Jump to content
Dogomania

Po wielu perypetiach- KORI ma dom w Bielsko-Biała <3 <3 Do odważnych świat należy...po 3 latach w Radysach i 3 miesiącach u Dexterki ....nieudana adopcja i zwrot...znów w hoteliku czeka na DOM


kiyoshi

Recommended Posts

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

hmmm...to w ten sposób można każdy dom ocenić i nikomu psa do bloku nie oddać. A czy Ci w domku nie wybudują kojca i nie zamkną psa jak im zacznie uciekać albo kopać z nudów?

Ja właśnie zawsze tego się boję i jestem spokojniejsza, jak "moje" psy idą mieszkać w bloku.

W ostateczności wszystko i tak zależy od ludzi i wyjdzie w "praniu"

Trzymam kciuki za TEN JEDEN JEDYNY, NAJLEPSZY DOMEK DLA KORIEGO

 

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Gabi79 napisał:

Ja właśnie zawsze tego się boję i jestem spokojniejsza, jak "moje" psy idą mieszkać w bloku.

W ostateczności wszystko i tak zależy od ludzi i wyjdzie w "praniu"

Trzymam kciuki za TEN JEDEN JEDYNY, NAJLEPSZY DOMEK DLA KORIEGO

 

u mnie ostatnio kolejne dalsze sąsiedztwo po kilku miesiącach trzymania szczeniaka w domu...wybudowało kojec i piesek OUT- do budy....wycie całonocne tego biedaka jest nie do zniesienia :( :( i nic nie można zrobić, bo kojec duży, buda porządna, w dzień pies jest wypuszczany na ogród...ot proza zycia w mojej okolicy.....

WOle bloki zdecydowanie....

Natalia nie dzwoni...nie wiem czy myśli czy wizyta sie przedłuzyła bo znalazła wspólne tematy :D

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, kiyoshi napisał:

hmmm...to w ten sposób można każdy dom ocenić i nikomu psa do bloku nie oddać. A czy Ci w domku nie wybudują kojca i nie zamkną psa jak im zacznie uciekać albo kopać z nudów?

 

2 godziny temu, Gabi79 napisał:

Ja właśnie zawsze tego się boję i jestem spokojniejsza, jak "moje" psy idą mieszkać w bloku.

W ostateczności wszystko i tak zależy od ludzi i wyjdzie w "praniu"

Trzymam kciuki za TEN JEDEN JEDYNY, NAJLEPSZY DOMEK DLA KORIEGO

 

Macie rację i tak źle i tak nie dobrze.Chociaż zawsze uważałam,że mały psiak w bloku w mieszkaniu będzie miał więcej przestrzeni niż duży psiak.To się wiąże z moim doświadczeniem sprzed lat jak będąc u znajomych byłam świadkiem przeganiania owczarka pod ławę bo przeszkadzał w chodzeniu podając mi kawę, leżał na środku pokoju.A on po prostu chciał mi się przyglądać i mieć mnie na widoku.

Zakończmy ten temat bo w praktyce nie ma sensu i ogólnie nic nie znaczy.Najważniejsze,że nie trzeba będzie już Korusia utrzymywać w hoteliku.

Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, Anula napisał:

Najważniejsze,że nie trzeba będzie już Korusia utrzymywać w hoteliku.

hmmm...cóż za złośliwośc Anulko...

Najważniejsze wiesz co jest? że ten psiak ma szanse mieć wreszcie prawdziwą rodzine, ludzi który chcą JEGO...będzie miał do kogo się przytulic, z kim pójśc na spacer....Będzie miał gdzie się bezpiecznie zestarzęć... Fajnie że hotelik ładnie wygląda, jest wybieg i są koledzy, ale to nie jest DOM. Nigdy moim celem nie było utrzymywanie psa dożywotnio w hoteliku bo tam ma fajnie...hotelik jest przystankiem...

