Jump to content
Dogomania

Sara i Maja - dwie pudlowate sunie w Schronisku.08.12.18 w hoteliku.Już od 03.02.19 w swoim domku w Stargardzie Szczecińskim.


Anula

Recommended Posts

Dzisiaj był kolejny stresujący dzień dla dziewczyn, ale już chyba ostatni. Sunie odwiedziły weterynarza i fryzjera.

U weta zostały zaszczepione na choroby zakaźne, oraz dostały lek wspomagający gojenie się ran, ponieważ szew po sterylizacji zaczyna się babrać u jednej i u drugiej :( Nie liżą tego, więc powinno szybko się zagoić. Będziemy dodatkowo pryskać sprayem na rany. Jakiś czas temu kupiliśmy dla naszego psa, więc poczęstujemy sunie, by nie kupować, zawsze to kilkadziesiąt złotych mniej wydatków. Wzięłam też dodatkowe odrobaczenie, ponieważ advocate nie działa na tasiemce. Uszy zdrowe. Skóra w fatalnym stanie, wet powiedział, że po fryzjerze powinna odżyć, ale jeśliby się nie poprawiła, to mamy się skonsultować.

Sary wiek określony jest na 7 lat, waży 7,8 kg. Maja ma około 2 lata i waży 8,1 kg. Pisałam wcześniej, że Maja na pewno jest mixem i już wiem z kim - z chartem :(((

U fryzjera Sara trochę kłapała zębami. U Majki na głowie było skupisko 7 wypasionych kleszczy.

 

IMG_20181210_144706_800x600.jpg

IMG_20181210_144745_800x600.jpg

IMG_20181210_144800_800x600.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tak sunie bardzo są wychudzone trzeba je karmić kilka razy dziennie.Dostałam na maila powiadomienie,że Animonda już w drodze.Może jutro dotrze?

Po odżywieniu powinny dostać przepiękną sierść.Na DT u siebie miałam dwie pudliczki i też jak jedna tak druga przyjechały w opłakanym stanie,po jakimś czasie były piękne.

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Anula napisał:

Tak sunie bardzo są wychudzone trzeba je karmić kilka razy dziennie.Dostałam na maila powiadomienie,że Animonda już w drodze.Może jutro dotrze?

Po odżywieniu powinny dostać przepiękną sierść.Na DT u siebie miałam dwie pudliczki i też jak jedna tak druga przyjechały w opłakanym stanie,po jakimś czasie były piękne.

Anulko,co podawałaś swoim tymczaskom na sierść? Zapomniałam nazwę.Może poprosić Hanię aby kupiła i podawała...

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Bogusik napisał:

Anulko,co podawałaś swoim tymczaskom na sierść? Zapomniałam nazwę.Może poprosić Hanię aby kupiła i podawała...

Olekardin 3+6+9+E kapsułki.

A tak wyglądała moja tymczasia Sara już po odkarmieniu i SPA.Zdjęć Majki nie mam,wsiąkły.

 

 

IMG_0036.JPG

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Bogusik napisał:

Śliczna jest! :) Poproszę Hanię aby kupiła w aptece i podawała suniom

Moim wszystkim tymczasikom podawałam Olekardin.Od razu nie było widać poprawy ale po miesiącu sierść się zmieniała na lepsze.Polecałam DS podawać dalej Olekardin.Z DS przychodziły przepiękne zdjęcia psiakow z błyszczącą sierścią.

Majce i Sarze też trzeba zakupić ten lek.Nie wiem czy to lek może suplement diety.

Link to comment
Share on other sites

Teraz będzie już tylko lepiej. Oby po kleszczach nic się nie przypętało :(

Biedniusie chudzinki. Dobrze,że trafiły do schroniska bo by się jeszcze gdzieś tam męczyły na "wolności".

Dziewczyny a czy jakieś wyniki krwi dziewczyny miały robione?

Bo dla mnie to trochę dziwne,że nikt zguby nie szukał. Może wywalone z pseudo?

 

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie robiłam im badań krwi. Kupię olekardin. Sarze założyłam sweterek, który nosiła Holi i Teo na początku, większego nie mam, więc założyłam Majce ten po Alis, ale tam weszłyby dwie Majki i jeszcze byłoby miejsce :( Daję im jeść w małych porcjach, ale często, żeby im żołądka nie rozwalić.

Sara w kłębie 38 cm, Maja 40

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.12.2018 o 18:22, b-b napisał:

Teraz będzie już tylko lepiej. Oby po kleszczach nic się nie przypętało :(

Biedniusie chudzinki. Dobrze,że trafiły do schroniska bo by się jeszcze gdzieś tam męczyły na "wolności".

