Jump to content
Dogomania

KOSTA w typie rasy syberian husky w Schronisku w Radysach. Jest dla mnie miejsce w hoteliku w Poznaniu, nie ma na to kasy...Pomożesz mi ?


MALWA

Recommended Posts

9 minut temu, bakusiowa napisał:

Też mogę dać 20 zł stałej i jakąś kwotę na transport jeśli będzie trzeba. Tylko bardzo proszę pisać wiadomości w tej sprawie  na pw.

Dziekuje za stala deklaracje !

W rozliczeniu wpisze jako stala i cos na transport.

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, MALWA napisał:

Slabo jak na razie, ale wyslalam ponad 100 zaproszen na watek. Bardzo licze na kolejne osoby chetne do pomocy.

Bez deklaracji nie wyciagne suni z Radys. 

 

wiem, rozumiem Cie, bez deklaracji ciężko, troche można nadrobić bazarkami, ale nie wszystko:( bardzo wierze, że jeszcze ktoś się zgłosi

Ja dorzuce do transportu 20 zł na pewno

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Isiak napisał:

Witam się na wątku pięknej Szarej Wilczycy... Nie zadeklaruję się na stałe,  ale dam na początek 50 zł jednorazowej. Niech dziewczyna jedzie i szuka dobrego domu, bo znaleźć odpowiedni dom dla hasiora to wcale nie tak łatwo.

Dziekuje pieknie za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Nie pomogę... szukam pilnie lokum dla dwóch 7msc półdzikich husky mieszkajacych w fatalnych warunkach, których właściciel xchce się pozbyć na rozmnażanie albo do pilnowania posesji... :(

Cóż za urocza perspektywa dla psiaków... Swoją drogą - husky do pilnowania? Komuś się w tyłku poprzewracało...

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Isiak napisał:

Cóż za urocza perspektywa dla psiaków... Swoją drogą - husky do pilnowania? Komuś się w tyłku poprzewracało...

Psy są dzikie.... nie dadzą się dotknąć. Na szczęście DT się znalazł - jutro będzie akcja łapania... oby psy dały się złapać i nikogo przy okazji nie ugryzły :( 

Dobrze, już nie spamuję. Mam nadzieję, że dla Kosty pojawi się szansa...

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

Malwa, Pani Irenka właśnie dała mi znać by wpisac od niej 30 zł jednorazowo dla Kosty

:)

 

Pięknie dziękuję !

Podziękuj Pani Irence za pomoc w moim imieniu !

Czy mam zapisać Pani Irena od kiyoshi ? I komu mam wysłać konto do wpłaty  ?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Nie pomogę... szukam pilnie lokum dla dwóch 7msc półdzikich husky mieszkajacych w fatalnych warunkach, których właściciel xchce się pozbyć na rozmnażanie albo do pilnowania posesji... :(

 

13 minut temu, Isiak napisał:

Cóż za urocza perspektywa dla psiaków... Swoją drogą - husky do pilnowania? Komuś się w tyłku poprzewracało...

 

9 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Psy są dzikie.... nie dadzą się dotknąć. Na szczęście DT się znalazł - jutro będzie akcja łapania... oby psy dały się złapać i nikogo przy okazji nie ugryzły :( 

Dobrze, już nie spamuję. Mam nadzieję, że dla Kosty pojawi się szansa...

 

Często tak jest, ze psy mają ludzie, którzy o ich wymaganiach i potrzebach niewiele wiedzą.

Inna rzecz, kiedy ludzie sami nie potrafią sobie swoich potrzeb zorganizować, zapewnić. O psach już nie myślą, bo po co. Skoro  psiaki były półdzikie, to pewnie mieszkały na dworze.  DT jest wybawieniem dla takich zwierząt.

Co do rasy, która może pilnować posesji, to ludzie nie myślą o rasie, a jedynie o wielkości psa.

Obowiązuje u nas, szczególnie na wsiach powiedzenie, ze duży pies  - to odstrasza. A ja osobiście znam dwa husky - miziaki, które kochają człowieka ponad wszystko, i za nic w świecie nie dałyby się zamknąć czy uwiązać. Do pilnowanie ich nie widzę, choć jak chodzą po podwórzu, to za płotem sieją postrach. Ale wola wylegiwanie  się  na legowiskach niż pilnowanie czegokolwiek. Choć, jak już im ktoś do domu wejdzie, to sam raczej nie wyjdzie......

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Husky (jako rasa) były przekazywane przez kolejne ręce... tzn. maszerzy wymieniali się psami. Dlatego nie można było mówić o psach agresywnych, terytorialnych czy nieufnych do obcych - takie psy kastrowano i zabijano. To dlatego husky mogą jedynie zalizać na śmierć, do pilnowania się nie nadają, bo oprowadzą jeszcze złodzieja po posesji :)... zamknięte na podwórku będą szukać sobie zajęcia na własną łapę - ale to też wynika z ich historii... wiosną, gdy psy nie były potrzebne, maszerzy je spuszczali, aby psy same nakarmiły się w lesie... stąd ich silny instynkt i wysoka niezależność, po prostu musiały radzić sobie same... jeżeli nie znalazły jedzenia na własną łapę po prostu nie przeżywały. Są najbardziej pierwotne jeśli chodzi o najpopularniejsze psy Północy: malamuty i samojedy są bardziej ucywilizowane :). Husky to takie psy cyrkowe, bardzo pomysłowe, sprytne i z pomysłem na siebie. 


Te haszczaki, o których pisałam wyżej to tak jak mówi Malwa - niestety były u osób, które faktycznie nie znają specyfiki rasy :( totalnie zaniedbane, zostawione same sobie... żyjące obok człowieka, a nie z człowiekiem :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, MALWA napisał:

 

Pięknie dziękuję !

Podziękuj Pani Irence za pomoc w moim imieniu !

Czy mam zapisać Pani Irena od kiyoshi ? I komu mam wysłać konto do wpłaty  ?

Wpisz po prostu Pani Irenka. Jak będziesz podsyłać mi konto, to ja wyśle mailem Pani Irence ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...