Jump to content
Dogomania

Czy psu, który NIE jest alergikiem można podawać karmę hipoalergiczną?


cosmog

Recommended Posts

Drodzy forumowicze,

Mam pewien dylemat, będę miała szczeniaka (Angielski Cocker Spaniel) w przyszłym miesiącu. Jednak nie wiem jaka karma będzie dla niego najlepsza. W hodowli karmiony jest Royal Canin Medium Puppy/ Junior. Myślałam aby zmienić ją na karmę Brit Care Puppy All Breed,jest to karma bezzbożowa, hipoalergiczna; Obawiam się jednak, że gdy pies będzie karmiony hipoalergiczną karmą, to może nawabić się nietolerancji na pewne składniki (m.in np. zboża a nawet kurczak) i gdy w przyszłości będę chciała mu podać inną karmę okaże się że ma na coś alergię. Proszę o radę czy zostać przy Royal Canin na 12 miesięcy , a potem brit care medium, czy zmianić Royal Canin na Brit Care Puppy. Jeżeli polecacie jakieś inne karmy dla szceniąt z podobnej półki cenowej piszcie śmiało :)

Link to comment
Share on other sites

Royal Canin jest dużo gorszej jakości niż Brit Care.

Możesz podawać karmę hipoalergiczną psu bez alergii. Od karmy nie-hipoalergicznej też się pies może nabawić alergii.

Psy raczej bywają uczulone na produkty pochodzenia zwierzęcego.

Obczaj sobie Purizon (dostępny w zooplus), to chyba najtańsza obecnie karma bezzbożowa, wielu psom bezzbożówki dobrze służą i nie znam nikogo, kto by był z tej akurat karmy niezadowolony.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...