Jump to content
Dogomania

~ Pojechał do domku, na swoje :) Maleńki Pikuś, piesek z pola, złapany i jest u nas w bdt!!


malagos

Recommended Posts

Dramatyczna sytuacja w jednym z miasteczek koło Warszawy :(  

Bezdomność zwierzaków wielka,  schronisko nieciekawe, delikatnie mówiąc, a do tego skończyły się miejskie fundusze.

Działają tu wspaniałe wolontariuszki, radzą sobie jak mogą, ratują psy, ale teraz sytuacja wyjątkowa!

Dwa małe młode psiaki nadal na ulicy w Wyszkowie. Ale Marzena złapała wczoraj (PIĄTEK, 04 STYCZNIA 2019) małego pieska, który mieszkał na polu w Rybienku kilka ładnych tygodni.

 

Wpłaty:

Nadziejka: 130 zł - dziękuję!

Jo37 - 20 zł - dziękuję!

Aldrumka - 30 zł - dziękuję!

Wydatki:

odrobaczenie, odpchlenie - Tomek

szczepienie p-ko wściekliźnie - 20 zł

jedzonko - na bieżąco

Bravecto i powtórne odrobaczenie - 124,60 zł

obróżka 24 zł

wpłaty podzielone także na Maminkę i jej dzieci...

Link to comment
Share on other sites

malagosku...która to gmina? gdzie to jest? a co z tamta 5tką w oborze?...naprawde mieszkańcy muszą protestować, wymagać od gminy by zmienili umowy na inne schroniska.

(Z tego co czytałam to chyba juz w Grójcu ruszyła taka akcja (??moge się mylić). ponoć powiat piaseczyński ma tez budować swoje schronisko by całkowiecie odciąć się od Wągrodna...)

Malagosku- jaka Fundacja zajmuje się tymi psiakami? za mało konkretów :( żeby pomoc to chyba trzeba by połaczyć siły...czy to teren Wągrodna?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.12.2018 o 22:21, malagos napisał:

Nie mam pomysłu na hotelik - może ktoś, coś?...

na FB jest propozycja hoteliku za 400 zł mięsiecznie za oba, i to niedaleko Wyszkowa

Dnia 8.12.2018 o 22:34, Poker napisał:

W Brodnicy chyba jest hotelik.

Udało się dziewczynom znaleźć bliżej miejsce, koło Wyszkowa

Dnia 9.12.2018 o 08:29, kiyoshi napisał:

malagosku...która to gmina? gdzie to jest? a co z tamta 5tką w oborze?...naprawde mieszkańcy muszą protestować, wymagać od gminy by zmienili umowy na inne schroniska.

(Z tego co czytałam to chyba juz w Grójcu ruszyła taka akcja (??moge się mylić). ponoć powiat piaseczyński ma tez budować swoje schronisko by całkowiecie odciąć się od Wągrodna...)

Malagosku- jaka Fundacja zajmuje się tymi psiakami? za mało konkretów :( żeby pomoc to chyba trzeba by połaczyć siły...czy to teren Wągrodna?

To gmina Wyszków - a schronisko Ostrów Maz. Dawno temu, z 15-18 lat temu byłam tam wolontariuszką. To prywatna inicjatywa, wolontariuszy wygoniono. Miasto przeznacza 180 tys. na psy rocznie i każdego, nawet "domnego" tam odstawia. Taki układzik :(

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, malagos napisał:

na FB jest propozycja hoteliku za 400 zł mięsiecznie za oba, i to niedaleko Wyszkowa

Udało się dziewczynom znaleźć bliżej miejsce, koło Wyszkowa

To gmina Wyszków - a schronisko Ostrów Maz. Dawno temu, z 15-18 lat temu byłam tam wolontariuszką. To prywatna inicjatywa, wolontariuszy wygoniono. Miasto przeznacza 180 tys. na psy rocznie i każdego, nawet "domnego" tam odstawia. Taki układzik :(

Tu wątek  tych psiaków na FB:

 

 

Już kojarze te zdjęcia...widziałam na fb. Straszne to jak gminy się zachowują- a właściwie "władcy" gmin. Wstrętne. Może powinna jakaś prasa sie tym zainteresować?

