Jump to content
Dogomania

Sara i Maja - dwie pudlowate sunie w Schronisku.08.12.18 w hoteliku.Już od 03.02.19 w swoim domku w Stargardzie Szczecińskim.


Anula

Recommended Posts

12 minut temu, Anula napisał:

Psiaczki już dotarły do Hani.Przez chwilkę widziałam Maję i Sarę.To są sunie w typie pudla,sięgają przed kolano,są zaniedbane,szczególnie Maja.Za dużo nie mogłam ich wyoglądać bo się ściemniało.Są przyjazne,ciekawskie,polizały mnie po rękach.Szczekały na Mikusia bo Miki zaglądał do suń.

Mają jedna jak i druga 7 lat,tak jest wpisane w książeczce.Rok 2011.

Przekazałam szafirkowi pieniążki.Założyłam całość za transport 870,00zł.

Czyli wyglada na to, że to siostry...

Zobaczymy, co powie wet Hani.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny już po spacerku, obwąchaniu i pierwszych pieszczotach ode mnie. Pierwszą z transportera wzięłam Sarę, co Majce bardzo się nie podobało - bardzo drapała w drzwiczki i szczekała. Sara spokojna, grzecznie szła na smyczy, obwąchała teren, zrobiła siku i kupę, napiła się wody, nie zainteresowała się jedzeniem, położyła się na kocu. Maja szalona, po wyjściu z transportera skakała na mnie bez przerwy, walczyła ze smyczą, robiła piruety, biegała od lewa do prawa, nie załatwiła swoich potrzeb z przejęcia pewnie. W domu rzuciła się na miskę z jedzeniem i schrupała wszystko. Obydwie chudziutkie. Maja wydaje mi się trochę większa od Sary, tzn ma dłuższe łapy, ale jutro poobserwuję je na spokojnie. Od Fundacji ZEA otrzymały szelki i smycze, oraz krople Advocate.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, szafirka napisał:

Dziewczyny już po spacerku, obwąchaniu i pierwszych pieszczotach ode mnie. Pierwszą z transportera wzięłam Sarę, co Majce bardzo się nie podobało - bardzo drapała w drzwiczki i szczekała. Sara spokojna, grzecznie szła na smyczy, obwąchała teren, zrobiła siku i kupę, napiła się wody, nie zainteresowała się jedzeniem, położyła się na kocu. Maja szalona, po wyjściu z transportera skakała na mnie bez przerwy, walczyła ze smyczą, robiła piruety, biegała od lewa do prawa, nie załatwiła swoich potrzeb z przejęcia pewnie. W domu rzuciła się na miskę z jedzeniem i schrupała wszystko. Obydwie chudziutkie. Maja wydaje mi się trochę większa od Sary, tzn ma dłuższe łapy, ale jutro poobserwuję je na spokojnie. Od Fundacji ZEA otrzymały szelki i smycze, oraz krople Advocate.

Maja to ta wyglądająca na młodszą, ciemniejsza?

Może one z jakiejś psudohodowli...

Szeleczki to te, które dostałam od Anuli, Bogusik i b-b - wciąż korzystam z zapasów;)

Dobrze, że dziewczyny już bezpieczne, zima w schronie byłaby dla nich nie lada wyzwaniem...

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tola napisał:

Maja to wyglądająca na młodszą, ciemniejsza?

Może one z jakiejś psudohodowli...

Szeleczki to te, które dostałam od Anuli, Bogusik i b-b - wciąż korzystam z zapasów;)

Dobrze, że dziewczyny już bezpieczne, zima w schronie byłaby dla nich nie lada wyzwaniem...

 

Martuniu,właśnie o tym rozmawiałam z Anulą,że sunie z jakiejś pseudo...Przecież gdzieś przebywały te 7 lat niewysterylizowane,więc raczej nie raz rodziły...:(

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Bogusik napisał:

Dopytałam Hanię i są tylko 2 puszki animondy junior, więc trzeba Anulko zamówić dla chudzinek....

Puszki Animondy zamówione 24x800g pierwszy zestaw i drugi zestaw 24x800g.Koszt 165,60zł. Zamówiłam dwa,ponieważ przy tym zamówieniu wysyłka gratis.

