Jump to content
Dogomania

"Życie w schronie mnie przerosło, nie mam już nadziei.." -a jednak udało się ZEFIREK ma swój DOM STAŁY!


kiyoshi

Recommended Posts

5 godzin temu, fegelle napisał:

co dziś u Zefirka słychować :)

No, niestety, dzień pracowy intensywny i nie miałam czasu tu wejść. Zefirek coraz śmielszy i szczęśliwszy, lata po ogrodzie, asystuje przy pracach ogrodowych, nauczył się pięknie przeskakiwać płotek oddzielający strefę przed domem od ogrodu z tyłu domu. Jest bardzo grzeczny i karny, przybiega na każde gwizdnięcie, uwielbia głaski i miziana. No - ideał po prostu. Tylko do dzieci pani podszedł na razie z rezerwą - tak, jak do męża. 

Zaraz powysyłam filmiki, które dziś dostałam do Kiyoshi

A - i jeszcze bardzo bardzo dziękuję za kolejne wpłaty - od Christo-fair i od Zacharego :* :* :* 

Link to comment
Share on other sites

A teraz parę cytatów z pani, u której w hoteliku jest Zefirek

"mam jeszcze takie uwagi co do charakteru - TO JEST BARDZO ZROWNOWAZONY PIES, wybitnie zrownowazony, lezał przy działajacej pile, nie uciekał, ja dzis przenosiłam te 2m witki, grabiami obok niego zbierał resztaki - siedział spokojnie i patrzył, nie odskawił, nie uciekał spłoszony.  W kojcu - jak wychodze czy wchodze do domu siedzi cichutko, albo lezy i patrzy - nie ma nawoływania szczekiem i szaleństw w boksie"

"jedyny minus jaki zauwazyłam to skoki .... to mozna skorygować oczywiscie bez wiekszego problemu, nie jest to dyskwalifikacja :-)  ale uciazliwosc :-)"

"schylic sie nie da, ukucnac, pacha sie łapami na człowieka :-) do twarzy z całusami, głowe pod pache wciska i cału pod reke sie łąduje :-) tylko te skoki sa do skorygowania - reszta super, spokój, opanowanie, nie podnieca sie byle czym, nie jest szczekliwy i pilnuje sie cały czas człowieka, Bela i Budrys go nie interesują"

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

I jeszcze taka historyjka, która rozczuliła mnie maksymalnie:

"(Mąż) pracował z drewnem w sobote, a mały asystował, M cos tam zaznaczał ołówkiem jak deski przycinał, nagle rozglada sie i szuka - gdzie ołowek ??? a Zefirzysko siedzi przed nim a ołówek w pysku trzyma :-) i patrzy .... M poprosił o oddanie ołowka - dostał, zaznaczył co chciał, ołowek odłozył i za chwile Zefir siedzi z ołowkiem w pysku patrzy i czeka :-) ..taki asystent! :-) "

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, agat21 napisał:

I jeszcze taka historyjka, która rozczuliła mnie maksymalnie:

"(Mąż) pracował z drewnem w sobote, a mały asystował, M cos tam zaznaczał ołówkiem jak deski przycinał, nagle rozglada sie i szuka - gdzie ołowek ??? a Zefirzysko siedzi przed nim a ołówek w pysku trzyma :-) i patrzy .... M poprosił o oddanie ołowka - dostał, zaznaczył co chciał, ołowek odłozył i za chwile Zefir siedzi z ołowkiem w pysku patrzy i czeka :-) ..taki asystent! :-) "

Niezwykly madry nad modrosci

 miod miod na serce kazde

 takie psie serce

 jedyny poprostu jedyny

 

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj kolejne wieści od Zefirka :) Wszystko w porządku, spokój i opanowanie psiaczka są ujmujące :) Jego serdeczność dla człowieka też :) Dzisiaj też było pierwsze spotkanie z córeczką państwa, u których jest Zefirek, córcia ma chyba 3 lata. Okrążał ją i okrążał, tak, jak na początku męża pani, chyba nie zna za dobrze dzieci albo się ich trochę boi. Ale znowu: zero agresji, raczej postawa: "chciałbym i boję się". Było też pierwsze spotkanie z kotem na płocie. Zaraz wyślę filmik do Kiyoshi z prośbą o wstawienie :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki Kiyoshi :)

Ja mam czasami wrażenie, że Zefirek to w ogóle niewiele widział, niewiele życia zna.. On się taki dziwi na widok różnych stworzeń, takich, jak dzieci, koty.. Może gdzieś siedział zamknięty? Kojec na początku nie kojarzył mu się dobrze :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...