Jump to content
Dogomania

"Życie w schronie mnie przerosło, nie mam już nadziei.." -a jednak udało się ZEFIREK ma swój DOM STAŁY!


kiyoshi

Recommended Posts

A teraz nowa niespodzianka! Zefirek zaczyna się bawić i znosić sobie "skarby na swój kocyk! Dzisiaj pierwszy raz podprowadził dzieciom zabawki! Niektóre trzeba było ratować, ale na niektóre dostał embargo ;)) Zamordował już szczurka, kura jeszcze cała. Dodatkowo przyniósł sobie pani skarpetkę :) 

A na początku pobytu nie wiedział, co to są zabawki :)

 

image.png.e3cb0f6229228c98896aced0c06e4e64.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, agat21 napisał:

A teraz nowa niespodzianka! Zefirek zaczyna się bawić i znosić sobie "skarby na swój kocyk! Dzisiaj pierwszy raz podprowadził dzieciom zabawki! Niektóre trzeba było ratować, ale na niektóre dostał embargo ;), zamordował już szczurka, kura jeszcze cała. Dodatkowo przyniósł sobie pani skarpetkę :) 

A na początku pobytu nie wiedział, co to są zabawki :)

Niby zwykła rzecz, ale w wykonaniu Zefirka bardzo cieszy ! Ma normalny dom, to sie chłopak rozwija. No i dobre wyniki z badań też są powodem do radości ! Żeby jeszcze dobry dom sie trafił, to wiecej juz nic nie trzeba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Był drugi telefon o Zefirka. Pan z Warszawy, mieszka z żoną i teściową, sądząc po głosie taki już trochę dojrzalszy pan :) Zefirek mu się spodobał, bo spokojny i zrównoważony, a on ma 2 koty w domu i szuka psiaka, który by mu kotów nie zjadł. Na razie się umówiliśmy, że podjedziemy razem do hotelu w przyszły weekend, jak będę jechać z kolejnymi puszkami dla Zefirka. Jesli do tej pory oczywiście nikt inny Zefirka nie weźmie. To pierwsze młodsze małżeństwo będzie próbować podjechać w tygodniu do hotelu, jesli się nie uda, to też w następny weekend się zapowiedzieli.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj udało mi się między szpitalem ojca, kotem siostry a pracą pojechać do Skierniewic i wreszcie dostarczyć dla Zefirka karmę podarowaną przez Madie. W samą porę, bo właśnie dojadał już resztki zakupionej poprzednio. 

Przy okazji muszę "naskarżyć" na chlopaka, że po prostu bezczelnie mnie obszczekał! On juz tak pilnuje nowego domu i pani, że każdy stanowi wielkie zagrożenie. Poza tym wyraźnie się mnie bał. Widocznie on tak reaguje na każdą nowopoznaną osobę. Przy głaskaniu odwraca głowę, boi się spojrzeć w oczy. W sumie bida tak :( Żal mi go. Musiał sporo złego jednak zaznać. 

I był trzeci telefon dziś, ale pan jakis taki mało zdecydowany, a jak jeszcze wyjechał, że ma troje dzieci, w tym jedno półtoraroczne, które - jak to dziecko - może pociągnąć za ucho czy ogon, bo to tylko dziecko, to jakoś mało zachęcająco poprowadziłam z nim rozmowę. :D W rezultacie - pan się zastanowi i porozmawia z żoną. 

Może za ostra selekcja, ale nie chciałabym, żeby Zefirek stał się zabawką dla dzieci. 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, agat21 napisał:

Dzisiaj udało mi się między szpitalem ojca, kotem siostry a pracą pojechać do Skierniewic i wreszcie dostarczyć dla Zefirka karmę podarowaną przez Madie. W samą porę, bo właśnie dojadał już resztki zakupionej poprzednio. 

Przy okazji muszę "naskarżyć" na chlopaka, że po prostu bezczelnie mnie obszczekał! On juz tak pilnuje nowego domu i pani, że każdy stanowi wielkie zagrożenie. Poza tym wyraźnie się mnie bał. Widocznie on tak reaguje na każdą nowopoznaną osobę. Przy głaskaniu odwraca głowę, boi się spojrzeć w oczy. W sumie bida tak :( Żal mi go. Musiał sporo złego jednak zaznać. 

I był trzeci telefon dziś, ale pan jakis taki mało zdecydowany, a jak jeszcze wyjechał, że ma troje dzieci, w tym jedno półtoraroczne, które - jak to dziecko - może pociągnąć za ucho czy ogon, bo to tylko dziecko, to jakoś mało zachęcająco poprowadziłam z nim rozmowę. :D W rezultacie - pan się zastanowi i porozmawia z żoną. 

