Jump to content
Dogomania

30.12.2020 r. Luna powędrowała za Tęczowy Most [*] Luna już w DS :) Luna - sunia z guzem wielkości melona w schronie :( Taki guz to zagrożenie życia. W każdej chwili może pęknąć i ... :( Guz usunięty, teraz szukamy domu. Proszę pomóżcie ogłaszać :)


elik

Recommended Posts

7 godzin temu, elik napisał:

Luneczka w drodze do swojego domu :)  

Poproszę Kasię, żeby nam napisała jak to się odbyło :)

Ja również bardzo się cieszę,że Lunka już w swoim domku;-) Państwo bardzo ciepli, serdeczni. Lunka na początku była troszkę speszona ale Pani ją wycałowała,poprzytulała i sunia po chwili chodziła już machająć radośnie ogonkiem i domagała się głasków.

Zapiętana smycz pomaszerowała chętnie na spacer i dopiero przy samochodzie spięła się troszkę i chciała zawracać. Pomogłam Lunkę włożyć do auta i pojechała przytulana przez swoją Panią do domku ;-)

Będzie dobrze :-)

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, kasiainat napisał:

Ja również bardzo się cieszę,że Lunka już w swoim domku;-) Państwo bardzo ciepli, serdeczni. Lunka na początku była troszkę speszona ale Pani ją wycałowała,poprzytulała i sunia po chwili chodziła już machająć radośnie ogonkiem i domagała się głasków.

Zapiętana smycz pomaszerowała chętnie na spacer i dopiero przy samochodzie spięła się troszkę i chciała zawracać. Pomogłam Lunkę włożyć do auta i pojechała przytulana przez swoją Panią do domku ;-)

Będzie dobrze :-)

Bardzo Ci dziękuję Kasiu  za opiekę nad Luneczką  :) 

Chciałam Ci dać lajka, ale mi się skończyły, chciałam wkleić emotka z podziękowaniami, ale dogo nie pozwala.

Pani Teresa obiecała słać zdjęcia, ale jeśli do Ciebie też przyśle, to bardzo Cię proszę o wklejenie na wątek :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Oj tulenie i całowanie zestresowanego psa to niezbyt mądry pomysł - aby się nie obróciło przeciwko właścicielom... Niemniej jednak cieszę się ogromnie ze szczęścia Luny, niech się jej wiedzie po wsze dni :)

Pani Teresa czekała na spotkanie z Luną kilka dni i pewnie trudno Jej było opanować emocje. To była bardzo ludzkie powitanie osobnika, do którego się tęskniło :). Ale fakt, dobrze, że Luneczka zachowała zimną krew i ładnie się zachowała :)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo sie cieszę, że Luna trafiła w końcu do swojego domu ! Trochę się naczekała.....

Mam takie nieśmiałe pytanie: czy mam wpłacać deklaracje na Lunę za czerwiec ? Pytam, bo jeśli już nie trzeba, to za czerwiec dopłaciłabym w czerwcu dodatkowo dla Fabii.

U niej bieda.....

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, MALWA napisał:

Bardzo sie cieszę, że Luna trafiła w końcu do swojego domu ! Trochę się naczekała.....

Mam takie nieśmiałe pytanie: czy mam wpłacać deklaracje na Lunę za czerwiec ? Pytam, bo jeśli już nie trzeba, to za czerwiec dopłaciłabym w czerwcu dodatkowo dla Fabii.

U niej bieda.....

Czekała 5 miesięcy więc nie tak bardzo długo :) Są szybsze adopcje, ale trzeba pamiętać, że Luneczka to nie takli mały pieseczek, że na duże psiaki nie ma zbyt dużo chętnych :)

Oczywiście, kto nie wpłacił deklaracji czerwcowej, to już dla Luny nie musi wpłacać, ale tak jak już pisałam

Cytat

A ja już teraz, bardzo, bardzo gorąco proszę wszystkich, którzy wspierali Lunę swoimi funduszami, aby ofiarowali je kolejnemu psu w wielkiej potrzebie.

ewu podesłała mi zdjęcie psiego staruszka, który kompletnie nie radzi sobie w schronisku :(  Nie dość,  że stary - około 17 lat, to na dodatek ślepy, głuchy i chory. Ma chore serduszko i guza na jądrze  :(  Przecież taki staruszek powinien wylegiwać się na podusiach,  kolankach opiekuna, a nie trząść się ze strachu w schronie.

To, jak na razie, jedyne zdjęcia psiaczka.

5b1a63c0bed64a78.jpg

 

e263ce53a24b4711.jpg

 

Bardzo gorąco proszę Was o wsparcie dla tego biedaka. Postaram się jeszcze dzisiaj założyć mu wątek i prosić o pomoc w jego utrzymaniu.

bardzo gorąco proszę wszystkich, którzy wspierali Lunę o przeniesienie deklaracji z suni na tego biedaka.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, elik napisał:

Czekała 5 miesięcy więc nie tak bardzo długo :) Są szybsze adopcje, ale trzeba pamiętać, że Luneczka to nie takli mały pieseczek, że na duże psiaki nie ma zbyt dużo chętnych :)

Oczywiście, kto nie wpłacił deklaracji czerwcowej, to już dla Luny nie musi wpłacać, ale tak jak już pisałam

bardzo gorąco proszę wszystkich, którzy wspierali Lunę o przeniesienie deklaracji z suni na tego biedaka.

Przyłączam się do prośby elik.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, ania75 napisał:

Ja Elu zostanę z Tobą i tym bidulkiem

Aniu Kochana bardzo serdecznie Ci     90c97d9b6dadbd2e.jpg   

Nie wolno nam zostawić tego biedaczka w schronie.  Ja wiem, że są setki, może i tysiące staruszków w schronach. Wszystkich nie uratujemy, ale musimy chociaż te, które zobaczymy.

