u Hani. W Radysach moim zdaniem ten wiek jest oceniany na oko, praktycznie nigdy sie nie zgadza

Adoptujacym mozna wytlumaczyc jakie to schronisko, ile tam jest psow, zreszta 1 rok to faktycznie tak mala roznica ze nie powinna nikogo odstraszyc

Oglaszajcie chlopaka ;)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, kiyoshi napisał:

Ainana duzo psow po schronisku ma mocno starte zeby. Czesto psy gryza kraty probujac sie uwolnic:( wiec samo starcie zebow raczej nie jest wlasciwym wyznacznikiem wieku. Bardzo watpie by Twoj Berni mial 7-8 lat

Iza domyśliłam się, z czego to starcie zębów : (( i zdaje sobie sprawę, ze to słaba wytyczna w określaniu wieku;) może wet się myli, całkiem możliwe. Widziałaś sporo zdjęć Berniego, po czym twierdzisz ze tyle lat raczej nie ma?:) fajnie, że go odmlodzilas. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Ainana napisał:

Iza domyśliłam się, z czego to starcie zębów : (( i zdaje sobie sprawę, ze to słaba wytyczna w określaniu wieku;) może wet się myli, całkiem możliwe. Widziałaś sporo zdjęć Berniego, po czym twierdzisz ze tyle lat raczej nie ma?:) fajnie, że go odmlodzilas. 

w sumie na zywo go nie widziałam, ale na filmiku bryka jak młodziak :D

wydaje mi sie, że przy jego wadze 8 lat to już by był dość sędziwy wiek i stawy już tez byłyby mniej sprawne, oczywiście tylko na żywo można to ocenić, po prosu na filmiku wygląda jak takie 4ro latek ;) i tak tez mu życze by wyglądał i czuł się jak najdłużej ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...