A co do utrzymania..... tak....też mam tu swoje przemyslenia...ktoś coś obiecał, coś powiedział, z czegoś się nie wywiązał...nie ważne...mnie to boli, bo zwyczajnie po ludzku- nie rozumiem- -- chcieć psa i nie chcieć psa....

Widze to w schronisku czasem--- ktoś kocha psa za bardzo to potem (podświadomie może) blokuje adopcje, bo może kiedys go weźmie....a pies co na tym zyskuje? (to nie tyczy Ciebie ANulko oczywiście)

 

A poza tym- wizyta wypadła bardzo dobrze.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, kiyoshi napisał:

hmmm...cóż za złośliwośc Anulko...

Najważniejsze wiesz co jest? że ten psiak ma szanse mieć wreszcie prawdziwą rodzine, ludzi który chcą JEGO...będzie miał do kogo się przytulic, z kim pójśc na spacer....Będzie miał gdzie się bezpiecznie zestarzęć... Fajnie że hotelik ładnie wygląda, jest wybieg i są koledzy, ale to nie jest DOM. Nigdy moim celem nie było utrzymywanie psa dożywotnio w hoteliku bo tam ma fajnie...hotelik jest przystankiem...

A co do utrzymania..... tak....też mam tu swoje przemyslenia...ktoś coś obiecał, coś powiedział, z czegoś się nie wywiązał...nie ważne...mnie to boli, bo zwyczajnie po ludzku- nie rozumiem- -- chcieć psa i nie chcieć psa....

Widze to w schronisku czasem--- ktoś kocha psa za bardzo to potem (podświadomie może) blokuje adopcje, bo może kiedys go weźmie....a pies co na tym zyskuje? (to nie tyczy Ciebie ANulko oczywiście)

 

A poza tym- wizyta wypadła bardzo dobrze.

Iza sama sprowokowałaś mnie pisząc wcześniej o kosztach.Nie musiałaś tego wyłuskiwać.

Pomimo różnic zdań cieszę się,że Kori będzie miał dom i będzie kochany.Innej opcji nie może być.Od początku jestem z Korim i chcę aby miał najlepszy dom na świecie.

Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, kiyoshi napisał:

 

Najważniejsze wiesz co jest? że ten psiak ma szanse mieć wreszcie prawdziwą rodzine, ludzi który chcą JEGO...będzie miał do kogo się przytulic, z kim pójśc na spacer....Będzie miał gdzie się bezpiecznie zestarzęć...

SUPER!!!

Link to comment
Share on other sites

kiyoshi, możesz nieco głośniej?wiesz już jaki jest wynik wizyty? :)

Zakończmy dyskusję o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy (albo na odwrót), bo każdy ma trochę racji...  ważne, aby Koruś był szczęsliwy :) Iiiii myślę, że wszyscy tutaj czekamy na TE wieści. Czy Koruś może się pakować?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Anula napisał:

Iza sama sprowokowałaś mnie pisząc wcześniej o kosztach.Nie musiałaś tego wyłuskiwać.

Pomimo różnic zdań cieszę się,że Kori będzie miał dom i będzie kochany.Innej opcji nie może być.Od początku jestem z Korim i chcę aby miał najlepszy dom na świecie.

Dzięki Anulo za te slowa

Wiecmamy wspólne cele jednak- najlepszy dom

 

Przepraszam że wczoraj nic więcej nie napisałam. Najpierw godzinę rozmawiałam z Natalią która wypowiadał się o rodzinie w samych pozytywach

SA to ludzie młodzi, wysportowani, lubiący ruch ale jak sami przyznają nie są jacyś MEGA aktywni jednak myślę że dla Korcia wystarczajaco. W domu jest West 12 letni ale Natalia mówiła że to piesek już mocno starszy który głównie odpoczywa. Dzieci są cudownie nauczone życia z psem- to nie jest typ przytulanka i każdy potrafi to uszanowac

Przede wszystkim co wazne to fakt że decyzja o adopcji jest bardzo dobrze przemyślana, Państwo są zaangażowani, dobrze przygotowali się do wizyty też od razu poprosili Natalie czy w razie czego będą mogli ją prosić o pomoc w razie "w" 

Natalia naprawdę powiedziała że ona nie może się absolutnie do niczego przyczepić. Dziś jestem umówiona z Panią na rozmowę dłuższą ale też chciałabym żeby zadzwoniła do Moniki do hoteliku i porozmawiala, wypytala dokładnie o zachowania. Także to by było dzisiaj. 

