Jump to content
Dogomania

Drapanie Psa


Roki08

Recommended Posts

Witam Pacjent "Roki" (kundel) lat 8 (nieustanny świerzb, drapanie po całej skórze, ropiejące oczy)

Od szczeniaka roki miał problem ze skora i z oczami, weterynarz przepisał encorton (twierdząc ze pies musi to brać do końca życia bo nic innego nie pomoże; badania kontrolne morfologia itp)

7 lat później pies oślepł przez ten steryd, zmiany odwracalne (zaćma) 

Teraz odstawiliśmy steryd pies miał badania od (morfologi, trójglicerydy, serce, nerki, alergiczne pokarmowe wszystko ok)

Roki ma dietę z karma weterynaryjna (hipoalergiczna) po mimo delikatnego uczulenia tylko na pszenice i groch (leczony zastrzykami kąpielami, kroplami nic nie pomaga)

W tej chwili bierze apoquel ale rewelacji nie ma niestety, czy ktoś się spotkał z czym takim? ręce mi już opadają, fachowcy testerzy ala Dr haus  rozkładają ręce wymyślając coraz to nowe chore teorie nie mówiąc już o gigantycznych kwotach.

 

Link to comment
Share on other sites

Oglądałam prezentacje dr n.wet. Beaty Bałucińskiej, leczącej akupunkturą - ma gabinet w Warszawie. Na filmach wyglądało to niesamowicie - pies w strupach i uczuleniach przed rozpoczęciem kuracji i gładka skóra po serii zabiegów. Nie wiem, ile to kosztuje i czy podziała na Twojego psa - dla nas akupunktura jest trochę jak czarna magia, ale Chińczycy stosują od tysięcy lat, więc może nie na wszystkich, jednak na pewno działa.

Spróbuj porozumieć się bezpośrednio - czy w przypadku Twojego psa to celowe,  no i jakie koszty,

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie ma zapalenia ucha, ani spojówek na świąd polecam Cytopoint, zastrzyk, raz na miesiąc u niektórych psów działa dłużej. Jest rewelacyjny. Nie wiem czy się nie pomyliłeś pisząc że pies ma nieustanny świerzb, czy nie chodziło o świąd? 

Jeśli są ropiejące oczy może na początek zrobić wymaz z antybiogramem, podleczyć, a potem dać cytopoint. Szkoda że dopiero teraz się odzywasz bo miałam 2 miesiące terapii bezpłatnie, ale już zgłosili się pacjenci. Zawsze możesz poszukać na stronie stopdrapaniu albo zadzwonić do producenta , być może jeszcze któryś z lekarzy ma pakiet w ramach projektu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...