Jump to content
Dogomania

30.12.2020 r. Luna powędrowała za Tęczowy Most [*] Luna już w DS :) Luna - sunia z guzem wielkości melona w schronie :( Taki guz to zagrożenie życia. W każdej chwili może pęknąć i ... :( Guz usunięty, teraz szukamy domu. Proszę pomóżcie ogłaszać :)


elik

Recommended Posts

Abażur to tylko przejściowy dyzkonfort dla suni.Najważniejsze,że już po operacji i pomalutku dochodzi do siebie :)

Może trochę ryzykowne było podjęcie tak dużej operacji bez tak ważnych czynności, jak odrobaczenie.Ale nie jestem wetem i trzeba się opierać na jego ocenie i decyzji

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Bogusik napisał:

Może trochę ryzykowne było podjęcie tak dużej operacji bez tak ważnych czynności, jak odrobaczenie

Bogulu, wszystkie czynności, o które prosiłam Kasię w tym także odrobaczenie, były uzgodnione z lekarzem i to lekarz wybrał taką kolejność. Odrobaczenie suni mogłoby rozregulować jej system trawienny, mogłaby wystąpić biegunka, co spowodowałoby odłożenie operacji. Widocznie guz był takim zagrożeniem dla suni, że odkładanie jego usunięcia byłoby ryzykowne. 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Havanka napisał:

Jak dziś czuje się sunia? Mam nadzieję, ze powoli wraca do sił po zabiegu.

Sunia czuje się bardzo dobrze:-) Je, pije, utrzymuje czystość w domu. Do psów nadal "trudna". W obsłudze typu zapinanie smyczy/poprawienie kubraczka też ciężko - warczy. Ale sama podchodzi do mnie i domaga się czułości.

Dzisiaj byłyśmy na kontroli w lecznicy - wszystko w porządku, szwy wyglądają ładnie chociaż są ogromnie - sunia poszyta w kształcie litery Y. W jednym miejscu utworzył się niewielki krwiak. Mamy w domu kontrolować brzuszek i jak będzie ok to w poniedziałek ściągamy część szwów. Cały czas dostaje antybiotyk.  Fakturę powinnam dostać dzisiaj na maila.

 

 

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, kasiainat napisał:

Sunia czuje się bardzo dobrze:-) Je, pije, utrzymuje czystość w domu. Do psów nadal "trudna". W obsłudze typu zapinanie smyczy/poprawienie kubraczka też ciężko - warczy. Ale sama podchodzi do mnie i domaga się czułości.

Dzisiaj byłyśmy na kontroli w lecznicy - wszystko w porządku, szwy wyglądają ładnie chociaż są ogromnie - sunia poszyta w kształcie litery Y. W jednym miejscu utworzył się niewielki krwiak. Mamy w domu kontrolować brzuszek i jak będzie ok to w poniedziałek ściągamy część szwów. Cały czas dostaje antybiotyk.  Fakturę powinnam dostać dzisiaj na maila.

 

 

Czyli nie jest najgorzej. Przyznam, że bałam się o nią, bo ten guz był bardzo duży, wiec i rana po nim też pewnie rozległa. Dobrze, ze jest zabezpieczona antybiotykiem. Cały czas mam nadzieję, ze to warczenie, to skutek stresu, może i dyskomfortu i że minie, kiedy sunia dojdzie do siebie po tych wszystkich zmianach.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, kasiainat napisał:

Sunia czuje się bardzo dobrze:-) Je, pije, utrzymuje czystość w domu. Do psów nadal "trudna". W obsłudze typu zapinanie smyczy/poprawienie kubraczka też ciężko - warczy. Ale sama podchodzi do mnie i domaga się czułości.

Dzisiaj byłyśmy na kontroli w lecznicy - wszystko w porządku, szwy wyglądają ładnie chociaż są ogromnie - sunia poszyta w kształcie litery Y. W jednym miejscu utworzył się niewielki krwiak. Mamy w domu kontrolować brzuszek i jak będzie ok to w poniedziałek ściągamy część szwów. Cały czas dostaje antybiotyk.  Fakturę powinnam dostać dzisiaj na maila.

 

Super :) Dobre wieści. Bałam się, że może być gorzej. To warczenie to jeszcze efekt tego, że sunia nadal nie czuje się najlepiej. Z pewnością odczuwa ból, czuje, że tam jest coś innego, ale jeszcze nie jest pewna co będzie, no i wkurza ją ten abażur :) W tej sytuacji woli trzymać psy na dystans, bo nie jest pewna ich zamiarów. Myślę, że jak sunia wydobrzeje, będzie mogła być bez kołnierza, to zmieni się jej zachowanie.

Ważne, że rana goi się ładnie, ale jestem zaskoczona, że tak szybko będzie usunięta część szwów.

Link to comment
Share on other sites

Z przyjemnością informuję, że na konto suni wpłynęły poniższe kwoty:

          25,00 zł  -  Anna G-R  I  -  10.01.

          25,00 zł  -  Nuncek  I  -  10.01.

          15,00 zł  -  Ania75   I  -  10.01.

          90,00 zł  -  MALWA   I-III  -  10.01.

          15,00 zł  -  Havanka  I  -  11.01.

          10,00 zł  -  elficzkowa  -  11.01.

          30,00 zł  -  Nesiowata  -  11.01.

          20,00 zł  -  Tianku  -  14.01.

          30,00 zł  -  elik I -  15.01.

 

Na koncie suni jest obecnie 859,00 zł mamy więc kwotę potrzebną na zapłacenie za operację.

 

Ogromnie Wam dziękujemy

 

urodziny1.jpg.377c15e52be6fe40cbbc7505071413af.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, guccio napisał:

Wczoraj,t.j,15,01 wysłałam.Nie doszło?i

Doszło, doszło i bardzo serdecznie dziękujemy :)   29976993_serce3.gif.44f532583b70428b7d618b58076659a7.gif

Dzisiaj tj. 16.01. na konto suni wpłynęła kwota 20,00 zł od guccio

Serdecznie dziękujemy.

 

8715827_kwiatki6.gif.57237ad355050009cf7406e91915e355.gif

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, guccio napisał:

A u suni co słychać?

Tak właśnie zapytałam Kasię :) Powiedziała, że u suni wszystko dobrze i że jutro zrobi zdjęcia i wstawi na watek.

Też jestem ciekawa czy nadal taka bojowa, czy już jej mija :)

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, elik napisał:

Tak właśnie zapytałam Kasię :) Powiedziała, że u suni wszystko dobrze i że jutro zrobi zdjęcia i wstawi na watek.

Też jestem ciekawa czy nadal taka bojowa, czy już jej mija :)

Z przyjemnością zobacze zdjecia suni ale i tak bardzo sie cieszę,ze wszystko jest dobrze. To byla trudna operacja i na pewno bardzo osłabiła malutką. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...