KORI jeszcze nie jest spakowany. Ja jestem bardzo za tym domem. Ale wspólnie z Natalią myślimy że ostateczna decyzja powinna zapaść gdy ludzie poznają Korcia, zabiorą go na spacer itd

Także jeszcze kilka dni

 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dziękuje Wam dziewczyny za tak cenne spostrzeżenia, co ja bym bez Was zrobiła :D

obie z Pania myślałyśmy zę staruszek zacznie z Korim ganiać po górach i lasach ;)

 

 

ps. Pani chce dokładne wypytać Monike o reacje pies- pies, teraz to jest najwazniejsze. Państwo chcą Korcia bo brakuje im długich spacerów po lasach...west juz nie ma takiej kondycji, chociaż zdaniem Pani wcale nie jest taki "kiepski" jakby sie mogło wydawac na pierwszy rzut oka

Link to comment
Share on other sites

Dziś Pani Agnieszka robi test

Zaprosila znajomego który ma samca labradora o dość podobnym charakterze i temperamencie jak Kori. Poprosilam by sprobowali wprowadzić go do domu- zobaczyć jak ich west-Yogi zareaguje. Też będzie to trochę test dla ludzi. 

Staram sie na wszystko zwrócić uwagę na co tylko moge- wierzcie mi. Nie mam na myśli wypchnięcia Korcia. Zależy mi by trafił w świadome i odpowiedzialne ręce do ludzi ciepłych i kochających go. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, konfirm31 napisał:

Trafiłam na wątek Koriego. Z pomocą finansową gorzej, ale będę mu gorąco kibicować i wierzę, że znajdzie dobry dom. On jest bardzo podobny do "mojego" Aresa. 

https://www.dogomania.com/forum/topic/146845-ares-czyli-nie-unikniesz-przeznaczenia/?do=findComment&comment=16615089

Ares znalazł super dom, to Kori też znajdzie :). 

witaj konfirm;) Ares rzeczywiscie bardzo przypomina Korcia :)

 

Co do chętnego na Korcia domu, to test  z labradorem wyszedł wzorowo. Maltańczyk Yogi bez problemu wpuścił drugiego psa, potem labek był w domu jeszcze godzine, nic się nie działo, nawet zabawke Yogiego wygrzebał z szafki :D też bez problemu. Pani Agnieszka rozmawiała też godzine z Moniką z hoteliku. My umówiłysmy się na rozmowe już jutro, bo Pani AGnieszka i tak jest chora i ledwie żywa, więc w ten wekend na pewno adopcji nie będzie...

 

ps. Bardzo dziękuje Magdzie za 20 zł deklaracji dla Korcia :) właśnie wpłynęło na konto :) <3 DZIĘKUJE

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Yogi to maltańczyk czy west? Z moich osobistych obserwacji i psowych spacerów wynika, że westy są bardziej zdyscyplinowane, mniej konfliktowe i bardziej usłuchane (choć to terriery), mijamy westy i nie było kłopotów. Maltańczyki to biała plaga. Małe natręty. Większość zaczepia nas i są wyjątkowo upierdliwe.

 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Joanienka napisał:

Yogi to maltańczyk czy west? Z moich osobistych obserwacji i psowych spacerów wynika, że westy są bardziej zdyscyplinowane, mniej konfliktowe i bardziej usłuchane (choć to terriery), mijamy westy i nie było kłopotów. Maltańczyki to biała plaga. Małe natręty. Większość zaczepia nas i są wyjątkowo upierdliwe.

 

west Joanka..west ;) zakręciłam się, dla mnie wszystkie biała małe to jest to samo :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...