Jump to content
Dogomania

Po wielu perypetiach- KORI ma dom w Bielsko-Biała <3 <3 Do odważnych świat należy...po 3 latach w Radysach i 3 miesiącach u Dexterki ....nieudana adopcja i zwrot...znów w hoteliku czeka na DOM


kiyoshi

Recommended Posts

2 godziny temu, zorka5 napisał:

Korzystając z wolnej chwili życzę wszystkim Wesołych i spokojnych Świąt, a naszemu Korusiowi w nadchodzącym nowym roku, najwspanialszego, kochającego  domku ♥️

Dziękuję Zorko

Przyłączam się całym sercem do Twoich życzeń 

Link to comment
Share on other sites

Miałam dziś telefon o Kori i powiem Wam, że od razu odczułam różnice....

Zadzwonił Pan z okolic Szczecina, rozmawialiśmy długo, ma sunie która (jego zdaniem) jest kopią Korcia (lub na odwrót)....(po rozmowie wysłał mi zdjęcia i dla mnie podobieństwo fizyczne nie jest aż tak wielkie, ale to bez znaczenia). W każdym razie Pan bardzo w porządku, widać że świadomy potrzeb psów, d ługich spacerów, wybiegania, zajęć...mieszkają teraz w bloku ale od wiosny na stałe w domu na wsi, który właśnie kończą budować. Zresztą Pan od razu mi wytłumaczył jak duuużo dużo lepiej sunia czuje sie na wsi w porównaniu do miasta...opowiadał mi  też o zdolnościach swojej suni. Np. o tym jak przedostaje się na działke sąsiada, by kopać tam doły. Pytam więc o ogrodzenie, a Pan mówi: "Prosze Pani, przecież jest ogrodzenie, ale dla niej to żaden problem!" no...widac że sunia ma podobny temperament do Korcia i pasowali by do siebie. Pan zachwalał jakie te psy są MĄDRE (miał na myśli chyba swoją i Korcia jako TE)...

Wcześniej mieli amstaffa. Tą sunie znaleźli. Po roku odnalazł się jej prawdziwy własciciel ale jak zobaczył jak sunia jest zzyta z nimi to już jej nie odebrał.

Państwo mieszkają w Szczecinie, maja dorosłe dzieci więc obstawiam wiek 50 +.  Nie padły żadne deklaracje, raczej Pan dzwonił w celu rozeznania. Mówił że był 3 tygodnie temu w okolicach Częstochowy, żałował że wtedy nie wiedział o Korim...

Będzie rozmawiać z żoną. Gdyby się zfdecydowali to będziemy rozmawiać dalej. Ale czuje że jesteśmy na dobrym kursie tzn. wreszcie dzwoni ten kto powienien....

 

Dziękuje Wam <3

 

 

edit: jak przyjżałam się bardziej zdjęciom Kori i suni to faktycznie jest podobieństwo, ten sam rodzaj gęstej sierści, białe końcówki łap, sunia tylko ma mniej białego ma pyszczku i chyba nie ma bieli na piersi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Jeżeli sunia przeskakuje płot to szybko nauczy Kori też przeskakiwać.Nie da się tego płotu podwyższyć nawet zwykłą siatką?

 

1 godzinę temu, Poker napisał:

Być może sunia nie przeskakuje płotu tylko podkopuje się pod nim , jeżeli jest z siatki bez podmurówki.

kochane, az tak bardzo nie wnikałam, bo Pan dzwonił PODPYTAĆ..nie deklarował póki co chęci adopcji..

Jak zadeklaruje to dopytam, sprawdze. Zapewnie Was tylko, że Pan sam mówił że " nie jest dla niego komfortową sytuacją że sunia przedostaje się do sasiada i tam kopie". Póki co na tej wsi jest budowa w trakcie, na wiosne mają sie przeprowadzić, pewnie wtedy też będzie można poprawić ogrodzenie/ czy zrobić nowe...

Link to comment
Share on other sites

Jak właściciel będzie w porządku, to zapanuje nad tymi ucieczkami, zresztą Kori to zwinna bestia, więc myślę, że wcale nie trzeba go tego przeskakiwania uczyć :) Ważne, żeby Pan był właściwy, a problemy, czy trudności z psiakami będą zawsze, ideały nie istnieją 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, iza121 napisał:

Jak właściciel będzie w porządku, to zapanuje nad tymi ucieczkami, zresztą Kori to zwinna bestia, więc myślę, że wcale nie trzeba go tego przeskakiwania uczyć :) Ważne, żeby Pan był właściwy, a problemy, czy trudności z psiakami będą zawsze, ideały nie istnieją 

Na pewno właściwy opiekun to bardzo istotna sprawa. Tylko, że problem problemowi nierówny, a dwa problematyczne psy to nie jeden. Potrafią się wzajemnie nakręcać, wymyślać różności. Pan nie potrafi zapanować nad ucieczkami swojej suczki, więc chyba nie jest właściwym człowiekiem dla Koriego. Zresztą nie ma się co martwić, pewnie pan się już nie odezwie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...