Jump to content
Dogomania

30.12.2020 r. Luna powędrowała za Tęczowy Most [*] Luna już w DS :) Luna - sunia z guzem wielkości melona w schronie :( Taki guz to zagrożenie życia. W każdej chwili może pęknąć i ... :( Guz usunięty, teraz szukamy domu. Proszę pomóżcie ogłaszać :)


elik

Recommended Posts

Jak zobaczyłam sunię, też pomyślałam o historii Roxi. Ona też w styczniu wylądowała z ogromniastymi guzami do schroniska, a teraz grzeję poopcię w domowym DT u Moli@ Wierzę, że i tutaj się wszystko uda.
Może poproście o wsparcie ze skrapety im. Talcott?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, themagda napisał:

Ja bym zadeklarowała na stałe 10 zł , sorrki nie mogę wiecej , skad mam wziąć nr konta żeby zlecenie stałe zrobić na sunie z guzem.

Witaj na watku suni !

Po uruchomieniu kompa przesle Ci nr konta, ktory wczoraj rozsylala elik. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, themagda napisał:

Ja bym zadeklarowała na stałe 10 zł , sorrki nie mogę wiecej , skad mam wziąć nr konta żeby zlecenie stałe zrobić na sunie z guzem.

Witaj na watku suni !

Po uruchomieniu kompa przesle Ci nr konta, ktory wczoraj rozsylala elik. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, themagda napisał:

Ja bym zadeklarowała na stałe 10 zł , sorrki nie mogę wiecej , skad mam wziąć nr konta żeby zlecenie stałe zrobić na sunie z guzem.

Także Cię witam i cieszę się, że jesteś z  sunią  :)  Bardzo dziękujemy za deklaracje   kwietki.jpg.6567543f3926dc3015bf56fd8cf1211d.jpg    sunia ich bardzo potrzebuje

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Jak zobaczyłam sunię, też pomyślałam o historii Roxi. Ona też w styczniu wylądowała z ogromniastymi guzami do schroniska, a teraz grzeję poopcię w domowym DT u Moli@ Wierzę, że i tutaj się wszystko uda.
Może poproście o wsparcie ze skrapety im. Talcott?

Jak zobaczylam bidulke na watku Malenstw, to od razu pomyslalam o Twojej Roxi i o Neli. Tylko, ze Nela miala miec guzy, a jednak ich nie miala. 

Od Eli wiem, ze to co na zdjeciu, to wyglada podobno calkiem dobrze. Na zywo guz wyglada potwornie, tak jakby miala tam upchane kamienie.......

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.01.2019 o 13:13, Ewa Marta napisał:

Pięnie się tu dzieje:) Tyle dobrych serc... Musi być dobrze:)

Witaj Ewuniu :)  Jak to mówią, gdzie są dobrzy ludzie, tam się dobrze dzieje :)  I niech tak u suni będzie!

Miałam wiadomość od Kasi, że sunia już jest u Niej. Zapoznaje się z domownikami. Do ludzi ostrożna, ale bez agresji.  Trudno się dziwić, pewnie dotychczas nic dobrego jej od ludzi nie spotkało. W stosunku do psiaków i kociaków bez zastrzeżeń.

Guz wygląda potwornie :( jeszcze gorzej niż na zdjęciach. Kasię zasypało tak, że kierowca nie mógł dojechać na miejsce i Sunia szła około kilometr na stópkach. Podobno całkiem nieźle jej to szło :)  Nie wygląda na zabiedzoną, nawet sierść można powiedzieć w porządku.

Zgodnie z tym, co ustaliłyśmy, Kasia chciała już dzisiaj lub jutro jechać z sunia do lecznicy, ale lekarka powiedziała, że już mają ustalone terminy zabiegów i nic poza diagnostyka nie będzie mogła zrobić. Najbliższy termin tak, żeby w razie braku przeciwwskazań od razu można było przeprowadzić operacje to czwartek.  Jeśli więc analiza krwi  nie wykaże nic złego, to sunia będzie miała operację już we czwartek.

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, MALWA napisał:

Od Eli wiem, ze to co na zdjeciu, to wyglada podobno calkiem dobrze. Na zywo guz wyglada potwornie, tak jakby miala tam upchane kamienie......

