Jump to content
Dogomania

Gruczoł trzeciej powieki wypadł 2 dni po zabiegu wszycia


Mylovelypuppy

Recommended Posts

Witam, dwa dni temu piesek miał wszywany gruczoł trzeciej powieki w prawym i lewym oku. Dzisiaj zauważyłam ze w prawym oku tak jakby spowrotem gruczol wyszedł, nie znajduje się pod  trzecią powieką tylko nad, widoczna jest na nim czerwona kreska, drugie oko wyglada w porządku. Piesek chodzi w kołnierzu wiec nie ma możliwości żeby sam rozdrapał, caly czas jest pod moją opieką. Jutro wybieram się do weterynarza, ale martwię się i chciałabym zapytać czy ktoś z was miał podobna sytuacje, dlaczego gruczoł wyszedł spowrotem, czy jest to wina nieudanego zabiegu czy może jakieś czynniki spowodowały wyjście gruczołu. Dziękuje za odpowiedzi;)

Link to comment
Share on other sites

Miałem dokładnie taką sytuację. Operowane było tylko prawe oko. Dzień po zabiegu wyszło ponownie :( Ze względu na konieczność usypiania psa, trzeba było odczekać 2 tygodnie do kolejnego zabiegu. Oczywiście zmieniłem też klinikę. Dowiedziałem się, że prawdopodobnie powodem niepowodzenia było niedoczyszczenie grudek które były pod oczodołem i powodowały podrażnienia i w związku z tym lekkie puchniecie/wypychanie gruczołu. Zabieg całkowicie się udał...a teraz niestety trzeba będzie jechać z lewym oczkiem, bo wtedy stwierdzono, że zdrowego się nie operuje. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...