Jump to content
Dogomania

Po wielu perypetiach- KORI ma dom w Bielsko-Biała <3 <3 Do odważnych świat należy...po 3 latach w Radysach i 3 miesiącach u Dexterki ....nieudana adopcja i zwrot...znów w hoteliku czeka na DOM


kiyoshi

Recommended Posts

A mnie podbił od razu, odkąd go pierwszy raz zobaczyłam. Ta radosna mina, tak nietypowa dla psiaków na zdjęciach ze schroniska. Naprawdę wyglądał, jakby prowadził "najszczęśliwszy żywot na świecie". Ja znam takie psy, moja ukochana Misia była taka sama. Po roku w schronisku ciągle uśmiechnięta i pełna nadziei na spacer, na kontakt, na smakołyk, na cokolwiek ciekawego i dobrego w tej smutnej rzeczywistości. Takie psy mają niesamowitą wolę życia, wolę walki i naprawdę mocny charakter. I taki jest Kori. A poza tym, jest piękny. Te oczy mnie urzekły:) I cieszę się, że jest już bezpieczny.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Karen116 napisał:

A mnie podbił od razu, odkąd go pierwszy raz zobaczyłam. Ta radosna mina, tak nietypowa dla psiaków na zdjęciach ze schroniska. Naprawdę wyglądał, jakby prowadził "najszczęśliwszy żywot na świecie". Ja znam takie psy, moja ukochana Misia była taka sama. Po roku w schronisku ciągle uśmiechnięta i pełna nadziei na spacer, na kontakt, na smakołyk, na cokolwiek ciekawego i dobrego w tej smutnej rzeczywistości. Takie psy mają niesamowitą wolę życia, wolę walki i naprawdę mocny charakter. I taki jest Kori. A poza tym, jest piękny. Te oczy mnie urzekły:) I cieszę się, że jest już bezpieczny.

o tak, tu trafiłaś:) zobacz na nowe wieści o Korim:)

Hej u Koriego ok, bierze antybiotyk i przeciwzapalny. Jest takim typem trochę kombinatora , ja mam dobrze ogrodzony wybieg ,ale mimo wszystko boję się tam zostawiać go choć na chwilę samego ,bo jak już sobie polata, posika to zaczyna kombinować- a to szarpnie za furtkę ,a to przy panelu ogrodzeniowym choć po węszy ,albo próbuje głowę wsadzić między mur a słupek
 
12107060_10205409041680862_7229241987698
 
Dziś u nas była okropna pogoda , non stop lało ,więc zdjęć nie mam
 
 
Ale jutro ma być podobno lepiej
 
 
Przyjechał też do mnie na ferie 11 letni siostrzeniec to będzie okazja sprawdzić jego stosunek do dzieci
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Karen116 napisał:

A to łobuziak:) Chyba rzeczywiście ma w sobie dużo z północniaka.

Tak, wszystko na to wskazuje. Magda tez widzi w nim jakieś podobieństwo do karelskiego psa na niedźwiedzie.

Pytałam o ogonek- jest lepiej, nie ma już ropy. Jutro chyba wizyta u weta. Obiecuje, że jutro dopytam co u Korusia

A dziś przenosze tutaj dwie deklaracje z Imci, po uzgodnieniu z deklarowiczkami oczywiście ;)

- 50 zł od Monika F.

- 20 zł od Zorka5

BARDZO DZIĘKUJE DZIEWCZYNY

Link to comment
Share on other sites

Nowe wieści od Dexterki:
 
Zrobiłam dzisiaj Koriemu zapoznanie z dzieckiem i oczywiście ten słodziak kocha dzieci ❤
 
Przytulał się do Antka ,był bardzo delikatny , zainteresowany nową osobą
 
Jak co dzień oglądałam ogonek i po pierwsze to mniej protestował niż np wczoraj co jest dobrym znakiem ,bo pewnie go już mniej boli. Poza tym ogon był temperatury jak reszta jego ciała ,a wcześniej był dużo cieplejszy
Także stan zapalny powoli ustępuje
Pod koniec tygodnia jedziemy na kontrolę
 
