Jump to content
Dogomania

Po wielu perypetiach- KORI ma dom w Bielsko-Biała <3 <3 Do odważnych świat należy...po 3 latach w Radysach i 3 miesiącach u Dexterki ....nieudana adopcja i zwrot...znów w hoteliku czeka na DOM


kiyoshi

Recommended Posts

wszystko fajnie ,  ale ja jestem może zbyt ostrożna. Martwi mnie , że Kori jest na wybiegu nawet bez obroży . W razie nieprzewidzianej sytuacji nie będzie za co go złapać. Na razie pozwalałabym mu biegać na długiej lince. On musi poczuć do kogo należy i się nauczyć przybiegać na zawołanie . To nowe środowisko dla niego , nigdy nie wiadomo jaka może byc reakcja na psich kolegów.

Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, Sowa napisał:

Chyba on obrożę ma, taką niebieskawą, niemal niewidoczną przy czarnym futerku, ale nie jestem tego pewna.

Faktycznie coś niebieskiego widać ,ale i tak uważam , że to nierozsądne puszczać go nawet na placu zabaw.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, kiyoshi napisał:

chyba ominęłyście kochane ten post z filmikiem, tu widać wyraźnie w ruchu że Kori ma obroże i duży, żółty identyfikator.

Pomysł z wybiegiem musze przyznać, że był MÓJ...to ja poprosiłam by Państwo go tam zabrali razem z Yogim, bo między psami były złe relacje...tzn. Yogi warczał i Pani mówiła że nie chce wychodzić w ogóle z legowiska, boi się...Poprosiłam by zabrali ich na wspólny długi spacer a najlepiej na wybieg, bo jednak bez smyczy psy inaczej się poznają....

Kori nie ma problemów z ŻADNYM psem. W hoteliku Monika sprawdziła go na wszystkie rasy, wieki, wagi psie. Zresztą widać na filmiku że nawet z amstaffem się bawi....moja wina, tak doradziłam, chciałam dobrze.... w każdym razie- w ostatecznym rozrachunku wszystko poszło dobrze i relacje między psami się normują

Dom się stara, ma dużą wiedze teoretyczną, ale problem z przekładaniem jej na praktyke...i nie panikowaniem....

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Uważam,że bardzo słuszna, dobra rada z wybiegiem.Relacja z psami właśnie układa się na wolnym wybiegu.Yogi będzie się trzymał Korusia,będą wracać razem do domu i to wzmocni relacje między psami.Zawsze moje tymczasy zabierałam na łąkę z rezydentem,to bardzo pomagało w zapoznaniu się i dalszych stosunkach między psami.

Link to comment
Share on other sites

Ja podziwiam i Ciebie, i inne Panie szukające nowych domów dla psów, które kiedykolwiek poznałyście osobiście, lub takich zwierzaków, za które czujecie się odpowiedzialne.  Pomagałam w ub. tygodniu raptem przy jednej adopcji - psa poznałam w DT, potem był u mnie przez trzy godziny raptem i już mam dość.   Bo pies wspaniały, a chętnych na niego nie umiem odczytać.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Sowa napisał:

Ja podziwiam i Ciebie, i inne Panie szukające nowych domów dla psów, które kiedykolwiek poznałyście osobiście, lub takich zwierzaków, za które czujecie się odpowiedzialne.  Pomagałam w ub. tygodniu raptem przy jednej adopcji - psa poznałam w DT, potem był u mnie przez trzy godziny raptem i już mam dość.   Bo pies wspaniały, a chętnych na niego nie umiem odczytać.

po tysiącach rozmów  chyba każdy z nas ma juz jakis schemat...zwykle po pierwszych 2-3 zdaniach wiadomo kogo odrzucić na pewno....

gorzej z dalszym przesiewem... ja zauważyłam np. że osoby które próbuja zagadać maja cos do ukrycia...osoby które przesładzają swój głos próbują się podać za lepszą niż są...osoby które dzwonią między 21szą a 8 rano nie są poważne ...

Bardzo trudno jest zaufać obcym ludziom, ale gwarantuje Ci, że raz na czas trafiają się takie perełki, że juz po krótkiej rozmowie jesteś pewna

 

W przypadku Korcia .... opowiem dokładnie, ale nie dziś...niech dotrze bezpiecznie do Moniki która bardzo juz na niego czeka

33 minuty temu, Poker napisał:

o ludzie , a niech to .... No nie dziwię się , że jesteś wykończona. Kolejni nieodpoweidzalni ludzie.

a no...wszystko na raz....czasem naprawde mam dość ludzi... powiem nawet, że zaczyna popadać w jakąs nienawiśc do swojego gatunku (Wy jesteście wyjątkiem nawet jak się nie raz przekomarzamy)

Kori pewnie zostanie na bardzo długo w hoteliku.......

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, kiyoshi napisał:

Kori pewnie zostanie na bardzo długo w hoteliku.......

A niby dlaczego?  Czy dlatego, że ludziom palma odbija?  Jaka w tym wina psa? Znajdzie się wreszcie normalny człowiek, który pokocha go bezwarunkowo.

Ochłoń trochę, szkoda własnego zdrowia. Za dużo jak na jeden dzień...

 

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Nesiowata napisał:

A niby dlaczego?  Czy dlatego, że ludziom palma odbija?  Jaka w tym wina psa? Znajdzie się wreszcie normalny człowiek, który pokocha go bezwarunkowo.

Ochłoń trochę, szkoda własnego zdrowia. Za dużo jak na jeden dzień...

 

Popieram w 100 %

Link to comment
Share on other sites

Kiyoshi, przytulam mocno. Jesteś aniołem dla wszystkich psiaków, którym pomagasz. Dla mnie niewierzącej w anioły - też.

Na "pociechę" powiem, że przed paroma godzinami rozmawiałam z ludźmi, którzy wydawali się idealni do adopcji psiaka. Spokojni, rozsądni, przygotowani do adopcji. Po tygodniu (!) z psiakiem "sytuacja ich przerosła" :( Nigdy nie można być pewnym .. echh

Link to comment
Share on other sites

Ludzi trudno jest odczytać też dlatego, że  oni sami często są przekonani, że dadzą radę, że będą doskonałymi opiekunami  psa, wcale nie oszukują,  a potem pojawiają się trudności -i ludzie  nie są jednak na te trudności przygotowani psychicznie.  Pies zbyt narusza ich uporządkowany świat.

Pies macha ogonem, szczeka, rusza się, jest żywy.

Tym bardziej ciekawe jest dlaczego jedni ludzie zagryzają zęby i zaczynają pracę z psem, jak sie pojawiają trudności,  a inni od razu odpuszczają i oddają psa.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...