Jump to content
Dogomania

ZAKOŃCZONY ROZLICZONY - BAZAREK ptasi do 30 grudnia 2018


TZmestudio

Recommended Posts

2 godziny temu, uxmal napisał:

To jeśli mogę 2 puszeczki z takim dyndającym sznurem jak Rozi.

ps. Wow jeśli kiedyś będziesz robił bazarek z tłuszczem nerkowym to proszę o zaproszenie. Używam frytury wołowej masowo. Ale nerkówki jeszcze nie znalazłam :)

A co byś chciała z nerkowym? Właśnie mam i przy mnie pan nerki wykrajał. 

Ale z tym sznurem dyndającym to już nie zdążę przed świętami. Może być już po?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, TZmestudio napisał:

A co byś chciała z nerkowym? Właśnie mam i przy mnie pan nerki wykrajał. 

Ale z tym sznurem dyndającym to już nie zdążę przed świętami. Może być już po?

O tak wolę  nerkowy. Może być po Świętach nie mam ciśnienia

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, mama_Alfika napisał:

Super bazar. A czy można go deczko przedłużyć ? Tak z tydzień ? Bo muszę zrobić rekonesans na osiedlu, gdzie takie cuda rozmieścić i wtedy dopiero asortyment wybrać :)

Próbował ktoś może robić karmniczek z dużej butelki po wodzie ? Takiej 5-litrowej ? Jak to technicznie ogarnąć ?

widziałam taki u mnie na osiedlu. Mniej więcej tak to wygląda :

http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/jak-zrobic-karmnik-dla-ptakow-z-plastikowej-butelki,1232833,galop,t,id,tm.html

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, mama_Alfika napisał:

Super bazar. A czy można go deczko przedłużyć ? Tak z tydzień ? Bo muszę zrobić rekonesans na osiedlu, gdzie takie cuda rozmieścić i wtedy dopiero asortyment wybrać :)

Próbował ktoś może robić karmniczek z dużej butelki po wodzie ? Takiej 5-litrowej ? Jak to technicznie ogarnąć ?

 

1 minutę temu, mdk8 napisał:

Karmniczek z butelki:  robimy drzwiczki zawijane do góry mniej więcej w połowie butelki ku górze. Zawijamy ten plastik i go przymocowujemy. Polecam klej na gorąco. Jeśli nie ma to klej do plastiku. Zwijamy go tak aby był daszek. Do środka wsypujemy nasion. Nie trzeba wtedy łoju. Korek/nakrętka służy do mocowania sznurka na którym wisi karmnik

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, TZmestudio napisał:

 

Karmniczek z butelki:  robimy drzwiczki zawijane do góry mniej więcej w połowie butelki ku górze. Zawijamy ten plastik i go przymocowujemy. Polecam klej na gorąco. Jeśli nie ma to klej do plastiku. Zwijamy go tak aby był daszek. Do środka wsypujemy nasion. Nie trzeba wtedy łoju. Korek/nakrętka służy do mocowania sznurka na którym wisi karmnik

Ale z tłuszczykiem pożywne :)

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, mama_Alfika napisał:

Super bazar. A czy można go deczko przedłużyć ? Tak z tydzień ? Bo muszę zrobić rekonesans na osiedlu, gdzie takie cuda rozmieścić i wtedy dopiero asortyment wybrać :)

Próbował ktoś może robić karmniczek z dużej butelki po wodzie ? Takiej 5-litrowej ? Jak to technicznie ogarnąć ?

Jak będzie "zapotrzebowanie" to zrobię drugi. Ważne aby przy okazji zabezpieczyć byt naszego stada. A frajda pomocy ptakom w zimie - bezcenna. 

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, koja napisał:

Dziękuję za zaproszenie :) Poproszę 5 domków (nr 8) i 5 puszek (nr 10).

Zrobione, przygotowane do wysyłki. Jeszcze pachnie. Zapomniałem napisać, że są bez dodatku soli. Zalecane miejsce przechowywania - lodówka, jeśli jest mróz może być na dworze. :-). Łój ma bardzo długi czas przechowywania kilka tygodnia. Z moje doświadczenia nawet miesięcy o ile jest mrożony. 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, TZmestudio napisał:

Tylko puszki dojdą listem, ale jedna puszka to prawie pół kilograma. A o czym myślałaś? Może znajdę sposób?

Ha  :)  żebym to ja wiedziała, co ja chcę :) 

Latwoobslugowe coś, znaczy puszka styknie raczej. Jak może być z dziurką, sznurkiem, czy innym ułatwieniem dla niekumatych to jeszcze lepiej. Ja to laik totalny w temacie ptaków, ale jest zimno, jedzenie im zamarza i zasypuje, a tu chociaż wiem że zdrowe będzie i im nie zaszkodzi. 

Jak można jedną puszkę pocztą z platnoscią w przyszłym tygodniu, to poproszę. 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, rozi napisał:

Do czego?

smażę na nim, bo ma wysoką temp dymienia, można dodać do gotowania do potłuszczenia jakiejś potrawy.

Daje psom, jest też bardzo dobrym kremem do rąk. Nie śmierdzi. Jest wyjątkowy. Ciężko go znaleźć.

Zazwyczaj kupuję fryturę wołową ale to nie to samo co nerkówka

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, uxmal napisał:

smażę na nim, bo ma wysoką temp dymienia, można dodać do gotowania do potłuszczenia jakiejś potrawy.

Daje psom, jest też bardzo dobrym kremem do rąk. Nie śmierdzi. Jest wyjątkowy. Ciężko go znaleźć.

Zazwyczaj kupuję fryturę wołową ale to nie to samo co nerkówka

A ile czasu można przechowywać w lodówce?

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, rozi napisał:

A ile czasu można przechowywać w lodówce?

Opakowanej frytury nie trzymam w lodówce. ok 20 kg stoi sobie w szafce z dala od piekarnika i kaloryfera.

Wyciągam z tego hurtowego opakowania kosteczkę 250 g jak otworzę to trzymam w lodówce. Jeszcze mi się z nią nic nie stało.

Nerkówkę kiedyś dostałam na bazarku wytopiliśmy i wlaliśmy do słoiczka- też dłuugo stała w lodówce. Nie pamiętam dokładnie ile- może miesiąc.Czasami ten słoiczek stał poza lodówką, łatwiej było wyskrobać troszkę tłuszczyku na patelnie.

Link to comment
Share on other sites

To trochę  podkręcimy atmosfęrę i zrobimy tak: uxmal na PW wyśle mi cenę za kg łoju nerkowego a ja będę się "rozliczał" z pozostałymi wg tej ceny. Chyba że będzie ona rażąco za niska i moja banda byłaby "obrażona". Czekam na PW i bez wykrętów :-)

Dla Uxmal mam już wytopione 2 kg. Dla Rozi już po Świętach. Dla chcących też się trochę znajdzie. Mój dostawca zapowiedział, że dopiero po nowym roku będzie miał następną porcję. 

Ale z zamówieniami wstrzymuję się do ustalenia jakiejś ceny na zwierzyniec. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...