Jump to content
Dogomania

Jaką rasę psa wybrać?? Psy które gubią mało sierści


Angelika612

Recommended Posts

Witam wszystkich. 

Od paru miesięcy poszukuje idealnej rasy psa dla rodziny z dwójką chłopców (4.5 i 6.5 latka)  mamy dom z maleńkim podwórkiem i dużą rekreacyjną dzialeczke na której spędzamy większość roku.

Ogólnie jesteśmy aktywną rodzinom. 

Dużo biegam więc chciałabym psa który dotrzyma mi towarzystwa 

Chciałabym psa typu briard ale trochę przerażają mnie jego wymiary.   Zakochałam się w tym psiaku ale mam jeszcze wątpliwości.  

Jakie inny, może trochę mniejsze psiaki są doskonałe dla rodziny??  Głównie chodzi mi o psy ktore nie tracą sierści przez cały rok. 

 

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

A co oznacza, że jesteście aktywną rodziną? W praktyce - ile jesteście dziennie poświęcić czasu na długie spacery? i na jak długie? Jak chcecie, żeby te spacery wyglądały? Oczywiście mowa o spacerach z psem dorosłym, bo ze szczeniakiem wychodzi się w dzień i w nocy średnio co 2h ;) i nie można szczeniaka przeforsowywać.

Jeżeli jesteście świadomi, że szczeniaki gryzą, niszczą wszystko, również ukochane zabawki dziecka :)trzeba je nauczyć siusiania, kupskania, zostawania samemu (zaczynając od 3-5min), chodzenia na smyczy, komend, odpoczywania itd... i to jest praca przez pierwsze około 1,5roku życia, a potem powtarzanie poznanych zasad i komend... to dacie radę ;).
Pytanie czy Wasze dzieci wiedzą, że nie zawsze pies ma ochotę się bawić, że nie wolno podchodzić do psa jak śpi (i że jego legowisko jest święte), ani jak je i że szczeniaczki gryzą... :) po rękach, po kostkach, ciągną za nogawki i sznurówki :)

Jest sporo fajnych nieliniejących ras: maltańczyki, hawańczyki, bolończyki, pudle, lagotto romangolo... wybór jest spory... najlepiej pojechać na kilka wystaw, nawiązać kontakt z pobliskimi hodowcami FCI (Związku Kynologicznego w Polsce) oraz z właścicielami i wtedy wybrać. Ale uwaga, pies rasowy to tylko pies z FCI, żadne Kennel Cluby, Stowarzyszenia Burka i Kocurka czy Polski ZwiązekKynologiczny... to są "podróbki". Dobra hodowla bada psy i pokazuje aktualne badania (z tego roku), opowie dokładnie o swoich psach i odpowie na nurtujące pytania. Nie oszczędzajcie czasu na szukania odpowiedniej hodowli, na czytaniu o konkretnej rasie ani na samym psie, bo potem możecie żałować.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.12.2018 o 14:31, Angelika612 napisał:

Od paru miesięcy poszukuje idealnej rasy psa

Nie ma idealnych ras, nie ma idealnych psów - w każdej rasie są psy mniej odpowiadające wzorcowi rasy i niekonieczne takie jak na reklamach hodowców. Nie szukaj zalet - szukaj w opisie rasy ostrzeżeń o problemach, jakie mogą wystąpić i przemyśl,  czy sobie z takimi problemami poradzisz. 

No i każdy pies, jeśli ma mieć idealnych opiekunów, wymaga poświęcenia w pierwszym roku życia ok. 4 godzin każdego dnia. potem niewiele mniej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...