Jump to content
Dogomania

Z mieszkania do budy na zewnątrz?


aKaterina

Recommended Posts

Może ktoś z Was miał podobne doświadczenie.
Mam 5 letnią wysterylizowaną suczkę, która do tej pory przebywała w mieszkaniu. Niestety w moim życiu sporo się pozmieniało i jestem zmuszona wyjechać. Sunią obiecali zająć się moi rodzice, niestety nie chcą oni przygarnąć jej do domu ze względu na fakt, iż mają już psa, który od małego przebywa na zewnątrz (uważają, że mimo wszystko nie chcieliby jej faworyzować). Zatem warunkiem jest fakt, iż zamieszka ona na zewnątrz. 

Myślicie, że sunia będzie się w stanie zaaklimatyzować na zewnątrz (najbardziej boję się zimy, pomimo tego iż będzie miała zapewniona własną ocieplaną budę), czy jakoś drastycznie wpłynie to na jej stan zdrowia?
 

Do wszystkich, którzy zapewnie wyleją na mnie falę hejtu, niestety są pewne sytuacje w życiu, które nie dają nam za bardzo wyjścia, gdybym mogła najchętniej zabrałabym ją ze sobą. 

Link to comment
Share on other sites

Rozstanie z opiekunem, zmiana miejsca zamieszkania, warunków, i to nie na lepsze, to dla psa nic miłego. To tak, jakby zabrali Cię od kogoś bliskiego np., umieścili w jakieś komórce i pozbawili dawnych przyzwyczajeń, oczekiwań, jakby zmienili całe Twoje życie, raczej nie na lepsze.

Ja bym poszukała raczej domu z podobnymi warunkami, bliskością człowieka,  by choć trochę zrekompensować utratę dawnego, dobrego myślę życia. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli pies by był przeniesiony do budy od wiosny, to myślę jest to do zrobienia. No trudno, będzie mieszkał na zewnątrz - przy zapewnieniu kontaktu z człowiekiem, w towarzystwie (tak zakładam) znajomego psa to nie jest aż taka tragedia. Niby lepiej, żeby poszedł do podobnych warunków, do mieszkania, ale oddając psa obcemu myślę że ryzykujesz w znacznie większym stopniu, że źle trafi.

Natomiast nie ryzykowałabym przenoszenia psa "mieszkaniowego" na dwór zimą.

Link to comment
Share on other sites

5 letnia domowa sunia,wychowana w cieple i na kanapie - nagle nie mająca wejścia do domu i dostępu do swoich ludzi...Po spacerkach zawsze wraca się do domu,a teraz..?Trzeba zostać na dworze,najlepsza buda nie zastąpi domu.To tak jakbys Ty miała sie przeprowadzić z mieszkania pod namiot....Myślę,że sprawa zdrowia nie jest tu najważniejsza,tymbardziej,że nikt nie przewidzi jak sunia dostosowałaby sie fizycznie do tak diametralnej zmiany warunków,natomiast łatwo przeidzieć jakim wstrząsem psychicznym to okupi.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli wyjeżdżasz na stałe, to może po zagospodarowaniu się tam, będą warunki, żeby zabrać sinię do siebie.

Jeśli wyjeżdżasz na jakiś czas, to może ktoś z Twoich znajomych przyjąłby sunie na ten czas do siebie do mieszkania. Nie widzę domowej suni w budzie zwłaszcza w zimie.  A ta podobno ma być bardzo ostra. Współczuję i Tobie i suni :(

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, aKaterina napisał:

 Sunią obiecali zająć się moi rodzice, niestety nie chcą oni przygarnąć jej do domu ze względu na fakt, iż mają już psa, który od małego przebywa na zewnątrz (uważają, że mimo wszystko nie chcieliby jej faworyzować). Zatem warunkiem jest fakt, iż zamieszka ona na zewnątrz. 

 

Postaraj sie poprosic , wytlumaczyc rodzicom, ze to nie bedzie zadne faworyzowanie Twojej suni. Piesek rodzicow mieszka na zewnatrz od malego czyli jest przyzwyczajony do takiego zycia, Twoja sunia zyje w domu i taka zmiana to bedzie dla niej krzywda ogromna. Odbije sie to bardzo na jej psychice i do tego jeszcze mamy zime  :(. Rozumiem, ze sa rozne sytuacje w zyciu i ze chcesz jak najlepiej dla swojego pieska. Moze z czasem bedziesz mogla zabrac sunie tam dokad wyjezdzasz. Poznalam wielu ludzi, ktorzy wyjechali za granice i zabrali ze soba swoje zwierzaki, jesli nie od razu do po nie dlugim czasie. Zycze Wam, zeby wszystko sie dobrze ulozylo.

Link to comment
Share on other sites

Miałem podobną sytuację. Wyprowadzałem się z miasta na wieś. Moja suczka jest szczęśliwa bo nie siedzi całymi dniami w domu. Na dworze może się wybiegać. Jak jest strasznie zimno to bierzemy ją do domu. Nie martw się powoli i Twoja suczka przyzwyczai się do nowego miejsca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...