Jump to content
Dogomania

HERA z guzem (nowotwor zlosliwy ). Chore zwierzaki pod opieka AnaGD


Recommended Posts

Hera miała już kiedyś ogromnego guza na listwie mlecznej, po jego usunięciu w schronisku nie zrobili histopatologii wiec nie wiemy co to za zaraza... Wiadomo dziś tyle, ze dało przerzuty do płuc. A to co dziś usunęliśmy pojechało do laboratorium wiec za kilka tyg będziemy znać winowajcę. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

AnaGD czy psiakom są potrzebne takie leki  - wpis Jaaga na wątku Limby:

Jest do oddania 20 tabl. Cimalgex 80, 10 tabl. Caprodyl F 100 mg (leki przeciwzapalne i przeciwbólowe dla dużych psów) i ok. 80 kapsułek hamującego rozwój nowotworu Capsomasolu dla dużych psów (Kapsaicyna nie może być stosowana u psów z nowotworami przewodu pokarmowego, bo podrażnia).

Tabletki na serce Vetmedin 1,25mg - 80tabl.ważne do 05.2020-kontakt Bogusik.

Link to comment
Share on other sites

Na serducho dziękujemy, od czasu Rubla na szczescie na razie chociaż z kardiologicznymi problemami mamy spokój. Cimalgex jak najbardziej się przyda, a o Caprodyl zapytam wet w klinice czy możemy. Wyników z hostopat jeszcze nie ma, ale tyle co wiemy póki co to są przerzuty na płucach. Mam nadzieje, ze pozowolą i jeszcze coś pomoże. 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, AnaGD napisał:

Na serducho dziękujemy, od czasu Rubla na szczescie na razie chociaż z kardiologicznymi problemami mamy spokój. Cimalgex jak najbardziej się przyda, a o Caprodyl zapytam wet w klinice czy możemy. Wyników z hostopat jeszcze nie ma, ale tyle co wiemy póki co to są przerzuty na płucach. Mam nadzieje, ze pozowolą i jeszcze coś pomoże. 

To do Ciebie mam wysłać leki na podany przez Tolę adres? U Limby Cimalgex działał doskonale. Caprodyl dostała w prezencie, ale nie podawałam nigdy, bo nie chciałam zmieniać. Też miała guzy z przerzutem do płuc. Jeśli u Hery nie wyszły w badaniu przerzuty na jelitach, to na pewno bez problemu może brać Capsomasol. Zapytaj proszę swojego weta, czekam na info. Jak coś, to wyślę te wszystkie leki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jaaga napisał:

To do Ciebie mam wysłać leki na podany przez Tolę adres? U Limby Cimalgex działał doskonale. Caprodyl dostała w prezencie, ale nie podawałam nigdy, bo nie chciałam zmieniać. Też miała guzy z przerzutem do płuc. Jeśli u Hery nie wyszły w badaniu przerzuty na jelitach, to na pewno bez problemu może brać Capsomasol. Zapytaj proszę swojego weta, czekam na info. Jak coś, to wyślę te wszystkie leki.

Tak, do mnie. Nie mam odpowiedzi od wet jeszcze co do tych drugich leków. Jelit nie sprawdzaliśmy tylko RTG płuc było. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hera ma się dobrze całkiem dobrze :) Niezmiennie większość czasu śpi z przerwami na toaletę i jak się uda to spacer o ile królewna nogi nie da do domu ;) Taki to już przywilej geriatrii chyba, ze tylko mizianko i spanko najchętniej w repertuarze :)

Czeka nas jeszcze powtórne zdjęcie płuc by zobaczyć co się dzieje ze zmianami oraz jeszcze nie znane są  wyniki hostopatologiczne guza. 

Z reszty zwierzyńca takie wiesci... Bazyli niestety zaczyna więcej pic i sikać  wiec szykuje się podniesienie dawki Vetorylu :( i tak dobrze, ze tyle udało się go utrzymać na tak małej dawcę - 60mg, dołożymy mu teraz 30mg żeby mieć jeszcze alternatywę, a i jego niepotrzebnie tak nie faszerowac. Oby wystarczyło...

Kocica Lola, której nerki odmówiły posłuszeństwa jakiś czas temu o dziwo ma się dobrze. Po zakończeniu kroplówek królewna ani myślała jeść przeznaczonej dla niej jedzenie dla nerkowców. Cóż... mieliśmy do wyboru albo pozwolić jej jeść co chce albo umrzeć z głodu... I tu wdrożyliśmy lek Ipakitine podarowany kiedyś przez Anulę dla Rubla. Nie wiem czy to jego zasługa ale mała ma apetyt i wcina mokrą karmę ale tez i sucha (tu na szczęście poduszki Renal Select z Royal Canine smakuje). Przytyła i dopomina się miłości jak nigdy :) 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kotka Lola, zadowolona pieszczocha, oby cieszyla sie zdrowkiem jak najdluzej 

51620077_232966040991179_6544021225423765504_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent-lhr3-1.xx&oh=49ffa4b399d273a52eb6f2edfb1ca7fb&oe=5CF22FED

AnaGD opiekuje sie rowniez Dragonem i Lukiem. Dragon przeszedl trzecia operacje lapy natomiast Lucjanowi przywrocono sprawnosc dzieki leczeniu i rehabilitacji. Wszystkie te problemy zdrowotne sa wynikiem zaniedban poprzednich opiekunow. Chlopaki wymagaja nadal leczenia i rehabilitacji i dlatego zostala na FB zorganizowana dla nich aukcja. Serdecznie zapraszamy. Aukcja potrwa do 10 lutego.  

https://www.facebook.com/events/2336293606597602/?active_tab=discussion

Obraz może zawieraÄ: pies

Link to comment
Share on other sites

Informacja od AnaGD :,,Chciałoby się powiedzieć, ze mamy szczęśliwe zakończenie... szwy zdjęte, rana ładnie zagojona a guza nie ma. Tylko wyniki histopatologiczne mało optymistyczne...Gruczolak złośliwy III najgorszy stopień, a badania potwierdzają, że w organizmie są już przerzuty. Niebawem powtórne zdjęcie RTG płuc. 
Jedyna nadzieja w leku Paw Paw Cell Reg...
Którego dostępność niestety jest znikoma...
Szukamy! Bez tego Herze czas się kończy i rokowania są kiepskie... Jeżeli będzie miała szczęście to czeka ją jeszcze rok życia...

Obraz może zawieraÄ: tekstBrak dostÄpnego opisu zdjÄcia.

Hera, Dragon i Lucjan

51723314_358332881418132_8992237989568446464_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent-lhr3-1.xx&oh=225ff7bd7e44dc925ddd6d394af69d9a&oe=5CE9F3CB

Zapraszam serdecznie Osoby fejsbukowe :) na aukcje zorganizowana na leczenie towarzyszy Hery, Dragona i Luka. Jutro juz zakonczenie aukcji Pieskom sa bardzo potrzebne srodki na leczenie. Lucjan jest niepelnosprawny i wymaga dozywotniej rehabilitacji, natomiast Dragon jest po trzeciej operacji lapy. Te wszystkie zaniedbania sa wynikiem ,,opieki,, w poprzednich domach z ktorych psy zostaly wyrzucone.

https://www.facebook.com/events/2336293606597602/?active_tab=discussion

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Lucero napisał:

Jest zle ?

Wg lekarzy beznadziejnie... III stopień złośliwego nowotworu nie rokuje :( poza szukaniem alternatywy za Paw Paw jeszcze planuje wdrożyć krople z konopii. Możemy tylko próbować wygrać walkę z czasem... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...