Układy, układziczki a zwierzęta cierpią.

Mam nadzieje, żę uda się uzbierać na ten hotelik...nie wiem jak moge pomóć:(

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, kiyoshi napisał:

Już kojarze te zdjęcia...widziałam na fb. Straszne to jak gminy się zachowują- a właściwie "władcy" gmin. Wstrętne. Może powinna jakaś prasa sie tym zainteresować?

Układy, układziczki a zwierzęta cierpią.

Mam nadzieje, żę uda się uzbierać na ten hotelik...nie wiem jak moge pomóć:(

Dziękuję, ze jesteś :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.12.2018 o 22:34, agat21 napisał:

Czy jakiś hotel wchodzi w grę? Jeśli jest taki, zrezygnuję z części zakupów przedświątecznych i przekażę 200 zł na ich przetrzymanie chociaż przez jakiś czas 

Jesteś niezwykła, Agasiu! Dziekuję!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dnia 13.12.2018 o 08:36, malagos napisał:

Na FB Marzenka pisze, że sprawa psiaków wyjaśni się do świąt, na razie jakiś pan się nimi zajmuje i karmi. I że może u niego zostaną.

Za to błąka się kolejny...

Nic się nie wyjaśniło, psiaki nadal na ulicy, ganiają auta i rowerzystów :( Nikt nie pomógł.

Za to jedzie do mnie psiak z pola, złapany dziś do klatki łapki po ładnych kilku tygodniach psiego bytowania na polu :(

Mam bardzo awaryjne miejsce w maleńkim kojcu w sadzie, z małą budką. Lepsze to niż nic :(

Jak już Marzenka go przywiezie, pokażę zdjęcie,

 

Link to comment
Share on other sites

Wątek tych dwóch psiaków - one nadal na ulicy.....- przerobiłam na watek małego pieska z pola - wczoraj, 4 grudnia, przywiozła Marzenka do nas.

Piesek dzikus, wystraszony ogromnie, ma tylko kojec i budkę. No ale jest bezpieczny, ma ciepłe jedzenie i nasza opiekę. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anula napisał:

A czy został mu podany preparat na kleszcze bo chyba ma ich masę skoro przebywał tak długo na polu.

Nie został, dopiero jak da dotknąć to go odpchlimy i odrobaczymy. Ma apetyt, na razie nie jest źle.

Do gotowanego obiadu wyszedł szybciutko, ale jest czujny. Co się dziwić, to dopiero pierwszy jego dzień w "niewoli".

Link to comment
Share on other sites

Rankiem poszłam do kojca, postawiłam w kojcu ciepłe śniadanie i stanęłam zboku, ale innego niż wczoraj. Po kilku minutach wyszedł psiak (mówię na niego Niuniek, ale ja do każdego tak mówię) i zabrał się do jedzenia. Jest drobniutki, na chudych łapkach, bardzo foremny i zgrabny. Waży max 6 kg. Zjadł, rozejrzał się, zobaczył mnie i szybko się schował.

Link to comment
Share on other sites

Znalezione obrazy dla zapytania gify misie teddy szare

6 kiloskow malciupenkosci  bidunka

 ale ale najwazniejsze najcudniejsze ze bezpieczny

 boi boi ale jeszcze chwilka  jeszcze troche i poczuje sie bezpieczny

 zakonczylam kramcikow kilka

 ale ale z jednego kramciku na trzy biedunki

 juz Zuzienka elikowej cioci jest w swym doemczku

 wobec tego pieniazki kt bede dla Zuzienki

 moge przekazac na inna biedunie

niechaj bedzie dla matuszeczka

              poprosze num konta

 podzielimy sie z maluszeczkiem

 ten kramcik  Rozliczam kramcik! dla Rikuni, dla dziadzia ancymonka,dla Zuzi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...