Tak, zapomniałam o tym napisać. Kasia tak to właśnie określiła, że wygląda to tak, jakby miała tam kamienie. Guz jest ogromny :(

Sunia będzie miała zrobiony RTG płuc. Jeśli guz jest złośliwy, to najczęściej daje przerzuty właśnie do płuc. Bez względu na to co będzie prosiłam, żeby wycinek został posłany do badania histopatologicznego.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

Tak, zapomniałam o tym napisać. Kasia tak to właśnie określiła, że wygląda to tak, jakby miała tam kamienie. Guz jest ogromny :(

Sunia będzie miała zrobiony RTG płuc. Jeśli guz jest złośliwy, to najczęściej daje przerzuty właśnie do płuc. Bez względu na to co będzie prosiłam, żeby wycinek został posłany do badania histopatologicznego.

Dokładnie, trzeba prosić o wysłanie do badania. Moja Sara miała przerzut do osierdzia, a Wilusi nowotwór zaatakował łapę, tylko Limba ma do płuc. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

Tak, zapomniałam o tym napisać. Kasia tak to właśnie określiła, że wygląda to tak, jakby miała tam kamienie. Guz jest ogromny :(

 

Tak się tylko zastanawiam, jak ona z tym ogromnym guzem szła biedna na łapinkach kilometr do domku, skoro spadł śnieg i  kierowca nie mógł przejechać do DT. ......

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Tola napisał:

Jestem i ja u sunieczki; biedna mała, jak dobrze, ze trafiła pod Waszą  opiekę.

Jak będzie potrzeba zorganizowania zbiórki na pokrycie kosztów operacji to służę pomocą.

Dziękuję Tolu !

Będę pamiętać do kogo zwrócić się o pomoc  :)

Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, Jaaga napisał:

Dokładnie, trzeba prosić o wysłanie do badania. Moja Sara miała przerzut do osierdzia, a Wilusi nowotwór zaatakował łapę, tylko Limba ma do płuc. 

A ja jakoś tak liczę, ze to co u niej najgorsze, to jednak na zewnątrz......

Link to comment
Share on other sites

A ja myślę ze to nie jest guz złosliwy, gdyby był złośliwy to dawno by ona juz nie żyła dałby przerzuty wcześniej i skoro jednak zyje to nie jest to złosliwa bestia takl myślę. guzy na cycusiach to daja przerzuty juz jak są wielkosci paznokcia i to do płuc i pies nie żyje aż tak długo zeby mu takie wielkie się zrobiły dlatego jestem raczej dobrej myśli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minut temu, themagda napisał:

A ja myślę ze to nie jest guz złosliwy, gdyby był złośliwy to dawno by ona juz nie żyła dałby przerzuty wcześniej i skoro jednak zyje to nie jest to złosliwa bestia takl myślę. guzy na cycusiach to daja przerzuty juz jak są wielkosci paznokcia i to do płuc i pies nie żyje aż tak długo zeby mu takie wielkie się zrobiły dlatego jestem raczej dobrej myśli.

Dzięki za pocieszenie :) Tak można sądzić, a co będzie to się okaże być może już we czwartek.

Najważniejsze, że sunia jest już poza schronem i nawet w razie gdyby coś się działo, będzie miała udzieloną pomoc.  Dzisiaj już będzie spała na miękkim, suchym i ciepłym :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, MALWA napisał:

A ja jakoś tak liczę, ze to co u niej najgorsze, to jednak na zewnątrz......

Ja też mam taką nadzieję.Mimo wszystkich wątpliwościi jedno jest pewne;wycięcie guza poprawi jej komfort życia.Dosłownie będzie bidulce lżej.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, elik napisał:

Dzięki za pocieszenie :) Tak można sądzić, a co będzie to się okaże być może już we czwartek.

Najważniejsze, że sunia jest już poza schronem i nawet w razie gdyby coś się działo, będzie miała udzieloną pomoc.  Dzisiaj już będzie spała na miękkim, suchym i ciepłym :)

Dzięki Tobie,Malwie.Ewu i Kasi.Chylę czoło.Sunia wreszcie spotkała na swojej ciężkiej drodze przez życie ludzi przez duże L.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, guccio napisał:

Dzięki Tobie,Malwie.Ewu i Kasi.Chylę czoło.Sunia wreszcie spotkała na swojej ciężkiej drodze przez życie ludzi przez duże L.

I dzięki wielu innym wrażliwym na cierpienie Ludzi, w tym także i Ciebie :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

Czy ma przerzuty czy nie , to i tak guz przydałoby się usunąć, bo ma żyć ile się da bez cierpienia.

Tak oczywiście będzie, nawet gdyby już "na oko" widać było, że jest niedobrze. Tak wielki guz  przeszkadza jej zapewne we wszystkim cokolwiek robi, stoi, leży, chodzi, śpi....  Nie może tak dłużej cierpieć.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...