Jump to content
Dogomania

szczeniaczek NIE z hodowli .. o co pytac wlasciciela?


Angelika612

Recommended Posts

po wybraniu rasy(padlo na owczarka pirenejskiego) zaczelam poszukiwania hodowli.
Pierwszy strzal ... zajezdzamy a tam czysta farma z kozami,oczywiscie zaraz mnie to zmartwilo szczegolnie jak zobaczylam jakie psy byly brudne.  Jest to rasa pasterska i wlasnie po to ci ludzie je tam maja, ja chce pieska typowo do domu.
wlascicielka oczywiscie zapewniala ze rodzice psiakow sa zdrowe itp. ze nie ma rodowodu,poniewaz takiego nie potrzebujea psy sa zdrowe i swietne w swojej pracy. na pierwszy rzut oka faktycznie okazy zdrowia,szczesliwe ,przyjazne itp.
po chwili poszla po jedzonko dla szczeniakow ..i tu bylo moje najwieksze zaskoczenie gdy podala im ryz z kurzymi lapkami. pieski w stodole ,nie byly jeszcze szczepione (obecnie maja 5 tyg) co do odrobaczenia to tez nic nie wspomniala.

to dopiero moje poczatki w szukaniu szczeniaka,,, wiem ze niby najlepiej zeby byly z papierami FCI , czy sa moze inny wazne papiery, dokumenty ??
na co jeszcze mam zwracac uwage jadac ogladac szczeniaki?? o co konkretnie pytac??

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Angelika612 napisał:

po wybraniu rasy(padlo na owczarka pirenejskiego) zaczelam poszukiwania hodowli.
Pierwszy strzal ... zajezdzamy a tam czysta farma z kozami,oczywiscie zaraz mnie to zmartwilo szczegolnie jak zobaczylam jakie psy byly brudne.  Jest to rasa pasterska i wlasnie po to ci ludzie je tam maja, ja chce pieska typowo do domu.
wlascicielka oczywiscie zapewniala ze rodzice psiakow sa zdrowe itp. ze nie ma rodowodu,poniewaz takiego nie potrzebujea psy sa zdrowe i swietne w swojej pracy. na pierwszy rzut oka faktycznie okazy zdrowia,szczesliwe ,przyjazne itp.
po chwili poszla po jedzonko dla szczeniakow ..i tu bylo moje najwieksze zaskoczenie gdy podala im ryz z kurzymi lapkami. pieski w stodole ,nie byly jeszcze szczepione (obecnie maja 5 tyg) co do odrobaczenia to tez nic nie wspomniala.

to dopiero moje poczatki w szukaniu szczeniaka,,, wiem ze niby najlepiej zeby byly z papierami FCI , czy sa moze inny wazne papiery, dokumenty ??
na co jeszcze mam zwracac uwage jadac ogladac szczeniaki?? o co konkretnie pytac??

Znajdz porządną hodowlę zarejestrowaną w ZKwP,dobrze ,że coś wzbudziło Twoją czujność,bo byłas o krok od popełnienia strasznego głupstwa...Kobieta opowiada bzdury,a 'na oko',to tylko kompletny laik i ignorant ocenia szczenię,bo ocena jest niemożliwa.

Z hodowli masz dostać metrykę (do wyrobienia rodowodu) oraz ksiązeczkę zdrowia z wpisami o przeglądzie szczeniąt,o szczepieniu i odrobaczeniu.

A "ci ludzie" nie mają psów z racji ich predyspozycji pasterskich,mają je,zeby na nich zarabiać,a nic nie inwestować.Trzymaj sie od takich pseuduchów z daleka!

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz. 

Wczoraj bardzo dużo o tym Myślałam  i doszłam do wniosku że cena nie gra roli a przynajmniej będę pewna co dostanę. 

 

Właśnie dzisiaj napisała mi pani z bardzo chwalonej hodowli że suczka się zwolniła bo ktoś jednak jej nie bierze. Więc w sobotę jadę obejrzeć i zapoznać się z malenstwem 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...