Może za ostra selekcja, ale nie chciałabym, żeby Zefirek stał się zabawką dla dzieci. 

Ja też nie byłabym zachwycona adopcją do tej rodziny. Zefir to młody piesek po przejściach i należy mu się domek z najwyższej półki.

Link to comment
Share on other sites

Trzymam kciuki za Zefirka, ma chłopak powodzenie :) dobrze, gdyby w miare szybko trafił do domu stałego skoro tak łatwo się przywiązuje, żeby jak najmniej cierpiał.

Dzis poczta dostarczyła do mnie ZAŚWIADCZENIE O SZCZEPIENIU, gdzie mam odesłać agatka? do Ciebie czy do hoteliku? podaj adres na priv, wyśle poleconym

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, kiyoshi napisał:

Trzymam kciuki za Zefirka, ma chłopak powodzenie :) dobrze, gdyby w miare szybko trafił do domu stałego skoro tak łatwo się przywiązuje, żeby jak najmniej cierpiał.

Dzis poczta dostarczyła do mnie ZAŚWIADCZENIE O SZCZEPIENIU, gdzie mam odesłać agatka? do Ciebie czy do hoteliku? podaj adres na priv, wyśle poleconym

Kochana, do mnie, podam Ci adres na priva. Dzięki

Link to comment
Share on other sites

Zefirek coraz grzeczniejszy na spacerach, wraca na zawołanie, ale musi iść z panią. To chyba jest pies, który potrzebuje jednego przewodnika, przy którym dobrze i bezpiecznie się czuje, reszta świata mogłaby nie istnieć. No, może poza kilkoma jeszcze osobami, które po dłuższym zapoznaniu też mogą podrapać , pogłaskać, pomiziać. Ale duszą towarzystwa to on nigdy pewnie nie będzie. Chyba za dużo wycierpiał.

Ma coraz lepszy apetyt, ale zjada całą miskę, jak czuje się bezpieczny z dala od innych psów. Dlatego ma teraz swoje miseczki na górze w sypialni państwa, gdzie jest również jego kocyk do spania. Tam pozostałe psy nie wchodzą. 

Zostawiony sam w domu choćby na chwilę piszczy i drapie w drzwi. Także pewnie nauka zostawania samemu w domu, a nie w kojcu, nie będzie taka "hop siup". :(

Link to comment
Share on other sites

Halo, halo, jest ktoś u Zefirka? ;) Pani wczoraj miała jakieś urwanie głowy, nie było zdjęć ani filmików, ale była fajna historyjka. Rano nie zadzwonił budzik pani, ale 5 minut później zadziałał inny: Zefirek, który wskoczył na łóżko i położył się na pani. :D

Dostałam fakturę na koniec stycznia, spróbuję schować dane osobowe i wkleję. 

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, agat21 napisał:

Halo, halo, jest ktoś u Zefirka? ;) Pani wczoraj miała jakieś urwanie głowy, nie było zdjęć ani filmików, ale była fajna historyjka. Rano nie zadzwonił budzik pani, ale 5 minut później zadziałał inny: Zefirek, który wskoczył na łóżko i położył się na pani. :D

Dostałam fakturę na koniec stycznia, spróbuję schować dane osobowe i wkleję. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, agat21 napisał:

Halo, halo, jest ktoś u Zefirka? ;) Pani wczoraj miała jakieś urwanie głowy, nie było zdjęć ani filmików, ale była fajna historyjka. Rano nie zadzwonił budzik pani, ale 5 minut później zadziałał inny: Zefirek, który wskoczył na łóżko i położył się na pani. :D

Dostałam fakturę na koniec stycznia, spróbuję schować dane osobowe i wkleję. 

Jest, jest. Tylko się nie odezwał.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, agat21 napisał:

Halo, halo, jest ktoś u Zefirka? ;) Pani wczoraj miała jakieś urwanie głowy, nie było zdjęć ani filmików, ale była fajna historyjka. Rano nie zadzwonił budzik pani, ale 5 minut później zadziałał inny: Zefirek, który wskoczył na łóżko i położył się na pani. :D

Dostałam fakturę na koniec stycznia, spróbuję schować dane osobowe i wkleję. 

Czytam wszytko i raduje z dzielnego

 cudownego

 tulinkamsciskam

 Agatko przeprowadzaj selekcyje

 wielkie i calun czas

jak tylko dasz rade

 niechaj trafi najlepszy domcik

 ktoren gdzies jest

 tylko jeszcze nie wie ze taki przecudny Zefciu czeka

hihi Zefcik morderca pluszakow

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...