Jump to content
Dogomania

30.12.2020 r. Luna powędrowała za Tęczowy Most [*] Luna już w DS :) Luna - sunia z guzem wielkości melona w schronie :( Taki guz to zagrożenie życia. W każdej chwili może pęknąć i ... :( Guz usunięty, teraz szukamy domu. Proszę pomóżcie ogłaszać :)


elik

Recommended Posts

Kochani, od tej chwili już sunia ma imię , Luna ,piękne imię i pasuje do niej prawda? ok2.gif Dziękuję ,wszystkim ,którzy się do nadania tego imienia przyczynili a w szczególności, naszej kochanej Elik, Uxmal i Dusi-Duszce oraz kochanej Malwie, Nesiowatej ,Aldrumce ,Onaa i wszystkim ,którzy byli z nami  buzki.gif

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Byłyśmy dzisiaj z sunią na kontroli, udało się ściągnąć część szwów. 2 szwy "puściły"tak jakby na skrzyżowaniu szwów 

i teraz ranka będzie się goić przez ziarninowanie. 2 razy dziennie mamy przemywać płynem i smarować maścią z antybiotykiem. W czwartek jedziemy ściągnąć pozostałe szwy i sunia dostanie coś na robaki. Szczepienie za 2-3 tygodnie, sterylka najlepiej za 1,5-2 miesięcy.

Sunia była bardzo grzeczna, obyło się bez straszenia zębami i warczenia. 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, anica napisał:

Kochani, od tej chwili już sunia ma imię , Luna ,piękne imię i pasuje do niej prawda? ok2.gif Dziękuję ,wszystkim ,którzy się do nadania tego imienia przyczynili a w szczególności, naszej kochanej Elik, Uxmal i Dusi-Duszce oraz kochanej Malwie, Nesiowatej ,Aldrumce ,Onaa i wszystkim ,którzy byli z nami  buzki.gif

O rany :) Wczoraj wpadłam na wątek suni, jak po ogień i nie zauważyłam Aniu Twojego postu :)

Cieszę się ogromnie, że sunia już nie jest bezimienna. Ma już chociaż swoje imię.  Luna

Cieszę się tym bardziej, że to moja propozycja. Dziękuję wszystkim głosującym (i tu kawałek prywaty), zwłaszcza tym, którzy głosowali na Lunę  :)

964716822_dlaWaslove.jpg.09d3704e4254ed634818a50e135ecf5e.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kasiainat napisał:

Byłyśmy dzisiaj z sunią na kontroli, udało się ściągnąć część szwów. 2 szwy "puściły"tak jakby na skrzyżowaniu szwów 

i teraz ranka będzie się goić przez ziarninowanie. 2 razy dziennie mamy przemywać płynem i smarować maścią z antybiotykiem. W czwartek jedziemy ściągnąć pozostałe szwy i sunia dostanie coś na robaki. Szczepienie za 2-3 tygodnie, sterylka najlepiej za 1,5-2 miesięcy.

Sunia była bardzo grzeczna, obyło się bez straszenia zębami i warczenia. 

Dziękuję Kasiu za info.

O kurcze :( Czy jak szwy "puściły" to rana się rozeszła i czy miała w tym udział Luna, liżąc szwy ? Będzie większa blizna?

Sunia była grzeczna :) Dzielna dziewczynka :)

Czy jej stosunek do innych piesków złagodniał, czy nadal jest bojowo nastawiona?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

Dziękuję Kasiu za info.

O kurcze :( Czy jak szwy "puściły" to rana się rozeszła i czy miała w tym udział Luna, liżąc szwy ? Będzie większa blizna?

Sunia była grzeczna :) Dzielna dziewczynka :)

Czy jej stosunek do innych piesków złagodniał, czy nadal jest bojowo nastawiona?

Nie, Lunka nic nie zrobiła - ona cały czas jest w ubranku i kołnierzu. Jak ją odbierałam po operacji to od razu wetka mówiła, że szycie na pewno gdzieś "puści" bo guz był ogromny i skóra jest bardo napięta.  Ranka jest czysta, nie duża, nie ma żadnego stanu zapalnego więc powinno się szybko zagoić.