Przepraszam, że tak późno, ale  byłam poza domem całe popołudnie. Musiałam pojechać do Krakowa. Biedne psiaki długo były same, bo mąż jest w pracy. Witały mnie tak, jakby mnie rok nie widziały, a to tylko 6 godzin :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On bardzo potrzebuje pomocy. Jak ślepy i głuchy staruszek ma przetrwać w schronisku...

I ten potworny guz. Nawet nie wiem czy nie ma problemu z siusianiem. Niestety jest w innym schronisku , w którym jest mu naprawdę bardzo cięzko a my tylko wiemy, że jest i rozpaczliwie potrzebuje ratunku:(

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, ewu napisał:

On bardzo potrzebuje pomocy. Jak ślepy i głuchy staruszek ma przetrwać w schroniski...

I ten potworny guż. Nawet nie wiem czy nie ma problemu z siusianiem. Niestety jest w innym schronisku , w którym jest mu naprawdę bardzo cięzko.

Już się biorę Basiu z założenie wątku biedakowi. Jak zwykle, rano muszę wykonać kilka prac i dopiero o tej porze mogę usiąść do kompa.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, elik napisał:

Już się biorę Basiu z założenie wątku biedakowi. Jak zwykle, rano muszę wykonać kilka prac i dopiero o tej porze mogę usiąść do kompa.

Dziękuję Elu. Widzę ,że mnie zacytowałaś zanim poprawiłam błędy:) Ślepnę potwornie, coraz gorzej widzę litery:( Przepraszam za "byki"

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.06.2019 o 17:11, elik napisał:

 Mam obiecaną relację jak przebiegnie pierwsza noc Luny w nowym domu.

Relacja oczywiście była, ale ja nie miałam czasu napisać. Tak w kilku słowach. Luneczka jest bardzo spokojna, sama zajęła miejsce, które Pani Teresa dla niej wymościła :) Chętnie chodzi na spacerki. Wczoraj coś znalazła w trawie i jak Pani Terenia chciała jej to zabrać,  hapnęła rękę. Nie ugryzła, ale złapała. Pani Teresa nie ma jej t ego za złe. Musi powoli nauczyć ją pozwalania na wszystkie gesty, ruchy, czynności. Czip Luny będzie zarejestrowany w bazie Safe Animal i Pani kupi adresówkę do zanitowania w obroży Luny.  Wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, ewu napisał:

Dziękuję Elu. Widzę ,że mnie zacytowałaś zanim poprawiłam błędy:) Ślepnę potwornie, coraz gorzej widzę litery:( Przepraszam za "byki"

Ty także zacytowałaś mój post, zanim zdążyłam poprawić błędy. Ja też już ślepuga. Mam skierowanie na operację zaćmy więc może po się poprawi :)

 

3 minuty temu, ewu napisał:

Mam nadzieję,że bezimienny dziadunio poruszy serca  Dogomaniaków.

Też mam taka nadzieję, bo bez współpracy wielu osób los staruszka nie będzie pewny :(

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

 Wczoraj coś znalazła w trawie i jak Pani Terenia chciała jej to zabrać,  hapnęła rękę. Nie ugryzła, ale złapała. Pani Teresa nie ma jej t ego za złe. Musi powoli nauczyć ją pozwalania na wszystkie gesty, ruchy, czynności. 

W pracy nad niepodejmowaniem i oddawaniem znalezisk kluczowe jest zbudowanie zaufania. Czyli nie zabierać psu z pyska, ale próbować wymienić na coś lepszego. W tym celu dobrze jest mieć jakieś pyszne smakołyki przy sobie i nagradzać za właściwe zachowanie.

Jak nauczyć psa niezbierania odpadków? Puść! Zostaw! (najpierw pogadanka, a od 4:24 zobrazowanie ćwiczeń)
Jak oduczyć psa zbierania śmieci

 Dobrze, że Luna się tak aklimatyzuje.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

W pracy nad niepodejmowaniem i oddawaniem znalezisk kluczowe jest zbudowanie zaufania. Czyli nie zabierać psu z pyska, ale próbować wymienić na coś lepszego. W tym celu dobrze jest mieć jakieś pyszne smakołyki przy sobie i nagradzać za właściwe zachowanie.

Jak nauczyć psa niezbierania odpadków? Puść! Zostaw! (najpierw pogadanka, a od 4:24 zobrazowanie ćwiczeń)
Jak oduczyć psa zbierania śmieci

 Dobrze, że Luna się tak aklimatyzuje.

Dzięki Tysiu cz cenne rady :) Oczywizda lajków już nie mam. Wszystkie wyszli :(

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, ewu napisał:

Mój Meffi zawsze łapie jak mu zabieram jego skarby. Wiem ,że tak robi i tyle.

Psy jak i ludzie, różnie reagują na taki3 samo zdarzenie i nic w tym złego, ale też dobrze jest przeko0nać psiaka, że człowiek nigdy nic złego mu nie zrobi. Wtedy można mu wszystko wyjąć choćby z gardła, a czasem może  zaistnieć taka potrzeba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, ewu napisał:

Elu link wrzuca na wątek Luny.

Bardzo dziękuję Basieńko, już poprawiłam :)

Robię wiele rzeczy na raz, a że nie mam już tak podzielnej uwagi, jak kiedyś,   to efekt  jest żałosny :)

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, elik napisał:

 

Robię wiele rzeczy na raz, a że nie mam już tak podzielnej uwagi, jak kiedyś,   to efekt  jest żałosny :)

Nie tylko TY, mam to samo i cholera mnie bierze. Trzeba na uspokojenie popatrzeć w pesel :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...