Jump to content
Dogomania

Kąpiel szczeniaka


MarcelkaAnielka

Recommended Posts

Witam. Będę adoptowała szczeniaka 4 tygodniowego znalezionego w rowie. Kiedy można go wykąpać?Weterynarz powiedział że takiego psa lepiej wcale nie kąpać . Ale ja chcę go wziąć Do domu na jakiś czas zanim zrobi się ciepło. A on jest tak brudny że po dotknięciu go cała ręk jest czarna. Wczoraj był odrobaczany i odpchlony. Jutro już bym bo chciała wziąć do domu. Myślicie że jutro mogłabym już go wykąpać? I czym to zrobić? Specjalnym szamponem czy szare mydło wystarczy?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jak był wczoraj odpchlony, no to sprawdź najpierw  czym - i ile należy odczekać z kąpaniem psa, zazwyczaj  te dwa -trzy dni trzeba poczekać, bo preparat na pchły, jeśli to były jakieś kropelki, nie zadziała jeśli psa wykąpiesz.

Dlaczego weterynarz nie zalecał kąpania psa? może jest jakiś powód?

szarym mydłem, bym psa nie kąpała - chyba, że sama robisz szare mydło, i ono ma odpowiedni skład

można kupić specjalny szampon dla psa, najlepiej kupić taki bez żadnego zapachu

 

można też rozmieszać po prostu małą saszetkę sody oczyszczonej, taką jaką się daje do ciasta czy do pierników, w szklance ciepłej wody - i tego użyć po prostu  jako mydła w płynie/ szamponu,  a potem psa spłukać

soda oczyszczona  jest delikatna, ma właściwości myjące, niweluje zapach brudu na psie, a sama nie ma żadnego zapachu i nie drażni psa

przy kąpieli psa nie myj mu głowy/ psy się bardzo tego boją i jest ryzyko zalania oczu i uszu

 

można też po prostu posypać psa/ sierść sodą oczyszczoną, - tez taką małą saszetką

zostawić na psie na jakieś 30 minut i wyczesać/wytrzepać - trochę zadziała jak suchy szampon, 

 

 

jesli masz w domu suszoną pokrzywę, to można zrobić napar/czyli zalać ze dwie łyżki pokrzywy szklanką wrzątku

odstawić na 15 minut/pod przykryciem i potem odcedzić

 i po wykąpaniu psa i spłukaniu -polać go jeszcze takim naparem (wystudzonym oczywiscie, raczej zimnym niż za gorącym) i naparu juz nie spłukiwać, tylko wytrzeć psa

sierść (czy włosy) polane na zakończenie mycia takim naparem są takie bardziej miękkie, 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ja wykąpałam szczeniaka ok. 6 tygodniowego w pierwszy dzień jak do mnie trafił. Bardzo brzydko pachniał. Była to niedziele, nie miałam nawet szamponu dla psów, użyłam ludzkiego, roślinnego (jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie i tak inne PH). Na następny dzień dostał spot- ona na pchły u weta, preparat zadziałał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...