Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
zaginion.eu

Zaginione.eu - Baza zwierząt zaginionych

Recommended Posts

Portal do szybkiego wyszukiwania zwierząt po ich numerze Chip

Gdy zgubisz zwierzaka, dodaj ogłoszenie w portalu, w książęce zdrowia prawdopodobnie masz jego numer Chip, podaj go na stronie

Gdy ktoś odnajdzie zwierzaka i np u Weterynarza odczyta CHip i wpisze go na stronie, wyskoczy mu twoje ogłoszenie na którym będzie aktualny kontakt do Ciebie.

Takie to proste

logo.jpg

Moim zdaniem jest kiepskim pomysłem reklamowanie/tworzenie kolejnych baz danych. Jest ogólnoeuropejska europetnet.com i tam powinien być każdy. Chyba, że nikt nigdy nie wyjedzie z psem poza granice kraju, oraz żaden pies nie przekroczy sam granicy bez zezwolenia(zawsze są osoby mieszkające na terenach przygranicznych). Podobnie zresztą, możemy znaleźć psa jakiegoś turysty... i co da takie ogłoszenie jak ktoś będzie np z Litwy czy Szwecji? Właśnie nic. Dlatego jeśli strona ma być tylko pomocą w wyszukiwaniu już zaginionych zwierząt, to również nie widzę większego sensu. Jeśli osoba prywatna znajdzie zwierza, to nie odczyta chipa. Jeśli wet czy ktoś z czytnikiem spotka zwierza, to z kolei nie będzie szukał w internecie stron z ogłoszeniami, tylko powinien wpisać numer do bazy danych gdzie zobaczy dane kontaktowe.

Jestem za wszelkimi inicjatywami, bo zawsze robić coś, niż nie robić nic.

Jednak mnożenie tego typu stron zmniejsza tylko szanse na znalezienie psa. Myślę, że największym problemem jest to, że psy są bezdomne jeszcze zanim się zgubią. Niestety ale nie ma przepisu nakazującego chipowanie pod groźbą kary. Więc sporo ludzi tego nie robi. Jakie to tanie i wygodne rozwiązanie, zawsze można się psa np pozbyć...

Obowiązek znaczenia zwierząt, zmniejszyłby problem zwierząt bezdomnych(właściciel odpowiada), wypadków drogowych z udziałem zwierząt( zazwyczaj wtedy nikt nie przyznaje się do np psa) oraz zmalała by liczba zwierząt zaginionych... bo bardziej dbają ludzie o coś za co ponoszą odpowiedzialność. Pewnie wystarczyły by 2 ustawy, nakaz chipowania i dokonywania zmian w rejestrze przy zmianie właściciela/posiadanie pisemnej kopi umowy.

Niestety, jak napisała mi przedstawicielka pewnej organizacji "ratującej" zwierzęta ---> "my zajmujemy się tylko zbieraniem pieniędzy". Przykre.

PS: proszę o wybaczenie, ale rozpisałem się ponieważ:

1)dawno mnie tu nie było

2)sam brałem udział w zdarzeniu, gdzie samochód brata poszedł do kasacji, a piękny i zadbany (więc nie zaginiony czy bezdomny) owczarek, z wyszywaną obrożą z imieniem (sic!) okazał się niczyj w miejscowości gdzie było może 20 domów. Policjant dał do zrozumienia, że niestety, ale sąsiedzi wiedzą czyj to pies, ale nie powiedzą. 

3)grypa jakaś mnie bierze

Edited by Megapixelus
błędy stylistyczne... sporo