 
Jeszcze dwie kwestie o których zapomniałam napisać : 1. Kori ma długie zęby na suchą karmę , jak mu dosmaczę najlepiej pasztetem to wcina ,a tak to nie jest zbytnio zainteresowany ,bo są dużo ciekawsze rzeczy do robienia niż jedzenie.
2. Nie potrafi w ogóle bawić się z psami - chce ale się boi , jest zdziwiony gdy jakiś pies zaprasza go do zabawy , nie wie jak się zachować. Choć przyznam ,że wczoraj jak moja suczka Czika go zachęcała to chwilkę się próbował bawić
Link to comment
Share on other sites

Jeszcze na koncie pojawiły się deklaracje dla Korusia :) Bardzo dziękuje :)

- Zorka5- 20 zl

- Christo-fair- 20 zł

 

Koruś jest tak ładny, że juz bym go chciała ogłaszać :D

Ale musze się powstrzymać do czasu operacji ogonka. Pod koniec tygodnia na wizycie kontrolnej mysle, że już Madzia ustali termin.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.01.2019 o 17:41, kiyoshi napisał:

Koruś jest tak ładny, że juz bym go chciała ogłaszać :D

Ale musze się powstrzymać do czasu operacji ogonka. Pod koniec tygodnia na wizycie kontrolnej mysle, że już Madzia ustali termin.

Izunia myślę, ze w takich warunkach, z uśmiechem od ucha do ucha, Koruś wytrzyma jeszcze trochę ;) Choć chciałoby się mieć cudowny dom dla niego na już, oj tak  :)

piękny jest...

Link to comment
Share on other sites

Jest rachunek za Korinka za styczeń:) zaraz przeleje Madzi pieniązki

L.p.

Nazwa towaru lub usługi

J.m.

Ilość

Cena

Wartość

 

 

Kori - pobyt i wyżywienie

 w hotelu „ U Dexterki”

od 23.01.19 do 31.01.19

 

kpl

1

140,00 zł

140,00 zł

 

RAZEM

140,00 zł

Link to comment
Share on other sites

Teraz reszta:) Kori był dziś na kontroli u weterynarza (innego, bo Pani wet Dexterki akurat jest na chorobowym). Ogonek jest zagojony idealnie :) Huuura!! I zdaniem tego weta amputacja nie jest niezbędna...można ją zrobić ale ze względów estetycznych raczej.

Nie wiem co myslimy o tym? Na 12.02 Madzia umówiła kastracje i ewentualna amputacje, do tego czasu musimy zadecydować.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, kiyoshi napisał:

Teraz reszta:) Kori był dziś na kontroli u weterynarza (innego, bo Pani wet Dexterki akurat jest na chorobowym). Ogonek jest zagojony idealnie :) Huuura!! I zdaniem tego weta amputacja nie jest niezbędna...można ją zrobić ale ze względów estetycznych raczej.

Nie wiem co myslimy o tym? Na 12.02 Madzia umówiła kastracje i ewentualna amputacje, do tego czasu musimy zadecydować.

 

 

Jeśli tylko ze względów estetycznych - to ja bym nie ucinała. Z czasem obrośnie futerkiem i nic nie będzie widać, ale to tylko moja opinia :).

Link to comment
Share on other sites

Nie obcinajcie, jeśli to nie jest konieczne. Ogon psi służy do komunikacji nie tylko z nami, przede wszystkim z innymi psami. Nawet taki już częściowo skrócony. Poza tym - polecam opinie, jakie wyczytałam na ten temat:

"Mięśnie ogona, zadu i okolic miednicy są u psa z sobą powiązane. Obcięcie ogona łączy się więc z dysfunkcją mięśni, które są potrzebne do życia. U kopiowanego psa może wystąpić nietrzymanie stolca i moczu lub przepuklina krocza. Ruchy, jakie zwierzę może wykonać ogonem, znacznie ułatwiają oddawanie kału".

