Jump to content
Dogomania

Po wielu perypetiach- KORI ma dom w Bielsko-Biała <3 <3 Do odważnych świat należy...po 3 latach w Radysach i 3 miesiącach u Dexterki ....nieudana adopcja i zwrot...znów w hoteliku czeka na DOM


kiyoshi

Recommended Posts

Ciekawe jak Korciowi minęła noc... wczoraj jeszcze zapytalam jak sobie radzi w mieszkaniu i dostałam taką odpowiedź.

Chodził niepewnie i zdążył szafkę podlać, ale teraz już spokojnie sobie śpi na kanapie :)

 

Wieczorkiem podpytam jak minęła pierwsza doba.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, kiyoshi napisał:

Ciekawe jak Korciowi minęła noc... wczoraj jeszcze zapytalam jak sobie radzi w mieszkaniu i dostałam taką odpowiedź.

Chodził niepewnie i zdążył szafkę podlać, ale teraz już spokojnie sobie śpi na kanapie :)

 

Wieczorkiem podpytam jak minęła pierwsza doba.

Super! :)) 

Podlanie szafki to symboliczny gest zaznaczenia, że tu jest jego dom - ja bym się cieszyła ;))

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wczoraj prosiłam Karren żeby nie płakała ;) a dziś sama siedze i becze, jak stary bóbr :D

ZObaczcie jakie dostałam wieści:

Dzień dobry. Wczoraj jeszcze Koruś jak byliśmy na spacerze chodził zygzakiem i obwąchiwał wszystko. Dzisiaj rano z nim wyszłam i ze schodami już nie było problemu, czasami ma jeszcze obawy z wejściem ale jak już wejdzie to idzie ;) W nocy przebudziłam się bo usłyszałam jakby pazurami drapał po ścianie, okazało się że spał spokojnie z wywalonymi łapami w górze na plecach ;) Poszliśmy z nim na spacer go wyczesać i kupiliśmy mu szelki. A w domu upodobał sobie fotel na którym ciągle siedzi i śpi na nim nawet teraz ;)

Nie jest agresywny ani trochę, nie warczy jak się ręke zbliży do miski. Pies marzenie

37d51df3867a.jpg

65ac6b612387.jpg

15b090b59c40.jpg

 

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki dziewczyny za dobre słowa. Szelki faktycznie wypasione:) tak- imie wydaje mi sie, że zostanie, ale jeszcze dopytam za kilka dni.

Kori się niesamowicie szybko aklimatyzuje do nowych warunków. A może kiedyś był domowym psem?? tym bardziej smutne to wszystko, gdy myśle o jego przeszłości...

Pewnie gdyby nie karren nigdy nie opuściłby Radys....a teraz tak bardzo rozkwitł, wreszcie zaczyna się jego prawdziwa przygoda! spacery, zabawy, wygłaskanie. Zgadzam sie, że młodzi ludzie bardzo się przykładają- wszystko o co Magda czy ja prosiłyśmy zostało zrobione. Teraz przed Korciem jeszcze tylko jeden test- zostawanie samemu w domu. Mam nadzieje, że też zaliczy na szóstke. Wtedy juz w pełni odetchne...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

I jak tu nie płakać ze wzruszenia, powiedzcie sami:) Jak się widzi Korcia na fotelu albo na kanapie, takiego uśmiechniętego, to aż się łza w oku kręci. Wygląda na to, ze trafił na swoich ludzi i to mnie bardzo cieszy. Jeśli śpi już na tyle beztrosko, ze ma łapki w górze, to znaczy, ze czuje się bezpiecznie i pewnie. Oby tak dalej. 

Kochani, serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli ratowanie Korcia i sprawili, ze marzenie jego i moje stało się rzeczywistością:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.05.2019 o 20:07, Karen116 napisał:

I jak tu nie płakać ze wzruszenia, powiedzcie sami:) Jak się widzi Korcia na fotelu albo na kanapie, takiego uśmiechniętego, to aż się łza w oku kręci. Wygląda na to, ze trafił na swoich ludzi i to mnie bardzo cieszy. Jeśli śpi już na tyle beztrosko, ze ma łapki w górze, to znaczy, ze czuje się bezpiecznie i pewnie. Oby tak dalej. 

