Jump to content
Dogomania

Po wielu perypetiach- KORI ma dom w Bielsko-Biała <3 <3 Do odważnych świat należy...po 3 latach w Radysach i 3 miesiącach u Dexterki ....nieudana adopcja i zwrot...znów w hoteliku czeka na DOM


kiyoshi

Recommended Posts

chciałam jeszcze tylko napisać, że PRZEPRASZAM, że się uniosłam:( mam cięzki dzień...dzisiejsza wichura rozwaliła nam kojec w schronisku, jeden pies uciekł, mogło się to skończyć tragicznie, na szczęście sytuacja jest opanowana, ale naprawde jesteśmy wyczerpane...

My tu znamy teren....starsze osoby tez odbierały od nas psy, nawet te co nie znają internetów, bo sąsiad chociażby wiedział że pies zaginą i skojarzył on czy syn czy wnuk i poszedł do starszej sąsiadki i ta juz po dobie potrafiła zadzwonić (mamy wiele takich przypadków)...mamy też psy starszych osób "w bazie zaginionych" i same robimy im olxy czy facebooki...jakoś wiele osób nie internetowych potrafi znaleść pomoc gdy naprawde zalezy im na psie i tęsknią....

Miłego dni...ide odpocząć

Link to comment
Share on other sites

Kiyoshi, ale czasami należy się wyładować. Tak dla zrowia.

Mnie nie przekonuje to że ktoś nie wie gdzie ogłaszać psa.

Pies powinien być Jednostką Luksusową dostępna tylko dla osób które są w pełni świadome jak się nim opiekować jak dbać, karmić. A nie dla odludków dla których pies jest substytutem istnienia.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dla Kori wpłynęło 20 zł od Zorki :) DZIEKUJE :)

A co do collie, dla uspokojenia wszystkich- przetrzymam go 14 dni na pewno, cpraktycznie co drugi dzień pytam schronisko czy ktoś go szukał...niestety na razie nikt. Za to, z pewną osobą, jestesmy na tropie prawdopodobnej pseudo...i to by wiele tłumaczyła. Dla psiaka sprawdzam kolejne trzy domy, jak będzie ok. to w przysły wekend, już zgodnie z prawem, psiaka wyadoptuje w dobre i sprawdzone ręce.

 

ps. O korcia niesttey nikt nie dzwoni

  • Like 2
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Dziękuje slicznie karren za zasponsorowanie 15 kg karmy i smaczków dla Korcia :) <3 <3 <3

Dziękuje też Jagimuza (Pani Kapselka) za 20 zł wpłaty na Korcia :) :)

 

Dziś miałam telefon w sprawie Korcia...tzn...Pani pytała o Korcia a potem czy mam na sprzedaż szczeniaki akity.....

 

ps. skończyły się już wszystkie wyróznienia ogłoszeń Korcia...zaraz wyróżnie za 3  i rozlicze na 1 stronie (17,8 x 3= 53 zł)

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, uxmal napisał:

Zadzwoni. Trzeba być dobrej myśli.

Zaglądam do Korcia..

Akity są chyba teraz modne. Szczególnie te amerykańskie.

daj spokój:(( takie to przykre, że są mode :(..tyle się nasłuchałam o akitach, jaką to Pani znalazła cudowną hodowle, Pan ma aż 6 suczek a zaczął od jednej i zeby jej nie byo smutno kupił jej psa...no a teraz ma 6 suczek! ona juz tam zarezerwowała szczeniaka..

Oczywiście dostała ode mnie niezłe litanie o bezsensie rozmnażania psów w chwili gdy tyle cudownych zwierząt umiera w schroniskach, no ale ona musi mieć szczeniaka...

nie mam pojęcia pojęcia po co ta osoba do mnie zadzwoniła- chyba tylko żeby mi podnieść ciśnienie. Ja mam tam na wsi gdzie jest nasze przytulisko akite na łańcuchu...niestety łańcuch ma te 5 metrów, a pies nie jest wychudzony, bude ma dobrą...i tak wegetuje....dlatego trafi mnie jak słucham o "hodofli" psów...niezależnie jakich :(

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, kiyoshi napisał:

daj spokój:(( takie to przykre, że są mode :(..tyle się nasłuchałam o akitach, jaką to Pani znalazła cudowną hodowle, Pan ma aż 6 suczek a zaczął od jednej i zeby jej nie byo smutno kupił jej psa...no a teraz ma 6 suczek! ona juz tam zarezerwowała szczeniaka..