Z psiakami jest różnie - zależy która łapą Luna wstanie :-) jest na pewno zdecydowanie lepiej ale wszystko się okaże jak ściągniemy kołnierz :-)

 

Link to comment
Share on other sites

Ciociu elik

 wazna sprawa

 zajrzyj prosze na watus psinunia u Mureczkow

 tam  ciocia Kulfoniasty

pomoze wzgledem ogloszen tej biduni ktora zaginela

 na fb

 Gajuniu  ech serce peka ....

 tutaj wstawim watus psinunia Sziszarpa Niewielki bezdomny piesek juz zlapany! Sziszarp juz u Mureczkow

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2019 o 16:43, kasiainat napisał:

Nie, Lunka nic nie zrobiła - ona cały czas jest w ubranku i kołnierzu. Jak ją odbierałam po operacji to od razu wetka mówiła, że szycie na pewno gdzieś "puści" bo guz był ogromny i skóra jest bardo napięta.  Ranka jest czysta, nie duża, nie ma żadnego stanu zapalnego więc powinno się szybko zagoić.

Z psiakami jest różnie - zależy która łapą Luna wstanie :-) jest na pewno zdecydowanie lepiej ale wszystko się okaże jak ściągniemy kołnierz :-)

Dzięki Kasiu :) Uspokoiłaś mnie. Przestraszyłam się, że sunia Luna :) dłubie przy ranie i może sobie rozdłubać coś więcej i może być źle.

Ja dzisiaj miałam bardzo nietypowy dzień. Po pierwsze po śniadaniu i spacerze z psami położyłam się z myślą, że prześpię się odrobinkę,  bo ostatnio zrobiły mi się spore zaległości w spaniu :) Ta odrobinka trwała do 11-tej  przestraszony2.gif.2deaaeae88ec1a10faea7daf63491069.gif

Zerwałam się na równe nogi i ubierałam w pośpiechu, bo za godzinę miałam być na drugim krańcu miasta. Nie zdążyłam, musiałam przesunąć nieco spotkanie. Wróciłam do domu po 15-tej, szybki obiad i znowu wypad. Oba wyjścia w sprawach kocich. Wracając do domu, durna chciałam zdążyć na autobus, żeby jak najszybciej wrócić do domu. Gdzie to stara baba i bieganie. Wiadomo wywaliłam się!  Na szczęście złapałam jeszcze ten autobus, ale to tylko dzięki uprzejmości jakiegoś pana, który widząc, że się gramolę :) zatrzymywał autobus stojąc jedną nogą na chodniku, drugą w autobusie. Jak już ochłonęłam to sama do siebie się śmiałam. Wyobrażam sobie, jak to wyglądało. Sytuacja tragikomiczna :)  A mówię o tym tylko dlatego, żeby wytłumaczyć moją prawie całodzienną nieobecność na moich wątkach.

Jutro już będzie normalny dzień. Przynajmniej tak mi się wydaje :)

bajecznych-snow.GIF.daf1e884caa7cb5cc654ddff41e51a8d.GIF

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Nesiowata napisał:

Ostrożnie Elik - takie upadki nie zawsze kończą się dobrze (z własnego doświadczenia mówię), czasem lepiej poczekać na następny autobus. Tym bardziej, że teraz łatwo o upadek.

Tak jak mówisz ,Elu mój upadek zakończył się operacją, częściowym usunięciem ,łąkotki :(

Mocno zaciskam ,żeby się wszystko u Luneczki, ładnie goiło okok.gif

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Nesiowata napisał:

Ostrożnie Elik - takie upadki nie zawsze kończą się dobrze (z własnego doświadczenia mówię), czasem lepiej poczekać na następny autobus. Tym bardziej, że teraz łatwo o upadek.