Kochani, serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli ratowanie Korcia i sprawili, ze marzenie jego i moje stało się rzeczywistością:)

Kasiu, to Tobie należą się podziekowania. Podjęłaś trudną misje zawalczenia o Kormorana...i tak- zapomniany psiak zyskał nowe życie. Jestem ogromnie wdzięczna, że miałysmy okazje się poznać. Że taka wspaniała współpraca tu powstała. Dziękuje wszystkim osobom, które sie do nas przyłaczyły z deklaracjami, wpłatami, bazarkami, a także dobrymi słowami! To wszystko jest wazne:)

Dziękuje tez Dexterce za opieke nad psiakiem i dobry kontakt :)

W srode minie tydzień Korcia w domu. Napisze do Pani Oli po nowe wieści. Mysle, że do tego czasu Koruś juz przejdzie test na zostawanie samemu...oby było wszystko dobrze. Jesli bedzie ok, to zarejestrujemy chip i będzie mozna powoli rozliczać watek.

 

Mam nadzieje, że uda się nam pozostać taką grupą, może dobrać kogoś jeszcze do pomocy ? bo w kolejce czeka kolejny psiak z 3 letnią odsiadką na karku...w Radysach- Kapsel...Taki mamy z Kasią pomysł, żeby pomóc tez jemu...więc gdyby ktos chciał zostać...to zostańcie- prosimy.

kapsel.jpg.c6ccfed6f11d6ebc5067f04bdc405de6.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, uxmal napisał:

Ale numer:) Kori jest w moim rodzinnym mieście :)

Jestem góralką z krwi i kości ? :)

 

Coś Ty?? powaznie jesteś z Kłodzka?? jeździsz tam czasami?? znasz dobrze miasto/ ludzi? pytam, bo może kojarzyłabyś Pania Ole lub jej rodzine...a może byś kiedys korcia odwiedziła ;) ??

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, kiyoshi napisał:

Coś Ty?? powaznie jesteś z Kłodzka?? jeździsz tam czasami?? znasz dobrze miasto/ ludzi? pytam, bo może kojarzyłabyś Pania Ole lub jej rodzine...a może byś kiedys korcia odwiedziła ;) ??

Miasto znam dobrze. Pani Oli na pewno nie kojarzę. Dawno temu wyjechałam na nauki :)

Od niedawna mama wróciła na stare śmieci ale częściej we Wrocku bywam. W Kłodzku może będę w lipcu/sierpniu.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, uxmal napisał:

Miasto znam dobrze. Pani Oli na pewno nie kojarzę. Dawno temu wyjechałam na nauki :)

Od niedawna mama wróciła na stare śmieci ale częściej we Wrocku bywam. W Kłodzku może będę w lipcu/sierpniu.

ooo....to może będziesz chciała odwiedzić Korcia... a raczej.. jeśli czas Ci na to pozwoli. Może akurat się uda ;)

fajnie. To chyba piekne miasto jest. I Dexterka też jest z tamtych okolic ...:)

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, kiyoshi napisał:

ooo....to może będziesz chciała odwiedzić Korcia... a raczej.. jeśli czas Ci na to pozwoli. Może akurat się uda ;)

fajnie. To chyba piekne miasto jest. I Dexterka też jest z tamtych okolic ...:)

Zobaczymy, bo mama w tym czasie kiedy będę będzie mieć operację. Nie wiem jak czasowo ogarniemy temat. :)

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, kiyoshi napisał:

Kasiu, to Tobie należą się podziekowania. Podjęłaś trudną misje zawalczenia o Kormorana...i tak- zapomniany psiak zyskał nowe życie. Jestem ogromnie wdzięczna, że miałysmy okazje się poznać. Że taka wspaniała współpraca tu powstała. Dziękuje wszystkim osobom, które sie do nas przyłaczyły z deklaracjami, wpłatami, bazarkami, a także dobrymi słowami! To wszystko jest wazne:)

Dziękuje tez Dexterce za opieke nad psiakiem i dobry kontakt :)

W srode minie tydzień Korcia w domu. Napisze do Pani Oli po nowe wieści. Mysle, że do tego czasu Koruś juz przejdzie test na zostawanie samemu...oby było wszystko dobrze. Jesli bedzie ok, to zarejestrujemy chip i będzie mozna powoli rozliczać watek.

