Jump to content
Dogomania

~ Orion w swoim domu! :) - zdążyliśmy z pomocą w ostatniej chwili! Duży czarny psiak u nas w bdt


malagos

Recommended Posts

Dziś, w Sylwestra, został przywieziony do naszego domowego kojca. Śliczny pies, jeszcze szczeniak, bardzo zaniedbany.

Od 3 tygodni o nim słyszałam od człowieka z jednej z wsi - że "lata taki czarny, ale może ktoś go przygarnie, nie brak na razie zgłaszać do gminy". 

Ale jakoś nikt go nie przygarnął, jedynie ten pan psiaka dokarmiał. 

Do tego pies został pogryziony (?), ma rany na nosie i policzku. 

U nas będzie bezpieczny, najedzony, pod opieką wet -  ma już opatrzony nosek. Czeka nas jutro wyczesanie/wycinanie rzepów z sierści i obejrzenie dokładniejsze kawalera. Kręgosłup na wierzchu, sierść skołtuniona, nie wiemy, czy jakieś żyjątka nie siedzą w sierści i na skórze. No i lepsze zdjęcia zrobię, na razie pierwsze oględziny i ocena stanu zdrowia.

Jak Tomek schylił się, by nałożyć słomy do budki, psiaczek aż się przytulił do niego... Widać ten biedny nosek i spuchnięty pyszczek oraz rzepy w sierści :(

ORION WRACA Z ADOPCJI - 08.02.2019 - PAŃSTWO NIE DAJĄ SOBIE Z NIM RADY, ZA MŁODY, ZA AKTYWNY...

ponowna adopcja - Ursus - 09.02.2019

 

 

2.jpg

3.jpg

Sułek1.jpg

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, malagos napisał:

Dzieciak śpi w tej mniejszej budce, widać, tam mu lepiej niż w dużej. W obu jest dużo świeżej słomy. Dałam mu świeżej ciepłej wody i miseczkę chrupek - od razu zabrał się do jedzenia :)

Mądry psiak :)  Mniejszą szybciej nagrzeje. W dużej byłoby mu zimniej.

do-siego-roku.jpg.b0c0e57b00917e09e31c789a596247c9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oreo to wspaniały pogodny piesio :) O dziwo, obroża i smycz to dla niego nie nowość. Nie żeby ślicznie chodził na smyczy, ale bez problemu da sobie ją przypiąć i maszeruje przed siebie. 

W gabinecie zrobiliśmy porządek z największymi kołtunami z wbitymi rzepami - Tomek ciachał, ja karmiłam smaczkmi z ręki. Potem odrobaczenie, odpchlenie i zastrzyk z antybiotyku. Nosek się goi, już ta rana przyschnięta, i jedna warga opuchnięta, ze strupem. Od wewnątrz też opuchnięta ta warga - pewnie inny pies go złapał za pyszczek :(

I sprawdzenie, czy nie ma czipa. Nie ma.

Na porannym spacerze, i tym drugim lecznicowo-zabiegowym zrobiona kupa i każdy krzaczek oznaczony (moje biedne tuje........). Studzę teraz żarełko, i za godzinę kolejny spacer i jedzenie. Chcę, żeby kojec kojarzył z pełną michą i chętnie wchodził do niego po spacerze. Na razie wchodzi bez problemu.

Ogólnie: młody, góra roczny, pies, przyjazny, posuszny, śliczny.

 

20190101_104015_resized.jpg

20190101_104045_resized.jpg

20190101_104130_resized.jpg

20190101_104531_resized.jpg

20190101_102806_resized.jpg

20190101_103016_resized.jpg

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...