Dziewczyny a czy jakieś wyniki krwi dziewczyny miały robione?

Bo dla mnie to trochę dziwne,że nikt zguby nie szukał. Może wywalone z pseudo?

 

Wyniki z krwi będą robione tylko trochę damy odpocząć Majce i Sarze.Są po szczepieniu na wirusówki bo to było pilne i po SPA.Nikt nie będzie szukał psa jeżeli traktuje go jak rzecz.

Dnia 10.12.2018 o 18:27, szafirka napisał:

Nie, nie robiłam im badań krwi. Kupię olekardin. Sarze założyłam sweterek, który nosiła Holi i Teo na początku, większego nie mam, więc założyłam Majce ten po Alis, ale tam weszłyby dwie Majki i jeszcze byłoby miejsce :( Daję im jeść w małych porcjach, ale często, żeby im żołądka nie rozwalić.

Sara w kłębie 38 cm, Maja 40

Dziękuję Haniu za Olekardin i nie tylko.

Dnia 10.12.2018 o 21:53, Onaa napisał:

Strasznie biedne wyglądają obydwie :(. Nie było widać na zdjęciach schroniskowych że są w tak złym stanie. Poproszę nr konta to chociaż drobną kwotę prześlę.

Bardzo,bardzo dziękujemy za pomoc.PW wysłane.

Dnia 10.12.2018 o 22:21, Jo37 napisał:

Chudziutkie są bardzo. Nie przeżyłyby w schronie.

No ciężko by im było,tym bardziej,że po sterylizacji się paprze szew jak u jednej tak i u drugiej.Tam by im nikt nie pomógł.

Dnia 10.12.2018 o 22:51, Tola napisał:

Biedne sunieczki, jak dobrze, że dostały szansę!

Teraz, przy dobrej opiece, szybko wydobrzeją i wypięknieją!

Tak,Hania zadba o nie,zresztą już była u weta i w SPA.

Dnia 11.12.2018 o 11:49, Havanka napisał:

Przyszłam zobaczyć sunie po wizycie w spa. Wyglądają zdecydowanie lepiej i na pewno tak się czują po usunięciu tych brudnych kłaków. Wychudzenie poraża... Jestem pewna, ze po odpowiednim żywieniu, obie będą wyglądały jak Majeczka.

Może nie wyglądają najlepiej po SPA ale przynajmniej skóra będzie oddychać i rany będą się szybciej goić.

Dnia 11.12.2018 o 14:48, szafirka napisał:

Animonda dotarła do dziewczynek.

Wymiary:

Sara - długość 46, pachy 44

Maja - długość 48, pachy 40

Dziękuję Haniu.Fajnie,że Animonda dotarła.Teraz dziewczynki szybko dojdą do siebie.Jaki mają apetyt  ?Idę szukać ubranek dla dziewczynek na wymiar.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.12.2018 o 15:36, Anula napisał:

Moim wszystkim tymczasikom podawałam Olekardin.Od razu nie było widać poprawy ale po miesiącu sierść się zmieniała na lepsze.Polecałam DS podawać dalej Olekardin.Z DS przychodziły przepiękne zdjęcia psiakow z błyszczącą sierścią.

Majce i Sarze też trzeba zakupić ten lek.Nie wiem czy to lek może suplement diety.

Mogę podpytać, jak sie go dawkuje u psów? Mysia i Cola mają problemy ze skórą i sierścią. Również przydałby się im.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jaaga napisał:

Mogę podpytać, jak sie go dawkuje u psów? Mysia i Cola mają problemy ze skórą i sierścią. Również przydałby się im.

Raz dziennie kapsułkę(w środku jest konsystencja oleju.Można także wycisnąć kapsułkę do jedzenia ale wtedy potrzeba dwie bo na ściankach pozostaje.W Aptece kosztuje 23zł zależnie od Apteki.W opakowaniu jest 60szt. starcza na 2 miesiące przy jednym psiaku.Witamina E poprawia stan oczów także.

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Anula napisał:

Raz dziennie kapsułkę(w środku jest konsystencja oleju.Można także wycisnąć kapsułkę do jedzenia ale wtedy potrzeba dwie bo na ściankach pozostaje.W Aptece kosztuje 23zł zależnie od Apteki.W opakowaniu jest 60szt. starcza na 2 miesiące przy jednym psiaku.Witamina E poprawia stan oczów także.

Ślicznie dziękuję. Tak przypuszczałam, ale wolałam się upewnić. Wypróbuję też u swoich.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...