Zestaw Animonda GranCarno Original Adult, 24 x 800 g

Animonda jest dostępna jako mieszanka 6 smaków w jednym zestawie. W skład 1 zestawu wchodzą 24 puszki po 800 g w następujących opcjach smakowych:

Zestaw 1:

  • 4 x Czysta wołowina
  • 4 x Wołowina i serca
  • 4 x Wołowina i kurczak
  • 4 x Wołowina i jagnięcina
  • 4 x Wołowina i jeleń z jabłkiem
  • 4 x Wołowina i łosoś ze szpinakiem

Zestaw 2:

  • 4 x Koktajl wielomięsny
  • 4 x Wołowina i indyk
  • 4 x Wołowina i dziczyzna
  • 4 x Wołowina i kacze serca
  • 4 x Wołowina i wędzony węgorz z ziemniakami
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Maja rzeczywiście wygląda na młodszą i zachowuje się trochę szczenięco. Nie ma opcji, żeby została sama bez Sary, od razu krzyczy, drapie w drzwi, szuka możliwości wyjścia. Sara bez Majki pozostaje spokojna. Sara ma sierść skręconą jak u pudli, Maja ma bardziej prostą, jest rzeczywiście większa, więc to na pewno jakiś miks.

IMG_20181209_085917_800x600.jpg

IMG_20181209_085920_800x600.jpg

IMG_20181209_085926_800x600.jpg

IMG_20181209_085943_800x600.jpg

IMG_20181209_090039_800x600.jpg

IMG_20181209_090049_800x600.jpg

IMG_20181209_090101_800x600.jpg

IMG_20181209_090107_800x600.jpg

IMG_20181209_090111_800x600.jpg

IMG_20181209_090343_450x600.jpg

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bidulki,a Sara szczególnie jest w opłakanym stanie :( Zobaczymy jak będą wyglądać po spa.....Jak przyjdzie czas ogłoszeń to myślę,że warto by było im zrobić jedno wspólne,skoro Maja tak bardzo jest związana emocjonalnie z Sarą.A nóż będą miały szczęście i trafi im się jeden domek?

Link to comment
Share on other sites

Masz rację Bogusik musimy skupić się nad szukaniem domku dla dwójki bo szkoda ich skoro tak Majeczka płacze.Jeszcze coś mi przyszło do głowy czy przypadkiem Sara nie jest mamą Majki.Wystarczy rok różnicy między psami.

Niech fryzjer ustawi maszynkę,nasadkę na największą aby nie ogolić suń na zero do samej skóry.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.12.2018 o 12:54, kiyoshi napisał:

Boże:( jakie zaniedbane:( :( strasznie wyglądają......

Okropnie zaniedbane....:(

20 godzin temu, Havanka napisał:

Miałam to samo napisać;  wyglądają koszmarnie. Sierść brudna, w dredach, no i widoczne spore wychudzenie. Na szczęście już wkrótce zmieni sie ich wygląd; wizyta w spa swoje zrobi a i pyszne puszeczki już kupione.

Po spa odżyją na pewno,a i po puszeczkach za jakiś czas powinny nabrać ciałka...

19 godzin temu, Tola napisał:

W rzeczywistości wygląda to jeszcze gorzej, zwłaszcza Sara - tył, ogon to jeden kołtun ...

Ale jutro to będzie już tylko  przeszłość.

Nawet nie chcę myśleć o tej rzeczywistości skoro już na zdjęciach wyglądają tragicznie....

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Jak dobrze, że już zaopiekowane... oby skóra nie była w złym stanie :(

Oby Tysiu! Też się martwię o stan skóry....

16 godzin temu, b-b napisał:

Biedne małe czarnulki.

Bardzo biednie wyglądają ale już nie długo zobaczymy je zapewne w dużo lepszym stanie....

14 godzin temu, elik napisał:

Faktycznie sierść w fatalnym stanie. Aż strach pomyśleć co w tych futerkach mieszka  :(

IMG_20181209_090343_450x600.jpg

W okropnym Elu stanie! Dzisiaj SPA więc wszystko co w tej sierści jest,powinno nieodwracalnie zniknąć.

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Bogusik napisał:

Oby Tysiu! Też się martwię o stan skóry....

Bardzo biednie wyglądają ale już nie długo zobaczymy je zapewne w dużo lepszym stanie....

W okropnym Elu stanie! Dzisiaj SPA więc wszystko co w tej sierści jest,powinno nieodwracalnie zniknąć.

To wreszcie będą dziewczyny szczęśliwe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...