Jump to content
Dogomania

HERA z guzem (nowotwor zlosliwy ). Chore zwierzaki pod opieka AnaGD


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
4 godziny temu, Anula napisał:

Nie znam tego srodka, rzuciłam okiem na opis ale trzeba by było to konsultować. Ogólnie wet nie dawali już żadnych szans na leczenie, jednak zdecydowałam się na wersje naturalna jak cbd czy paw paw, które łącznie kosztowały ok 1200 zł z olejkami. Przyznam szczerze, ze nie dysponuje środkami na kolejne leki dla Hery. Dziś kupiłam krople dla Bazyla do oczu za 120 zł bez których nie może funkcjonować bo ma zespół suchego oka. Niedługo skończy mu się Vetoryl, a to kolejne 400 zł. Dragon jest na lekach tak samo od czasu gdy otworzyła się puszka pandory z noga. Lucjan korzysta z zapasów Miligammy (zastrzyki) i Gabapentin, które tez zaraz się skończą. Do tego rechabilitacje i dojazd na każdą to obecnie 100 km za jednym razem. Powiem szczerze, nie ogarnę po prostu... 

Link to comment
Share on other sites

Dziś odszedł Master [*], który miał w ubiegłym roku do nas dołączyć ale z Marzena Malarczyk uznałyśmy, że Lucjan bardziej potrzebuje pomocy i trzeba go jak najszybciej zabierać ze Staruszkowa... Nie udało się Masterowi trafić do innego domu gdzie ktoś podarowałyby serce i uwagę staremu owczarkowi, który niewiele dobrego zaznał w życiu. Zasnął w hotelu i już się nie obudził :(
Szkoda, że tak niewielu ludzi daje szanse tym starszym, schorowanym psom, które tak bardzo zasługują na uwagę i ciepło... Za tak niewiele oddają wszystko, wystarczy cieply kąt, posłanie, towarzystwo człowieka i krótkie spacery bo stare kości na więcej nie pozwalają. 
Master nie zdążył, ale jest wiele psów, które jeszcze czeka na pomoc... Może całego świata nie zmienimy, ale caly świat zmieni sie dla tego jednego psa... Nie kupuj, adoptuj! 
[*]

Link to comment
Share on other sites

I padła na plecy ze śmiechu :)

Hera pomimo bardzo powaznej choroby cieszy sie zyciem, chyba Pawpaw jej sluzy. Szkoda, ze udalo sie kupic tylko jedno opakowanie :( Koszty .. :( Tabletki juz raczej nie osiagalne, chyba, ze ktos ma w zapasie albo jakies zrodlo. Dobrze by bylo przedluzyc Herze kuracje.

 

59112068_793177531038937_4371086181048254464_n.jpg

58383256_793177491038941_5822473321060499456_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

AnaGD :,, Nie sądziłam, ze nadejdzie taki dzień, kiedy Hera nie wstanie . Jako najstarsza ze wszystkich psiaków wydawało się, że prędzej ją rak wykończy niż stawy czy kręgosłup. A jednak dziś rano Hera nie mogła się podnieść, tylne łapy zawiodły i sie przewracała. Dodatkowo pod ogonem pojawił się guzek wielkosci czereśni, którego wcześniej tam nie było. Dostała w domu szybko zastrzyk Nivalin i Miligamma. Steryd Rapidexon pd weta dopiero jutro bo wczoraj jeszcze wzięła tabletkę Movalis, której dla dobra wątroby nie wolno łączyć ze sterydami wiec musimy odczekać z kłuciem zadka. Póki co z pomocą na szelkach Rubla wstaje i chodzi asekurowana ,,

14764010_64934319_831697980520225_4961149056123404288_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

AnaGD : ,,Dzis było miłe zaskoczenie, bo Hera przywitała mnie wstając sama i człapiąc na 4 łapach. Już się cieszyłam, że steryd będzie zbędny... Niestety długo szczęście nie trwało bo wieczorem znów się przewracała i tym razem wszystkie łapy zawiodły dajac efekt rozlezionej żaby...Zastrzyk o przedłużonym działaniu zaaplikowany, teraz możemy tylko czekać czy pomoże,,

Obraz może zawieraÄ: pies i w budynku

Link to comment
Share on other sites

Przykre to. Może stan taki jest następstwem postępującej  choroby? 

Ale trzeba mieć nadzieję, że nie, może kuracja wymaga więcej czasu. Lepszych dni życzę, aby leczenie okazało się na tyle skuteczne, by nastąpiła poprawa.

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia dopóki jeszcze przednie łapy działały to tyl nosiłam na pasie choć to chuda ale rottweilerka a ja stara blisko 79-latka. Ale jak przód wysiadł a wiek dla tej rasy rekordowy bo 14 lat musiałam podjąć decyzję o skróceniu męki bo sunia się poddała, nie chciała wstawać nawet jak chcieliśmy ją podnieść ze znajomymi, przestała jeść a wiek na ludzkie to blisko 108 lat - na starość niestety nie ma lekarstwa.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...