Jump to content
Dogomania

Mops a adopcja?


eryczano

Recommended Posts

Witam serdecznie,

na wstępie sytuacja wygląda tak, że mamy już jednego 1,5 rocznego mopsa, samca. Jest wesoły, towarzyski, chodzimy z nim na wybiegi i ma wielu psich przyjaciół więc jest zsocjalizowany. 

Dowiedziałem się dzisiaj, że znajomi znajomych chcą pozbyć się swojej 2 letniej mopsiczki, bo brak czasu et cetera. Tutaj pytanie które mnie nurtuje to czy dobrym pomysłem jest brać starszego mopsa? Z opisów wiem, że te psy się bardzo przywiązują i boję się, że ciężko będzie jej się przyzwyczaić do nowego domu i to takiego w którym jest już pies. Nasz pies ma 3 spacery dziennie, często jedziemy z nim do lasu gdzie go puszczamy żeby się wybiegał, pobawił i poniuchał natomiast wydaje mi się że ta suczka rzadko wychodzi na spacery, raczej nie długie, nie widuje się z innymi psami więc zakładam że może się bać. 

Czy ktoś miał do czynienia z adopcją mopsa?

Pozdrawiam!

 

ps. 1 post, mam nadzieję że przydam się na forum :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, jak z mopsem, ale wydaje mi się, że jak się chcą suni pozbyć, warto byłoby jej zapewnić dom. Pies z suką powinny się zaakceptować, ja mam 3 psy, po wstępnych problemach, bardzo się do siebie przywiązały. Co do różnicy w temperamencie: kwestia przyzwyczajenia, może tamta sunia mało spacerowała, bo jej właścicielom się nie chciało organizować dłuższych wyjść? Nie wydają się zbyt odpowiedzialnymi ludźmi, skoro po 2 latach odkryli, że pies im nie jest potrzebny. Dwuletni pies to pies młody, powinien się przystosować.

Link to comment
Share on other sites

niestety w takim wypadku adopcja, niezależnie od rasy, będzie wyzwaniem. Ale nie ma rzeczy, których nie da się ogarnąć, choć początki mogą być ciężkie. 

lepiej też, żeby pies trafił do domu, w którym właściciele wiedzą, jak się zachować wobec zwierzaków, a nie do przypadkowych ludzi, których przytłoczą początkowe problemy

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Bez przesady, pół roku różnicy to żadna różnica. Suczka jeżeli spotka się u was z zainteresowaniem i miłością napewno szybko się przyzwyczai a zsocjalizowany piesek doda jej odwagi. Ja do swoich dwóch suk różnych ras zadoptowałam 5-letniego psa wziętego z w zasadzie dobrego domu i przyjął się bardzo szybko, wbrew opinii agresora u mnie nawet nie warknął a jest już prawie 6 lat u mnie. Odwiedzony przez byłą włascicielkę przywitał ją przyjaźnie ale iść z nią nie miał zamiaru.

Więc ja radzę wziąć sunię i dac jej szczęśliwy dom. Mopsiki są urocze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...