 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, jankamałpa napisał:

Jeśli tylko ze względów estetycznych - to ja bym nie ucinała. Z czasem obrośnie futerkiem i nic nie będzie widać, ale to tylko moja opinia :).

 

52 minuty temu, Sowa napisał:

Nie obcinajcie, jeśli to nie jest konieczne. Ogon psi służy do komunikacji nie tylko z nami, przede wszystkim z innymi psami. Nawet taki już częściowo skrócony. Poza tym - polecam opinie, jakie wyczytałam na ten temat:

"Mięśnie ogona, zadu i okolic miednicy są u psa z sobą powiązane. Obcięcie ogona łączy się więc z dysfunkcją mięśni, które są potrzebne do życia. U kopiowanego psa może wystąpić nietrzymanie stolca i moczu lub przepuklina krocza. Ruchy, jakie zwierzę może wykonać ogonem, znacznie ułatwiają oddawanie kału".

 

 

dziękuje Wam dziewczyny, ja jestem zdecydowanie tego samego zdania- żeby nie ruszac jesli nie ma takiej potrzeby :) dziękuje Sowa za mądry cytat, nawet nie wiedziałam o takich względach zdrowotnych.

Zobaczymy jeszcze co powie ta Pani wet która go widziała wcześniej (wetka Dexterki), ale będe prosić w takim razie by ogonka nie obcinać, jesli nie będzie wskazań zdrowotnych.

:)

 

CZY WY TEZ MACIE PROBLEM ZE WSTAWIANIEM ZDJĘĆ NA DOGO???

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, kiyoshi napisał:

 

dziękuje Wam dziewczyny, ja jestem zdecydowanie tego samego zdania- żeby nie ruszac jesli nie ma takiej potrzeby :) dziękuje Sowa za mądry cytat, nawet nie wiedziałam o takich względach zdrowotnych.

Zobaczymy jeszcze co powie ta Pani wet która go widziała wcześniej (wetka Dexterki), ale będe prosić w takim razie by ogonka nie obcinać, jesli nie będzie wskazań zdrowotnych.

:)

 

CZY WY TEZ MACIE PROBLEM ZE WSTAWIANIEM ZDJĘĆ NA DOGO???

Super, ze dziewczyny się wypowiedzialyscie na temat korusioweho ogonka. A to, co napisała Sowa też jest dla mnie nowością :) nie będę oryginalna, jestem tego zdania, co Wy :)

Spróbuję zaraz cis wkleić i zobaczę; )

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Sowa napisał:

Nie obcinajcie, jeśli to nie jest konieczne. Ogon psi służy do komunikacji nie tylko z nami, przede wszystkim z innymi psami. Nawet taki już częściowo skrócony. Poza tym - polecam opinie, jakie wyczytałam na ten temat:

"Mięśnie ogona, zadu i okolic miednicy są u psa z sobą powiązane. Obcięcie ogona łączy się więc z dysfunkcją mięśni, które są potrzebne do życia. U kopiowanego psa może wystąpić nietrzymanie stolca i moczu lub przepuklina krocza. Ruchy, jakie zwierzę może wykonać ogonem, znacznie ułatwiają oddawanie kału".

 

 

I pewnie opróżnianie zatok około odbytniczych.

Link to comment
Share on other sites

To jeszcze na ten temat - psom walczącym obcinano uszy i ogony nie tylko dlatego, aby unikały w walce okaleczeń - także aby ciągle wyglądały wyzywająco, co skłania drugiego psa do dalszej walki.

Jest jeszcze coś takiego jak bóle fantomowe. Spotkałam się z opinią, że nadpobudliwość niektórych psów, tych z kopiowanymi uszami i ogonami, może wynikać właśnie z tego powodu. 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuje :) czyli juz wszystko jasne, ja tez od samego początku byłam za tym by ogonek zostawić, nawet mimo tego, że teraz jest bez futerka i za dobrze nie wygląda.

...jak ktoś ma pokochac psa to musi patrzeć sercem i to tez będzie test na człowieka w człowieku, który będzie chetny na adopcje ;)

W przyszły wekend rusze z ogłoszeniami. Niech się piesek pokazuje.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...