Jump to content
Dogomania

Gość w dom - zęby w łydkę


fattyciak

Recommended Posts

Od dni 11 mam sunię .

Sunia chyba się zadomowiła, bo dotychczasowy anioł zaczyna pokazywać rogi.

Nasza znajomość zaczęła się od tego, że złapała mnie za łydkę ;) Od pani z przytuliska wiem, że wcześniej miał miejsce podobny incydent, ale w obu przypadkach w pobliżu były jej szczenięta wiec zrzucono to na karb obrony młodych. Okazuje się jednak, że to nie o młode chodzi - to zachodząca od tyłu szczypawka.

  Wczoraj ktoś przyszedł do domu, ona krajem, boczkiem, od tyłu, bez ostrzeżenia i hyc, za łydkę. Skarciłam, ale nie odniosło skutku, bo kwadrans później dokonała jeszcze 2 prób - tutaj akurat zdążyłam zanim złapała, bo obserwowałam zołzę. Jak zniwelować ten problem?

Suk podatny na naukę, tylko ja, niegdyś zakręcona na punkcie szkolenia psów zapomniałam jak to się robi. Kilkanaście lat przerwy było(miałam osobnika od którego metody szkoleniowe odbijały się jak groch od ściany i cóż, wiedza się ulotniła)

 

Aha, zdaję sobie sprawę , że fora padają , aktywność dotychczasowych forumowiczów przeniosła się gdzie indziej- gdzie obecnie mogę szukać wiedzy i pomocy w zakresie szkolenia zwierza? Muszę się przestawić.

 

Link to comment
Share on other sites

Napisz gdzie mieszkasz, może ktoś wskaże trenera, a na razie ćwicz podstawowe posłuszeństwo - siad, chodzenie przy nodze - przy coraz szybciej poruszającej się nodze.  Gdy mają przyjść goście, zamykaj sukę w drugim pokoju, dopiero jak siądą - wejdź z suką na smyczy, poćwicz trochę chodzenie i spokojny siad i wyprowadź sukę od gości. Jak opanujesz to, wprowadzisz ją po przyjściu gości i wyegzekwujesz warowanie w dystansie od gości i tak dalej. W żadnym wypadku nie może być w tym samym pomieszczeniu, gdy goście wchodzą, a tym bardziej kiedy wychodzą.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Jeśli na smyczy nie masz pełnej kontroli nad psem, pierwsze ćwiczenia przy gościach muszą być w kagańcu.

Jeśli masz problem z założeniem kagańca - zrób z kagańca miskę na chwilę. Włóż do kagańca do środka smakole - niech zwierzak sam wsunie pysk do środka, potem smakole podaje się przez przez pręty czy paski kagańca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...