Oczywiście dostała ode mnie niezłe litanie o bezsensie rozmnażania psów w chwili gdy tyle cudownych zwierząt umiera w schroniskach, no ale ona musi mieć szczeniaka...

nie mam pojęcia pojęcia po co ta osoba do mnie zadzwoniła- chyba tylko żeby mi podnieść ciśnienie. Ja mam tam na wsi gdzie jest nasze przytulisko akite na łańcuchu...niestety łańcuch ma te 5 metrów, a pies nie jest wychudzony, bude ma dobrą...i tak wegetuje....dlatego trafi mnie jak słucham o "hodofli" psów...niezależnie jakich :(

Pies na łańcuchu to głębokie średniowiecze..  Na dodatek jeszcze żywią odpadami czym popadnie..  

Ehhh,  ostatnio  doła złapałam  na samą myśl o  rasach,  hodowlach.  Coś się  złego zadziało. Owczarki niemieckie  nerwowe i  krzywe .  Żal patrzeć. Jedna wielka wada ortopedyczno neurologiczna. Buldożki i mopsy jakieś  niskopodłogowe są  z płaskimi pyskami. Teriery walijskie też  teraz jakieś miniaturowe się pojawiają. Sznaucery też coraz mniejsze i bardziej  chorowite. 

Do tego dochodzą  pseudo, bo kasa i kasa.

 

Albo znowu w drugą stronę.  Kupują np border Colie i  lecą na  maxa z psem po treningach.   Normalne szkolenie z posłuszeństwa to spoko ale ganianie młodego szczeniaka na kursy obciążajace młody układ kostny to lekkomyslność. 

I ta piłeczka w parkach..  Jedyny pomysł na zabawę z  psem :(( Normalnie mam gulę. 

wiem marudzę.. Ale jesień.. Nastała... 

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, kiyoshi napisał:

chyba i mi doskwiera, bo wszystko jakies bardziej smutne i znów za ciężkie :(

ślijmy sobie dobre myśli...

Oj dobre myśli potrzebne na już. Mój znajomy mi powtarza, że "całego świata nie zbawisz;, a ja mu na to zawsze mówię, że owszem nie ale akurat tym konkretnym zwierzakom, które stają na mojej drodze to moggę chociaż, trochę pomóc. I po prostu trzeba robić swoje i starać się  pomagać czy ludziom, czy zwirzakom, którzy stają na naszej  drodze, chociaż nie zawsze można i nie zawsze wychodzi.

Za chwilę jadę na wieś do moich piesów :).

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ogonek mu lata az miło:)))  I ten uśmiech:))

Gdzieś czytałam -chyba w książce o oksytocynie i psach- że ten psi uśmiech to psiaki wypracowaly specjalnie dla człowieka. Nauczyły się przez naśladownictwo ludzkiego uśmiechu.

No i uśmiechają się od ucha do ucha tylko w kierunku człowieka,:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Miałam dziś telefon o Korcia z Poznania.

Bardzo dobrze mi się z Panią rozmawiało, własciwie nic mnie jakoś bardzo nie zaniepokoiło ani nie zraziło. Wydaje się, że to może być dobry dom dla Korcia. Moja ulubiona Poznańska wizytatorka Natalia, która już wiele wizyt przedadopcyjnych wykonała dla naszych przytuliskowych na przestrzeni lat- odwiedzi także ten dom. Ufam jej absolutnie. I poczekam na jej opinie, wtedy opisze Wam dokładnie.

Wizyta będzie w tym tygodniu. Rodzina z dziećmi, mieszkają w dzielnicy Wilda, dosłownie kilka kroków od wiekiego parku, doliny Warty i psiego wybiegu, mają juz jednego psiaka 12 lat westa.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

O, to jakby trafił tutaj to jest duża szansa, że bym go widywała... ;) (to "moje" tereny)

Tysiu...Ty jesteś w Poznaniu???a nie we Wrocku???

Ja na WIldzie też mogłabym go odwiedzić kiedyś, ale...wizytatorka ostrożnie patrzy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...