 

6 godzin temu, anica napisał:

Tak jak mówisz ,Elu mój upadek zakończył się operacją, częściowym usunięciem ,łąkotki :(

Mocno zaciskam ,żeby się wszystko u Luneczki, ładnie goiło okok.gif

Dziękuję Wam kochane Dziewczynki. Niestety mój upadek skończył się gorzej niż mi się wczoraj wydawało. Nie mogę ruszać lewą ręką. Ból z barku promieniuje aż do nadgarstka. Na prawej dłoni nastąpił wylew drobnych naczynek krwionośnych (jeśli dobrze zapamiętałam) i dłoń od środkowego palca do najmniejszego wygląda jakby ją 100 pszczół użądliło. Skóra napięta wygląda tak, jakby za chwilę miała pęknąć.  Ale to i inne drobne otarcia to nic. Najgorszy ten uraz barku. Kompletnie nie mogę ruszać lewą ręką. Najmniejszy ruch sprawia ból. Nie mogę się nawet sama ubrać. Mąż pomógł mi przed wyjściem do pracy. Chirurg zlecił prześwietlenie RTG, ale na szczęście na zdjęciu nie widać żadnego złamania. Coś tam jednak zaniepokoiło lekarza i zlecił mi jeszcze wykonać USG. Niestety mój pakiet medyczny pozwala tylko na jedno badanie dziennie. Paranoja. Ponieważ dzisiaj zlecono mi już RTG, to o USG mogę się starać dopiero jutro. To są durnoty naszej służby zdrowia! Gdybym dostała zlecenie na 4 różne badania, to o same zlecenia musiałabym się starać prawie tydzień. Jutro więc dalszy ciąg badań. Na razie przepisał mi kupić temblak i trzymać na nim rękę, smarowanie barku kremem ibalgin (jeśli dobrze przeczytałam) 2-4 x dziennie przez 5-7 dni, okłady z lodu 4-6 x dziennie po ok. 30 minut przez 3-5 dni.  6 x 30 minut, to 3 godziny dziennie mam z głowy przestraszony3.gif.46b673db6009b9e70070648d051791de.gif 

No trudno, oby tylko USG nic złego nie wykazało. Wydaje mi się, że lekarz podejrzewa pęknięcie. Patrząc na zdjęcia powiedział, że powinnam zrobić badanie gęstości kości. Chyba początek osteoporozy :(

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, elik napisał:

 

Dziękuję Wam kochane Dziewczynki. Niestety mój upadek skończył się gorzej niż mi się wczoraj wydawało. Nie mogę ruszać lewą ręką. Ból z barku promieniuje aż do nadgarstka. Na prawej dłoni nastąpił wylew drobnych naczynek krwionośnych (jeśli dobrze zapamiętałam) i dłoń od środkowego palca do najmniejszego wygląda jakby ją 100 pszczół użądliło. Skóra napięta wygląda tak, jakby za chwilę miała pęknąć.  Ale to i inne drobne otarcia to nic. Najgorszy ten uraz barku. Kompletnie nie mogę ruszać lewą ręką. Najmniejszy ruch sprawia ból. Nie mogę się nawet sama ubrać. Mąż pomógł mi przed wyjściem do pracy. Chirurg zlecił prześwietlenie RTG, ale na szczęście na zdjęciu nie widać żadnego złamania. Coś tam jednak zaniepokoiło lekarza i zlecił mi jeszcze wykonać USG. Niestety mój pakiet medyczny pozwala tylko na jedno badanie dziennie. Paranoja. Ponieważ dzisiaj zlecono mi już RTG, to o USG mogę się starać dopiero jutro. To są durnoty naszej służby zdrowia! Gdybym dostała zlecenie na 4 różne badania, to o same zlecenia musiał;abym się starać prawie tydzień. Jutro więc dalszy ciąg badań. Na razie przepisał mi kupić temblak i trzymać na nim rękę, smarowanie barku kremem ibalgin (jeśli dobrze przeczytałam) 2-4 x dziennie przez 5-7 dni, okłady z lodu 4-6 x dziennie po ok. 30 minut przez 3-5 dni.  6 x 30 minut, to 3 godziny dziennie mam z głowy przestraszony3.gif.46b673db6009b9e70070648d051791de.gif 

No trudno, oby tylko USG nic złego nie wykazało. Wydaje mi się, że lekarz podejrzewa pęknięcie. Patrząc na zdjęcia powiedział, że powinnam zrobić badanie gęstości kości. Chyba początek osteoporozy :(

O Matuniu!nie.gif  to tylko zaciskać ,zeby to nie było nic poważnego!  a co się teraz nacierpisz... a lepiej już nic nie powiem, zaciskam Eluokok.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...