 

Mam nadzieje, że uda się nam pozostać taką grupą, może dobrać kogoś jeszcze do pomocy ? bo w kolejce czeka kolejny psiak z 3 letnią odsiadką na karku...w Radysach- Kapsel...Taki mamy z Kasią pomysł, żeby pomóc tez jemu...więc gdyby ktos chciał zostać...to zostańcie- prosimy.

kapsel.jpg.c6ccfed6f11d6ebc5067f04bdc405de6.jpg

Dziękuję Iza:) Mnie też było bardzo miło Ciebie poznać, rzadko się zdarza poznawać takich wspaniałych ludzi! Mam nadzieję, ze ten kontakt utrzymamy:) Akcja była super, naprawde się nie spodziewałam, ze będzie taki wspaniały odzew i tylu cudownych ludzi nas wesprze. To niesamowite, ze Kori, o którym jeszcze niedawno nikt nie pamiętał, ma teraz swój dom i warunki, jakich może nie miał nigdy w swoim zyciu. I ma ludzi, którzy go kochają i o nim myślą. Do tej pory nie mogę w to uwierzyć:) Jednak cuda się zdarzają!

Co do Kapsla, jestem jak najbardziej za, tak jak rozmawiałyśmy. Niech i jemu się uda, możemy odmienić jego smutne zycie i sprawić, ze i do niego los sie uśmiechnie. Jeśli ktoś jest chętny pomóc temu losowi i odmienić życie Kapsla, to zachęcam do przyłączenia się do nas.

Link to comment
Share on other sites

Nie wytrzymałam i napisałam dzisiaj :) oto wieści ;)

Dobry wieczór. Myślę że Kori juz się zaklimatyzował. Ze schodami czasami jeszcze są opory, jest dosyć wybredny co do karmy ale jakoś dajemy rade. Bardziej od suchej karmy woli smakołyki :) Myślę że brak mu tylko kontaktu z innymi psami, ponieważ na spacerach jak jakiegoś zobaczy to robi aż przewroty :) Pare razy został sam w domu, raz na 6 godzin. Nie narozrabiał, tylko raz coś podlał, ale tak to jest bardzo grzeczny. Czasami jest bardzo uparty:) Jedyny minus to straaasznie się leni, nawet po czesaniu pare razy dziennie, ale zamierzam mu kupić jakąś dobrą szczotkę typowo pod psy husky.

59757901_832059173830675_4355706306888204288_n.thumb.jpg.aa5955487005dd1b3b50be6cd779bae1.jpg

59295553_338670150335118_5375921383702265856_n.thumb.jpg.0691c08e09e902b078bd2ca0973e4027.jpg

na tym drugim śpi do góry nogami, ale za bardzo nie widać ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Do zbierania podszerstka i włosa okrywowego  dobre są trymery hakowe :)

Pod Husky takie z rozstawem haków 3,5 mm . - ale takie coś lepiej wypróbować (np u fryzjera psiego lub u znajomej z psem.)

Zanim coś fajnego znalazłam dla swoich psiaków to pokupowałam bezsensowne rzeczy.

W sumie to lepiej napisać do Pana Lenarcika i kupić u niego w sklepie. On fajnie doradzi. To dobry groomer.

Trochę się wymądrzyłam, nie wiem ile Pani Ola może przeznaczyć na szczotkę.:(

 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem dokładnie ile Pani Ola może przeznaczyć. Podesle jej Twoje sugestie. Myśle, że Korciu jak juz teraz będzie w domu to tez trochę się poprawi z tą sierścią. Musi po zimie tylko wylenieć... Fajnie, że już zostaje sam w domu i nie niszczy, to dla mniej najlepsza wiadomość.

:) mysle, że poprosze już mariole by rejestrowała mu chip na Panią Ole..

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...