Jump to content
Dogomania

Kilka porad wychowania goldena


ppiwodzki

Recommended Posts

Witam, jestem właścicielem 8 miesięcznego golden retrivera o imieniu Meffi. Pies zna podstawowe komendy typu siad, leżeć, łapa itp., ale na dworze jest już nieco gorzej, szczególnie z przychodzeniem na zawołanie. Dlatego proszę o kilka porad bo nie chce utrwalić złych zachowań, mam nadzieje, że z niektórymi nie jest za późno. 

1. Skakanie. Pies skacze na dworze na smycz, na mnie, inne psy. Bardzo sie pobudza gdy nie może się pobawić z innym psem. W domu też skacze gdy się przychodzi do domu.

2. Szarpanie smyczy na spacerze. Nie chodzi o ciągnięcie, ale o to, że bierze w pysk smycz i ciągnie, warczy, skacze. Tutaj przyznam, że popełniałem błąd i go karciłem np. lekkim klepnięciem w nos(żeby nie było, psa nigdy nie uderzyłem i nie mam zamiaru). Staram sie odwrócić od niego i ignorować aż sam się nie uspokoi, ale są sytuacje, że muszę go ciągnąć bo jesteśmy na ulicy lub blisko niej. Poszarpie chwile tą smycz i spokój jest, ale nie raz jest to kilka razy podczas spaceru.

3. Przychodzenie na zawołanie. W domu robi to niemal idealnie, na dworze średnio, ale nie najgorzej. Chciałbym aby było jak w domu, szczególnie w sytuacjach 'stresujących' czyli leci do innego psa. Staram się go spuszczać w miejscach nieuczęszczanych przez ludzi i psy żeby się wybiegał bo wiem ze tego potrzebuje. Stosuje też linke, ale nie zawsze. Wtedy też go uczę najbardziej przychodzenia(zgaduje, że błąd, że nie cały czas)

4. Szczekanie. Nauczył się szczekać jak tylko coś nie po jego myśli jest albo nie zwraca się na niego uwagi. Szczególnie w domu. Chce się bawić to szczeka itp. Teraz jak zaczyna szczekać to przestaje sięz nim bawić i czekam aż przestanie. Jest to też problematyczne bo mieszkam w bloku i nie chce być 'tym sąsiadem z psem'.

5. Nie potrafi się sam sobą zająć, zawsze się chce bawić z człowiekiem. Rozumiem, że to bardzo towarzyskie psy, ale czasami niestety jest tak, że nie można mu poświęcić uwagi. Wtedy też zabiera się za gryzenie ściany czy półki. Jakieś rady na zabawki/zabawy dla niego?

 

Pies jest kochany, ale czasem potrafi dać w kość. Chce po prostu wyeliminować te zachowania. To też nie jest tak, że nie jest w ogóle wychowany bo potrafi naprawde posłuchać, ale tak jak mówie, lubi się zapominać i robić coś odwrotnego. Naj

Mogę prosić o rady? Z góry dziękuje

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...