Jump to content
Dogomania

Jakie badania?


amartyno
 Share

Recommended Posts

Jutro adoptuję trzeciego psa, 13-letnią suczkę z padaczką i (chyba) guzkami listwy mlecznej. Jest niesterylizowana i ogólnie w kiepskim stanie. Jakie badania powinnam jej zrobić? Na pewno morfologię, biochemię, badanie kału i USG, ale czy coś jeszcze? Gabinet weterynaryjny do którego chodzę ma cudownych lekarzy, ale nie ma nowoczesnego sprzętu np. tomograf, rentgen, aparatura do narkozy wziewnej itp. 

Link to comment
Share on other sites

Amartyno fajnie że pomagasz takiej suni , badania jakie powinnaś zrobić, to krew, USG jamy brzusznej, badanie moczu, kał z 3 kolejnych dni, RTG klatki piersiowej jeśli ma guzki, w celu oceny płuc. Zawsze dobrze by było zrobić echo serca, no i porządnie zbadać klinicznie takiego pieska. 

Link to comment
Share on other sites

Guzki listwy mlecznej są złośliwe,  po obu stronach. Zrobiliśmy RTG płuc (jutro wyniki) i USG,  a badania krwi zrobimy w piątek. Wet chce jej usunąć listwy mleczne i wysterylizować, ale sunia ma 13 lat i szmery w sercu, więc chyba zastosujemy ziołową terapię hormonalną i antyrakową, która przynajmniej zachamuje rozrost guzów, plus olej CBD przeciwbólowo. Czekamy na wyniki, czy są przerzuty na płuca...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...